притисни ентер »

Мисајловски: На Заев му е важен ПОЛИТИЧКИОТ ПАЗАР, а не пописот

Мисајловски: На Заев му е важен ПОЛИТИЧКИОТ ПАЗАР, а не пописот

СДСМ и Зоран Заев уште еднаш со ваквото однесување докажуваат дека на нив не им е важен пописот како статистичка операција, туку како нешто кое што во иднина ќе им овозможи пазарење со одредени етнички заедници во земјата, изјави во „Што не е јасно?” потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски Според него ваквото насилничко носење на законот

Мисајловски: На Заев му е важен ПОЛИТИЧКИОТ ПАЗАР, а не пописот

Мисајловски: На Заев му е важен ПОЛИТИЧКИОТ ПАЗАР, а не пописот

СДСМ и Зоран Заев уште еднаш со ваквото однесување докажуваат дека на нив не им е важен пописот како статистичка операција, туку како нешто кое што во иднина ќе им овозможи пазарење со одредени етнички заедници во земјата, изјави во „Што не е јасно?” потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски Според него ваквото насилничко носење на законот

Пленарна седница за Законот за попис - опозицијата се заканува дека ќе го поништи ако биде усвоен

Пленарна седница за Законот за попис - опозицијата се заканува дека ќе го поништи ако биде усвоен

Embedded video for Пленарна седница за Законот за попис - опозицијата се заканува дека ќе го поништи ако биде усвоен Законот за попис да биде повлечен од Собранието бидејки од статистичка станува политичка операција, побара опозициската ВМРО-ДПМНЕ на првиот ден од собраниската расправа за пописот во април. Доколку тоа не се случи лидерот на партијата

Милошоски: Пописот е коалиционен проект на СДСМ и ДУИ каде што процентите се однапред договорени – наместо реални тие ќе бидат политички усогласени

Милошоски: Пописот е коалиционен проект на СДСМ и ДУИ каде што процентите се однапред договорени – наместо реални тие ќе бидат политички усогласени

Пратеникот Антонијо Милошоски и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ околу пописот, пандемијата и власта вечерва за Радио Лидер изјави дека тука постои непринципиелност. Имено, кога пандемијата оди во прилог на власта, да покажува мускули против голораки граѓани како што тоа се случи во Вевчани тоа го користат како изговор. Пандемија како изговор да се растури

Милошоски: Пописот е коалиционен проект на СДСМ и ДУИ каде што процентите се однапред договорени

Милошоски: Пописот е коалиционен проект на СДСМ и ДУИ каде што процентите се однапред договорени

Пратеникот Антонијо Милошоски и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ околу пописот, пандемијата и власта вечерва изјави дека тука постои непринципиелност. Имено, кога пандемијата оди во прилог на власта, да покажува мускули против голораки граѓани како што тоа се случи во Вевчани тоа го користат како изговор. Пандемија како изговор да се растури еден карневал,

Мицкоски со граѓански потписи ќе го одложува пописот

Мицкоски со граѓански потписи ќе го одложува пописот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ повика на масовна мобилизација за да се соберат потписи за повлекување на предлог- законот кој е во Собрание. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ со граѓански потписи ќе се обиде да го одложи пролетниот попис. Христијан Мицкоски денеска повика на масовна мобилизација за да се соберат потписи за доставување предлог-закон за поништување на регулативата

Милошоски: Пописот е коалиционен проект на СДСМ и ДУИ каде што процентите се однапред договорени – наместо реални тие ќе бидат политички усогласени

Милошоски: Пописот е коалиционен проект на СДСМ и ДУИ каде што процентите се однапред договорени – наместо реални тие ќе бидат политички усогласени

Пратеникот Антонијо Милошоски и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ околу пописот, пандемијата и власта вечерва за Радио Лидер изјави дека тука постои непринципиелност. Имено, кога пандемијата оди во прилог на власта, да покажува мускули против голораки граѓани како што тоа се случи во Вевчани тоа го користат како изговор. Пандемија како изговор да се растури

Мисајловски: Пописот кој Заев сака да го спроведе не смее да се случи, тој ќе биде фингиран и нереален, ВМРО-ДПМНЕ тоа нема да го  дозволи

Мисајловски: Пописот кој Заев сака да го спроведе не смее да се случи, тој ќе биде фингиран и нереален, ВМРО-ДПМНЕ тоа нема да го дозволи

Мисајловски: Пописот кој Заев сака да го спроведе не смее да се случи, тој ќе биде фингиран и нереален, ВМРО-ДПМНЕ тоа нема да го дозволи Во вечерашното издание на дебатната емисија “Што не е јасно?” гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски кој зборуваше за лошите владини политики во однос на економската и здравствена криза, како

Седницата за Предлог-законот за попис ќе продолжи утре на пладне

Седницата за Предлог-законот за попис ќе продолжи утре на пладне

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ се согласни дека треба попис и се за спроведување попис, но, како што велат, според европски регулативи. Според нив, процесот се води скандалозно, без ВМРО-ДПМНЕ, и нема да даде точни податоци и имаат сомнеж за резултатите од пописот. Прашаа дали ќе се попишуваат државјани на земјава или резиденти, што ќе се случи со двојните

Мисајловски: Пописот според параметрите на Заев ќе биде фингиран и нереален

Мисајловски: Пописот според параметрите на Заев ќе биде фингиран и нереален

Во вечерашното издание на дебатната емисија "Што не е јасно?" гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски кој зборуваше за лошите владини политики во однос на економската и здравствена криза, како и за пописот кој несомнено треба да се реализира но не онаков каков што Зоран Заев го замислува. Мисајловски истакна дека СДСМ и Зоран Заев

Седницата за пописот продолжува утре напладне

Седницата за пописот продолжува утре напладне

Пратениците попладнево во рамки на продолжението на 29. седница расправаа за Предлог-законот за попис на населението, домаќинствата и становите во Република Македонија, 2021 година, по скратена постапка. Седницата ќе продолжи утре во 12 часот. Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ се согласни дека треба попис и се за спроведување попис, но, како што велат, според

Мицевски: Законот за попис е со низа недоследности

Мицевски: Законот за попис е со низа недоследности

Предлог – законот за попис на населението е со низа недоследности, а владејачкото мнозинство прави злоупотреба на европското знаменце бидејќи истиот закон не ги содржи препораките на Евростат и немаат никаква допирна точка со регулативите на европскиот парламент како и со препораките и стандардите на Обединетите нации, рече пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ,

Мицевски: Законот за попис е со низа недоследности

Мицевски: Законот за попис е со низа недоследности

Предлог – законот за попис на населението е со низа недоследности, а владејачкото мнозинство прави злоупотреба на европското знаменце бидејќи истиот закон не ги содржи препораките на Евростат и немаат никаква допирна точка со регулативите на европскиот парламент како и со препораките и стандардите на Обединетите нации, рече пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ,

Мисајловски: Пописот кој Заев сака да го спроведе не смее да се случи

Мисајловски: Пописот кој Заев сака да го спроведе не смее да се случи

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во Алфа рече дека на власта пописот не ѝ е важен како статистичка операција, туку како можност за пазерење во иднина. -Насилничкото носење на законот за попис уште еднаш говори за злоупотребата на европското знаменце и газењето на европските вредности. Ова што се случува во Собранието е жално и навредувачки

Мицевски: Законот за попис е со низа недоследности

Мицевски: Законот за попис е со низа недоследности

Предлог – законот за попис на населението е со низа недоследности, а владејачкото мнозинство прави злоупотреба на европското знаменце бидејќи истиот закон не ги содржи препораките на Евростат и немаат никаква допирна точка со регулативите на европскиот парламент како и со препораките и стандардите на Обединетите нации, рече пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ,

Мицевски: Законот за попис е со низа недоследности

Мицевски: Законот за попис е со низа недоследности

Предлог – законот за попис на населението е со низа недоследности, а владејачкото мнозинство прави злоупотреба на европското знаменце бидејќи истиот закон не ги содржи препораките на Евростат и немаат никаква допирна точка со регулативите на европскиот парламент како и со препораките и стандардите на Обединетите нации, рече пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ,