притисни ентер »

Вооружен грабеж во експозитура на НЛБ Банка во Чаир

Вооружен грабеж во експозитура на НЛБ Банка во Чаир

Разбојниците физички го нападнале дваесет и шест годишниот Е.Е. кој е вработен како обезбедување во банката.. Состојбата на вработените е добра, информираше генералниот директор Антонио Аргир, кој беше дојден во експозитурата, но не откри колкава сума на пари е украдена.. “Не можам ништо да ви кажам. Вооружен грабеж, извештај ќе даде полицијата. Не

Пронајдено возилото со кое избегале ограбувачите на НЛБ банката

Пронајдено возилото со кое избегале ограбувачите на НЛБ банката

Пронајдено возилото со кое избегале ограбувачите на НЛБ банката Полицијата го пронајде возилото со кое избегале лицата кои ја ограбија утринава НЛБ банката, на улицата „Ферид Бајрам“ во скопската населба Чаир, при што била одземена засега непозната сума пари. Станува збор за автомобил голф кој бил пронајден во близина на реката Серава, веднаш до пругата, 

Пронајден запален „голф“ во Бутел, најверојатно од ограбувачите на „НЛБ банка“

Пронајден запален „голф“ во Бутел, најверојатно од ограбувачите на „НЛБ банка“

По грабежот на експозитурата на „НЛБ банка" кој се случи денеска, во 10.36 часот, во скопската населба Бутел, во близина на реката Серава, кај градските гробишта „Бутел", полицијата пронашла една рамка од пиштол и запален автомобил марка „голф 5", кои е можно да им припаѓаат на разбојниците. Како што информираат од МВР, вооружени лица утрово извршиле

Имало пукање, едно лице повредно: Детали за грабежот во НЛБ Банка во Чаир

Имало пукање, едно лице повредно: Детали за грабежот во НЛБ Банка во Чаир

Вооружени лица утрово извршиле разбојништво во „НЛБ банка“ на улица „Ферид Бајрам“ во скопско Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари. Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат дека при разбојништвото имало пукање од огнено оружје, но нема повредени. Од страна на разбојниците физички е повреден Е.Е. 26 години вработен

Пронајден запален „голф“ во Бутел, се верува дека е од ограбувачите на „НЛБ банка“

Пронајден запален „голф“ во Бутел, се верува дека е од ограбувачите на „НЛБ банка“

По грабежот на експозитурата на „НЛБ банка" кој се случи денеска, во 10.36 часот, во скопската населба Бутел, во близина на реката Серава, кај градските гробишта „Бутел", полицијата пронашла една рамка од пиштол и запален автомобил марка „голф 5", за кои се верува дека им припаѓале на разбојниците. Како што информираат од МВР , вооружени лица утрово

СЕ ОГЛАСИ И ОГРАБЕНАТА БАНКА: ПАРИТЕ СЕ ОСИГУРАНИ - Клиентите можат да бидат спокојни!

СЕ ОГЛАСИ И ОГРАБЕНАТА БАНКА: ПАРИТЕ СЕ ОСИГУРАНИ - Клиентите можат да бидат спокојни!

Клиентите кои се затекнаа во нашата експозитура и вработените на банката се безбедни и во добра состојба, велат од НЛБ „Тутунска банка“ по вооружениот грабеж на нивната експозитура во Чаир. Во овој момент, Банката соработува со надлежните органи за најбрзо и ефикасно решавање на случајот. Средствата на нашите клиенти се сигурни, бидејќи Банката има

СЕ ОГЛАСИ И ОГРАБЕНАТА БАНКА: ПАРИТЕ СЕ ОСИГУРАНИ - Клиентите можат да бидат спокојни!

СЕ ОГЛАСИ И ОГРАБЕНАТА БАНКА: ПАРИТЕ СЕ ОСИГУРАНИ - Клиентите можат да бидат спокојни!

Клиентите кои се затекнаа во нашата експозитура и вработените на банката се безбедни и во добра состојба, велат од НЛБ „Тутунска банка“ по вооружениот грабеж на нивната експозитура во Чаир. Во овој момент, Банката соработува со надлежните органи за најбрзо и ефикасно решавање на случајот. Средствата на нашите клиенти се сигурни, бидејќи Банката има

Вооружен грабеж во „Тутунска банка“, повреден еден од вработените

Вооружен грабеж во „Тутунска банка“, повреден еден од вработените

Вооружени лица утринава извршиле грабеж во „НЛБ банка” на улица Ферид Бајрам во скопската населба Чаир. При разбојништвото било пукано со огнено оружје. Крадците повредиле и 26-годишно момче вработено во банката. Настанот бил пријавен во полиција во 10:30 часот.Полициски службеници веднаш по пријавувањето на разбојништвото стигнале на местото на настанот

Ограбена банка во Чаир, повреден вработен

Ограбена банка во Чаир, повреден вработен

Утрово ограбена е експозитура на НЛБ Тутунска банка во скопската населба Чаир, потврдија од Министерството за внатрешни работи. При грабежот повреден е вработен, кој бил обезбедување на експозитурата. „Во 10.36 часот пријавено е разбојништво од страна на неколку лица со оружје во банка на улица Ферид Бајрам кои одзеле пари. Од страна на сторителите

ФИЛМСКИ ГРАБЕЖ НА БАНКА ВО ЧАИР: Пронајден изгорен автомобилот со кој беше ограбена Тутунска банка

ФИЛМСКИ ГРАБЕЖ НА БАНКА ВО ЧАИР: Пронајден изгорен автомобилот со кој беше ограбена Тутунска банка

Од страна на полицијата до сега пронајдени е полнач за пиштол кој е пронајден во просториите на експузитурата на НЛБ Банка во Бутел 2 која утрово беше ограбена од страна на засега непознати вооружени лица, пишува Коха . Припадниците на Министерството за внатрешни работи го пронашле автомобилот со кој се превезувале крадците но тој е целосно изгорен

Вооружен грабеж во „Тутунска банка“, повреден еден од вработените

Вооружен грабеж во „Тутунска банка“, повреден еден од вработените

Вооружени лица утринава извршиле грабеж во „НЛБ банка” на улица Ферид Бајрам во скопската населба Чаир. При разбојништвото било пукано со огнено оружје. Крадците повредиле и 26-годишно момче вработено во банката. Настанот бил пријавен во полиција во 10:30 часот.Полициски службеници веднаш по пријавувањето на разбојништвото стигнале на местото на настанот

Пронајден изгорен автомобилот со кој беше ограбена Тутунска банка

Пронајден изгорен автомобилот со кој беше ограбена Тутунска банка

Од страна на полицијата до сега пронајдени е полнач за пиштол кој е пронајден во просториите на експузитурата на НЛБ Банка во Бутел 2 која утрово беше ограбена од страна на засега непознати вооружени лица, пишува Коха. Припадниците на Министерството за внатрешни работи го пронашле автомобилот со кој се превезувале крадците но тој е целосно изгорен

(ВИДЕО) Имало пукање од огнено оружје, но нема повредени: Детали за грабежот во НЛБ банка

(ВИДЕО) Имало пукање од огнено оружје, но нема повредени: Детали за грабежот во НЛБ банка

Без повредени лица завршил денешниот грабеж во експозитура на НЛБ банка во Чаир. Ова станува јасно од официјалните информации на банката од каде соопштуваат утринава се случил вооружен напад. Дел од медиумите неофицијално, објавија дека е пронајдено возилото со кое избегале разбојниците при нападот но истото е најдено запалено и оставено во Бутел.

ФИЛМСКИ ГРАБЕЖ НА БАНКА ВО ЧАИР: Пронајден изгорен автомобилот со кој беше ограбена Тутунска банка

ФИЛМСКИ ГРАБЕЖ НА БАНКА ВО ЧАИР: Пронајден изгорен автомобилот со кој беше ограбена Тутунска банка

Од страна на полицијата до сега пронајдени е полнач за пиштол кој е пронајден во просториите на експузитурата на НЛБ Банка во Бутел 2 која утрово беше ограбена од страна на засега непознати вооружени лица, пишува Коха . Припадниците на Министерството за внатрешни работи го пронашле автомобилот со кој се превезувале крадците но тој е целосно изгорен

Вооружен грабеж во „Тутунска банка“, повреден еден од вработените

Вооружен грабеж во „Тутунска банка“, повреден еден од вработените

Вооружени лица утринава извршиле грабеж во „НЛБ банка” на улица „Ферид Бајрам” во скопската населба Чаир. При разбојништвото било пукано со огнено оружје. Крадците повредиле и 26- годишно момче вработено во банката. Настанот бил пријавен во полиција во 10.30 часот.Полициски службеници веднаш по пријавувањето на разбојништвото стигнале на местото на

Пронајден изгорен автомобилот со кој беше ограбена НЛБ банка

Пронајден изгорен автомобилот со кој беше ограбена НЛБ банка

Од страна на полицијата до сега пронајдени се полнач за пиштол кој е пронајден во просториите на експузитурата на НЛБ Банка во Бутел 2 која утрово беше ограбена од страна на засега непознати вооружени лица. Припадниците на Министерството за внатрешни работи го пронајдоа и автомобилот со кој се превезувале крадците но тој е целосно изгорен. Автомобилот

НЛБ Банка се огласи за вооружениот грабеж во експозитурата Чаир

НЛБ Банка се огласи за вооружениот грабеж во експозитурата Чаир

НЛБ Банка се огласи преку известување за вооружениот грабеж во експозитурата Чаир. - Утринава во експозитурата Чаир на НЛБ Банка се случи вооружен грабеж. Клиентите кои се затекнаа во нашата експозитура и вработените на Банката се безбедни и во добра состојба. Во овој момент, Банката соработува со надлежните органи за најбрзо и ефикасно решавање на

НЛБ Банка: Вработените и клиентите се безбедни и во добра состојба, средствата на нашите клиенти се 100% сигурни

НЛБ Банка: Вработените и клиентите се безбедни и во добра состојба, средствата на нашите клиенти се 100% сигурни

Утринава во експозитурата Чаир на НЛБ Банка се случи вооружен грабеж. “Клиентите кои се затекнаа во нашата експозитура и вработените на Банката се безбедни и во добра состојба. Во овој момент, Банката соработува со надлежните органи за најбрзо и ефикасно решавање на случајот. Средствата на нашите клиенти се сигурни, бидејќи Банката има осигурување

НЛБ Банка се огласи за вооружениот грабеж во експозитурата Чаир

НЛБ Банка се огласи за вооружениот грабеж во експозитурата Чаир

НЛБ Банка се огласи преку известување за вооружениот грабеж во експозитурата Чаир. -Утринава во експозитурата Чаир на НЛБ Банка се случи вооружен грабеж. Клиентите кои се затекнаа во нашата експозитура и вработените на Банката се безбедни и во добра состојба. Во овој момент, Банката соработува со надлежните органи за најбрзо и ефикасно решавање на

НЛБ Банка: Средствата на нашите клиенти се сигурни, имаме осигурување на целиот имот

НЛБ Банка: Средствата на нашите клиенти се сигурни, имаме осигурување на целиот имот

Клиентите кои се затекнаа во нашата експозитура и вработените во банката се безбедни и во добра состојба, се огласија од НЛБ Банка неколку часа по грабежот кој се случи во експозитура на поранешна Тутунска банка во скопската населба Чаир. „Утринава во експозитурата Чаир на НЛБ Банка се случи вооружен грабеж. Банката соработува со надлежните органи