притисни ентер »

Претставена Realme GT Master Edition серијата телефони

Претставена Realme GT Master Edition серијата телефони

МОБИЛНИ , Топ Претставена Realme GT Master Edition серијата телефони 1 минута 0 0 Realme официјално ја претстави својата GT Master Edition серија телефони. Ова се верзии на уредите на компанијата со премиум дизајн, за кој е задолжен индустрискиот дизајнер од Јапонија – Наото Фукасава. Претставени се моделите Realme GT Master Edition и GT Master Exploration

Претставена Realme GT Master Edition серијата телефони

Претставена Realme GT Master Edition серијата телефони

Realme официјално ја претстави својата GT Master Edition серија телефони. Ова се верзии на уредите на компанијата со премиум дизајн, за кој е задолжен индустрискиот дизајнер од Јапонија – Наото Фукасава. Претставени се моделите Realme GT Master Edition и GT Master Exploration Edition. Дизајнот на задниот дел од телефонот вклучува модели со ребрести

Samsung Galaxy M21 2021 Edition објавен со 48MP камера и голема батерија

Samsung Galaxy M21 2021 Edition објавен со 48MP камера и голема батерија

МОБИЛНИ , Тренди Samsung Galaxy M21 2021 Edition објавен со 48MP камера и голема батерија 4 минути 1 1 Минатогодишниот модел Galaxy M21 го доби својот наследник под назив Galaxy M21 2021 Edition. Новиот модел нема да има многу подобрувања во однос на претходникот. Се разликува по различниот дизајн на задниот панел и главната камера која го користи

Samsung Galaxy M21 2021 Edition објавен со 48MP камера и голема батерија

Samsung Galaxy M21 2021 Edition објавен со 48MP камера и голема батерија

Минатогодишниот модел Galaxy M21 го доби својот наследник под назив Galaxy M21 2021 Edition. Новиот модел нема да има многу подобрувања во однос на претходникот. Се разликува по различниот дизајн на задниот панел и главната камера која го користи сензорот на Samsung од 48 MP. Исто така, тука е и One UI 3.1 Core интерфејс базиран на Android 11. Oстанатите

Претставена серијата на телефони Realme GT Master Edition

Претставена серијата на телефони Realme GT Master Edition

„Realme“ официјално ја претстави својата телефонска серија „GT Master Edition“. Ова се верзии на уредите на компанијата со врвен дизајн, за кој е задолжен индустрискиот дизајнер од Јапонија – Наото Фукасава. Воведени се моделите „Realme GT Master Edition“ и „GT Master Exploration Edition“. Дизајнот на задниот дел од телефонот вклучува модели со ребрести

Realme GT Master Explorer Edition ќе има IMX766 сензор и до 19GB RAM

Realme GT Master Explorer Edition ќе има IMX766 сензор и до 19GB RAM

МОБИЛНИ , Тренди Realme GT Master Explorer Edition ќе има IMX766 сензор и до 19GB RAM 7 минути 1 1 Realme на 21. јули ќе одржи презентација во текот на која компанијата ќе ја претстави својата GT Master серија телефони. Се очекуваат два модела – Master Edition и Master Explorer Edition, а сега се појавија спецификации за вториот модел. Се очекува дека Realme