притисни ентер »

Мамиќ: Сите кои лошо зборат за Новак Ѓоковиќ прво да ги дезинфицираат устите

Мамиќ: Сите кои лошо зборат за Новак Ѓоковиќ прво да ги дезинфицираат устите

Здравко Мамиќ е последен во низата спортски работници кои застанаа во одбрана на Новак Ѓоковиќ – во свој стил. Најдобриот тенисер е на удар на светската јавност по прекинот на „Адрија турнеја“ во Задар, откако неколку играчи беа заразени со коронавирусот. Новак беше меѓу нив, а тој и неговата сопруга Јелена неодамна добија негативен тест за Ковид-19

Здравко Мамиќ го брани Ноле: Кретени едни, Ѓоковиќ е свето презиме!

Здравко Мамиќ го брани Ноле: Кретени едни, Ѓоковиќ е свето презиме!

За се она што му се случува на Новак Ѓоковиќ, на најдобриот тенисер во светот во последно време, свој коментар има и фамозниот Здравко Мамиќ, кој од БиХ преку ТВ интервју им порача на сите… “ Сакав да напишам пост на таа тема, на се она што е поврзано со Ѓоковиќ во последно време, но се предомислив. Едноставно не сакав да им дадам шанса на кретените

Здравко Мамиќ го брани Ноле: Кретени едни, Ѓоковиќ е свето презиме!

Здравко Мамиќ го брани Ноле: Кретени едни, Ѓоковиќ е свето презиме!

За се она што му се случува на Новак Ѓоковиќ, на најдобриот тенисер во светот во последно време, свој коментар има и фамозниот Здравко Мамиќ, кој од БиХ преку ТВ интервју им порача на сите… “ Сакав да напишам пост на таа тема, на се она што е поврзано со Ѓоковиќ во последно време, но се предомислив. Едноставно не сакав да им дадам шанса на кретените

Порака од Хрватска: Тој што сака да плука по Ѓоковиќ, прво да изврши дезинфекција на устата

Порака од Хрватска: Тој што сака да плука по Ѓоковиќ, прво да изврши дезинфекција на устата

Здравко Мамиќ, познатиот поранешен прв човек на Динамо Загреб, сега бегалец во БиХ, застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ по настаните на „Адрија тур“ Хрватот реагираше по нападите против Ѓоковиќ, смета дека Србинот е легенда, и никој нема право да го напдне. „ Сакав нешто да кажам  веднаш кога се појавија критиките, но не сакав да им дадам шанса на

Здравко Мамиќ го брани Ноле: Кретени едни, Ѓоковиќ е свето презиме!

Здравко Мамиќ го брани Ноле: Кретени едни, Ѓоковиќ е свето презиме!

За се она што му се случува на Новак Ѓоковиќ, на најдобриот тенисер во светот во последно време, свој коментар има и фамозниот Здравко Мамиќ, кој од БиХ преку ТВ интервју им порача на сите… “ Сакав да напишам пост на таа тема, на се она што е поврзано со Ѓоковиќ во последно време, но се предомислив. Едноставно не сакав да им дадам шанса на кретените

Мамиќ се јави: Тој што плука по Ѓоковиќ прво да ја дезифецира устата!

Мамиќ се јави: Тој што плука по Ѓоковиќ прво да ја дезифецира устата!

Најбараниот хрватски бегалец, алфата и омега на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ одамна го немаше со некој свој став во јавноста, па сега се појави за да застане во одбрана на српската тениска ѕвезда Новак Ѓоковиќ, кого во последно време го распнаа сите за „Адрија турот“, кој заврши предвреме поради појава на коронавирус од кој заболе и самиот Ноле. Мамиќ