притисни ентер »

Ацо Николовски шеф на Изборниот штаб на „Македонија-Блокира“, кандидатурата на д-р Филип Петровски ќе се зајакне и со 10.000 потписи

Ацо Николовски шеф на Изборниот штаб на „Македонија-Блокира“, кандидатурата на д-р Филип Петровски ќе се зајакне и со 10.000 потписи

„Македонија – Блокира“ на синоќешната седница за претседател на Републичкиот изборен штаб за претстојните избори го избра Ацо Николовски член на Извршниот комитет на Единствена Македонија која е дел од „Македонија-Блокира“. Ацо Николовски има богато искуство во организацијата на избори и на сенародните македонски протести по повод уставните измени

Кандидатурата на Филип Петровски за претседателски кандидат ќе се зајакнува со 10.000 потписи

Кандидатурата на Филип Петровски за претседателски кандидат ќе се зајакнува со 10.000 потписи

Filip Petrovski intervju „Македонија – Блокира“ на синоќешната седница за претседател на Републичкиот изборен штаб за претстојните избори го избра Ацо Николовски член на Извршниот комитет на Единствена Македонија која е дел од „Македонија-Блокира“. Од таму велат дека Ацо Николовски има богато искуство во организацијата на избори и на сенародните македонски

Кандидатурата на Филип Петровски за претседателски кандидат ќе се зајакнува со 10.000 потписи

Кандидатурата на Филип Петровски за претседателски кандидат ќе се зајакнува со 10.000 потписи

„Македонија – Блокира“ на синоќешната седница за претседател на Републичкиот изборен штаб за претстојните избори го избра Ацо Николовски член на Извршниот комитет на Единствена Македонија која е дел од „Македонија-Блокира“. Од таму велат дека Ацо Николовски има богато искуство во организацијата на избори и на сенародните македонски протести по повод

Петровски: Груевски осмели се и поддржи ја мојата кандидатура!

Петровски: Груевски осмели се и поддржи ја мојата кандидатура!

Кандидатот за претседател од „Македонија – Блокира„ на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ, Филип Петровски преку својот Фејсбук профил побара од екс премиерот Никола Груевски да застане зад неговата кадидатура за претседател. -Го повикувам Груевски јавно да застане зад мојата кандидатура за Претседател на Република Македонија. После се негова негација би бил

По интервјуто на Груевски, ред се редат коментарите: Филип Петровски има барање до него за претседателските избори (Фото)

По интервјуто на Груевски, ред се редат коментарите: Филип Петровски има барање до него за претседателските избори (Фото)

„Кандидатот за претседател од „Македонија – Блокира„ на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ, Филип Петровски преку својот Фејсбук прпфил побара од екс премиерот Никола Груевски да застане зад неговата кадидатура. „Го повикувам Груевски јавно да застане зад мојата кандидатура за Претседател на Република Македонија. После се негова негација би бил кандидат на

Петровски: Со мојата кандидатура за претседател ВМРО-ДПМНЕ може да формира силен десничарски блок заедно со „Македонија блокира“

Петровски: Со мојата кандидатура за претседател ВМРО-ДПМНЕ може да формира силен десничарски блок заедно со „Македонија блокира“

Филип Петровски кој попладнево поднесе кандидатура до неговата матична партија за претседателски кандидат во изјава за „Фокус“ вели дека логично е во претседателската трка да влезе како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, а не независен, бидејќи веќе 30 години е член на таа партија. -Исто така, сум дел од движењето „Македонија блокира“ и мислам дека тоа е добар