притисни ентер »

Нови 12 случаи на корона на ЛОИ, меѓу нив двајца спортисти во Олимпиското село

Нови 12 случаи на корона на ЛОИ, меѓу нив двајца спортисти во Олимпиското село

Дванаесет нови случаи на инфекција со коронавирус беа идентификувани на Летните олимписки игри во Токио во текот на вчерашниот ден. Ова го објави прес-службата на Меѓународниот олимписки комитет (МОК). Двајца од заразените се странски спортисти кои се сместени во Oлимпиското село, другите десет се работници поврзани со организацијата на Игрите и службени

Нови 12 случаи на корона на ЛОИ, меѓу нив двајца спортисти во Олимпиското село

Нови 12 случаи на корона на ЛОИ, меѓу нив двајца спортисти во Олимпиското село

Дванаесет нови случаи на инфекција со коронавирус беа идентификувани на Летните олимписки игри во Токио во текот на вчерашниот ден. Ова го објави прес-службата на Меѓународниот олимписки комитет (МОК). Двајца од заразените се странски спортисти кои се сместени во Oлимпиското село, другите десет се работници поврзани со организацијата на Игрите и службени

Откриени 12 нови случаи позитивни на коронавирус на Игрите во Токио, од кои двајца се спортисти од Oлимпиското село

Откриени 12 нови случаи позитивни на коронавирус на Игрите во Токио, од кои двајца се спортисти од Oлимпиското село

Дванаесет нови случаи на инфекција со коронавирус беа идентификувани на Летните олимписки игри во Токио во текот на вчерашниот ден. Ова го објави прес-службата на Меѓународниот олимписки комитет (МОК). Двајца од заразените се странски спортисти кои се сместени во Oлимпиското село, другите десет се работници поврзани со организацијата на Игрите и службени

Двајца спортисти меѓу новите 12 случаи на коронавирус во Олимпиското село во Токио

Двајца спортисти меѓу новите 12 случаи на коронавирус во Олимпиското село во Токио

Дванаесет нови случаи на инфекција со коронавирус беа идентификувани на Летните олимписки игри во Токио во текот на вчерашниот ден. Ова го објави прес-службата на Меѓународниот олимписки комитет (МОК). Двајца од заразените се странски спортисти кои се сместени во Oлимпиското село, другите десет се работници поврзани со организацијата на Игрите и службени

Откриени 12 нови случаи позитивни на коронавирус на Игрите во Токио, од кои двајца се спортисти од Oлимпиското село

Откриени 12 нови случаи позитивни на коронавирус на Игрите во Токио, од кои двајца се спортисти од Oлимпиското село

– Дванаесет нови случаи на инфекција со коронавирус беа идентификувани на Летните олимписки игри во Токио во текот на вчерашниот ден. Ова го објави прес-службата на Меѓународниот олимписки комитет (МОК). Двајца од заразените се странски спортисти кои се сместени во Oлимпиското село, другите десет се работници поврзани со организацијата на Игрите и

ЛОИ Токио: Дванаесет нови случаи на инфекција со коронавирус, двајца во Олимпиското село

ЛОИ Токио: Дванаесет нови случаи на инфекција со коронавирус, двајца во Олимпиското село

Дванаесет нови случаи на инфекција со коронавирус беа идентификувани на Летните олимписки игри во Токио, објави прес-службата на ИОК. Двајца од заразените се спортисти кои се сместени во Oлимпиското село, алармот е вклучен,  другите десет се работници поврзани со организацијата и службени лица. Реакција и од таборот на данските ракометари, сметаат

Откриени 12 нови случаи позитивни на корона вирус на Игрите во Токио, од кои двајца се спортисти од Oлимпиското село

Откриени 12 нови случаи позитивни на корона вирус на Игрите во Токио, од кои двајца се спортисти од Oлимпиското село

Дванаесет нови случаи на инфекција со коронавирус беа идентификувани на Летните олимписки игри во Токио во текот на вчерашниот ден. Ова го објави прес-службата на Меѓународниот олимписки комитет (МОК). Двајца од заразените се странски спортисти кои се сместени во Oлимпиското село, другите десет се работници поврзани со организацијата на Игрите и службени

Нови 12 случаи на корона на ЛОИ, меѓу нив двајца спортисти во Олимпиското село

Нови 12 случаи на корона на ЛОИ, меѓу нив двајца спортисти во Олимпиското село

0 Дванаесет нови случаи на инфекција со коронавирус беа идентификувани на Летните олимписки игри во Токио во текот на вчерашниот ден. Ова го објави прес-службата на Меѓународниот олимписки комитет (МОК). Двајца од заразените се странски спортисти кои се сместени во Oлимпиското село, другите десет се работници поврзани со организацијата на Игрите и

Откриени 12 нови случаи позитивни на коронавирус на Игрите во Токио, од кои двајца се спортисти од Oлимпиското село

Откриени 12 нови случаи позитивни на коронавирус на Игрите во Токио, од кои двајца се спортисти од Oлимпиското село

Дванаесет нови случаи на инфекција со коронавирус беа идентификувани на Летните олимписки игри во Токио во текот на вчерашниот ден. Ова го објави прес-службата на Меѓународниот олимписки комитет (МОК). Двајца од заразените се странски спортисти кои се сместени во Oлимпиското село, другите десет се работници поврзани со организацијата на Игрите и службени

Бројот на инфицираните од коронавирусот меѓу учесниците на ЛОИ се зголемува

Бројот на инфицираните од коронавирусот меѓу учесниците на ЛОИ се зголемува

Дванаесет нови случаи на инфекција со коронавирус беа идентификувани на Летните олимписки игри во Токио во текот на вчерашниот ден. Ова го објави прес-службата на Меѓународниот олимписки комитет (МОК). Двајца од заразените се странски спортисти кои се сместени во Oлимпиското село, другите десет се работници поврзани со организацијата на Игрите и службени

ОСУМТЕ НАШИ СПОРТИСТИ РАСПОСЛАНИ ВО СЕДУМ ОД 16. ДЕНОВИ ВО КОИ ТРААТ ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ

ОСУМТЕ НАШИ СПОРТИСТИ РАСПОСЛАНИ ВО СЕДУМ ОД 16. ДЕНОВИ ВО КОИ ТРААТ ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ

Спорт главна страна Спорт ОСУМТЕ НАШИ СПОРТИСТИ РАСПОСЛАНИ ВО СЕДУМ ОД 16. ДЕНОВИ ВО КОИ ТРААТ ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ 4 минути ago Зголемениот број на спортисти и членови на делегации заболени од коронавирус во олимпиското село и во другите места каде што се сместени гостите создава хаос и страв во Токио. Директорот на организацискиот одбор Тошира Муто предупредува

Можно е откажување на Олимписките игри во последен момент

Можно е откажување на Олимписките игри во последен момент

Шефот на организацискиот комитет на Олимписките игри во Токио, Тоширо Муто, изјави дека не ја исклучува можноста за откажување на игрите во последен момент бидејќи неколку спортисти имале позитивен тест на Ковид-19, а главните спонзори се повлекле од планот да присуствуваат на церемонијата на отворањето во петок. Муто на прес-конференцијата рече дека

Олимписките игри во Токио може да се откажат во последен момент

Олимписките игри во Токио може да се откажат во последен момент

ИЗВОР Скопје24 | јули 20, 2021 ВАШИНГТОН — Олимпијадата во Токио е подготвена да почне за три дена, но извршниот директор на Олимписките игри Тоширо Муто, не ја исклучува можноста во последен момент тие да се откажат ако продолжи да расте бројот на заразени меѓу спортистите. Муто на денешната прес-конференција рече дека го следи бројот на заразени

Олимписките игри во Токио може да се откажат во последен момент

Олимписките игри во Токио може да се откажат во последен момент

Следно Извршниот директор Тоширо Муто рече дека ќе размисли што да направи доколку се зголеми бројот на заразени меѓу спортистите ВАШИНГТОН — Олимпијадата во Токио е подготвена да почне за три дена, но извршниот директор на Олимписките игри Тоширо Муто, не ја исклучува можноста во последен момент тие да се откажат ако продолжи да расте бројот на заразени

ШОК ВО ТОКИО! Олимписките игри може да се откажат во последен момент

ШОК ВО ТОКИО! Олимписките игри може да се откажат во последен момент

Се уште постои таква можност. Шефот на организацијата на Олимписките игри во Токио,Тоширо Муто, не ја отфрла можноста игрите да се откажат во последен час. Муто на конференција за новинари на прашање дали Олимписките игри би можеле да се откажат поради зголемен број на заблени од корона, рекол дека ги следи бројките и ќе одржи консултации со колегите

Организаторот не ја отфрла можноста за откажување на Олимпијадата во последен момент

Организаторот не ја отфрла можноста за откажување на Олимпијадата во последен момент

Извршниот директор на организациониот комитет на Олимписките игри, Тошира Муто не ја отфрли можноста за целосно откажување на игрите поради зголемениот број на позитивни случаи на ковид-19 меѓу спортистите. До денеска попладне се пријавени 71 позитивен случај на ковид-19 меѓу членовите на олимписките тимови кои се во Токио, бројот постојано се зголемува,

Јапонија потроши 15,4 милијарди долари за организација на Игрите во Токио

Јапонија потроши 15,4 милијарди долари за организација на Игрите во Токио

Фото: bwint.org Тоширо Муто, генерален секретар на Организациониот комитет „Токио 2020“, зборуваше за трошоците на Јапонија, земјата домаќин на Олимписките игри. – Вкупните трошоци за организација на Олимписките игри, кои беа на товар на владата на Јапонија и властите на Токио, изнесуваат 15,4 милијарди долари, рече Муто за време на 138. сесија на