притисни ентер »

Сега и официјално: Ова е новиот Samsung Galaxy Note 10(фото)

Сега и официјално: Ова е новиот Samsung Galaxy Note 10(фото)

Само десет дена откако беше објавена првата неофицијална фотографија на новиот Samsung Galaxy Note 10+, се појавија првите официјални рендери на овој премиум уред. Во објавената слика можете да го видите “обичниот” Galaxy Note 10 модел. За разлика од “постариот брат”  Galaxy Note 10+, кој доаѓа со 6,7-инчен екран, тој е опремен со помал 6,3-инчен дијагонален

Samsung Galaxy Note 10 ќе има маска со боја која се прелева

Samsung Galaxy Note 10 ќе има маска со боја која се прелева

Првиот неофицијален рендер кој се појави од претстојниот супер фаблет Samsung Galaxy Note 10 открива дека ќе има нов дизајн со маска чија боја ќе се прелева и ќе има различен ефект гледано од различни агли. Samsung Galaxy Note 10 и Samsung Galaxy Note 10 Plus засега е познато дека ќе пристигнат во две бои и тоа црна и сребрена со нијансирање на задниот

Познат капацитетот на безжичниот полнач на Galaxy Note 10

Познат капацитетот на безжичниот полнач на Galaxy Note 10

Според поднесените документи на Samsung Galaxy Note 10 поднесени за одобрување во FCC новиот модел на безжичен полнач ќе има моќност на полнење од 20W што е за нијанса подобрување од сегашните модели. Samsung Mobile за Galaxy Note 10 исто така планира да ја активира услугата за двонасочно полнење па така фаблетот ќе може да го користите и за надополнување