притисни ентер »

Хјустон бара преигрување на мечот со Сан Антонио поради непризнаен кош на Харден

Хјустон бара преигрување на мечот со Сан Антонио поради непризнаен кош на Харден

Хјустон го загуби дербито со Сан Антонио по две продолженија и со минимални 135:133, но раководството на „ракетите“ сега бараат преигрување на последните 7:50 минути од мечот. Причина се поените на Џејмс Харден кои не биле признати од судиите, откако топката се вратиле од мрежичката нагоре и официјалните лица не забележале дека треба да доделат два

Многу, многу луд непризнат кош на Харден со чистач на сред терен

Многу, многу луд непризнат кош на Харден со чистач на сред терен

На големото дерби Сан Антонио - Хјустон при една контра, Џејмс Харден заби, ама поените контроверзно му беа поништени затоа што топката чудно се врати од мрежата и излезе надвор од обрачот. Тоа беше при резултат 104:89 за Спарси кои на крај после продолженија победија со 2 разлика 135-133. Судиите го поништија кошот на Харден кој со овие поени на крај

Хјустон бара победа или преигрување на мечот откако спорното забивање на Харден не беше признаено (ВИДЕО)

Хјустон бара победа или преигрување на мечот откако спорното забивање на Харден не беше признаено (ВИДЕО)

Сан Антонио по две продолженија триумфираше над Хјустон во супер возбудлив и драматичен натпревар, но „ракетите" бараат победа на зелена маса или преигрување на завршните минути од последната четвртина поради грешка на судиите кои не признаа едно забивање на Џејмс Харден. Во големото дерби на Тексас, Сан Антонио славеше против Хјустон со 135-133. Домаќините

Харден со монструозно забивање, судијата не виде дека е кош и досуди аут (Видео)

Харден со монструозно забивање, судијата не виде дека е кош и досуди аут (Видео)

Навистина интересен, но во исто време и спорен момент се случи на натпреварот помеѓу Хјустон Рокетс и Сан Антонио Спарс кој припадна во корист на Сан Антонио кој по продолженија победи со 135:133. Имено, Џејмс Харден кој реализираше 50 поени беше креатор и на најинтересната случка на паркетот. „Брадата“ украде една топка и излезе сам пред противничкиот

Скандал во Тексас: Неверојатен судиски превид, Хјустон „ограбен“ за два поени (ВИДЕО)

Скандал во Тексас: Неверојатен судиски превид, Хјустон „ограбен“ за два поени (ВИДЕО)

Скандалозна одлука донесоа судиите на мечот меѓу Сан Антонио и Хјустон, кој заврши во полза на тимот на Грег Попович, дури по двете одиграни продолженија. Гостите постојано имаа предност и на крај испуштија +22, за да си заминат дома со нов пораз. Но, во последната четвртина се случи бизарна ситуација која имаше големо влијание на резултатот. Џејмс