притисни ентер »

(Видео) Гафови на средбата Меркел-Рама

(Видео) Гафови на средбата Меркел-Рама

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска пристигна од Белград во Тирана, каде се сретна со албанскиот премиер Еди Рама. Социјалните мрежи блеснаа, но не поради официјалниот дел од состанокот, туку поради серијата гафови што се случија пред почетокот на тет-а-тет разговорот во Палатата на бригадите, пред кој беше организиран свечен пречек. Прво,

Лошо им тргна сердбата: Низа гафови на средбата Меркел-Рама

Лошо им тргна сердбата: Низа гафови на средбата Меркел-Рама

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска пристигна од Белград во Тирана, каде се сретна со албанскиот премиер Еди Рама. Социјалните мрежи блеснаа, но не поради официјалниот дел од состанокот, туку поради серијата гафови што се случија пред почетокот на тет-а-тет разговорот во Палатата на бригадите, пред кој беше организиран свечен пречек. Прво,

(Видео) Гафови на средбата Меркел-Рама

(Видео) Гафови на средбата Меркел-Рама

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска пристигна од Белград во Тирана, каде се сретна со албанскиот премиер Еди Рама. Социјалните мрежи блеснаа, но не поради официјалниот дел од состанокот, туку поради серијата гафови што се случија пред почетокот на тет-а-тет разговорот во Палатата на бригадите, пред кој беше организиран свечен пречек. Прво,

(Видео) Гафови на средбата Меркел-Рама

(Видео) Гафови на средбата Меркел-Рама

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска пристигна од Белград во Тирана, каде се сретна со албанскиот премиер Еди Рама. Социјалните мрежи блеснаа, но не поради официјалниот дел од состанокот, туку поради серијата гафови што се случија пред почетокот на тет-а-тет разговорот во Палатата на бригадите, пред кој беше организиран свечен пречек. Прво,

(Видео) Гафови на средбата Меркел-Рама

(Видео) Гафови на средбата Меркел-Рама

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска пристигна од Белград во Тирана, каде се сретна со албанскиот премиер Еди Рама. Социјалните мрежи блеснаа, но не поради официјалниот дел од состанокот, туку поради серијата гафови што се случија пред почетокот на тет-а-тет разговорот во Палатата на бригадите, пред кој беше организиран свечен пречек. Прво,

Вратата од Мерцедесот на Меркел се заглави, канцеларката збунета

Вратата од Мерцедесот на Меркел се заглави, канцеларката збунета

Вратата од Мерцедесот на Меркел се заглави, канцеларката збунета Германската канцеларка Ангела Меркел пристигна во Тирана, каде во рамките на својата проштална посета ќе се сретне со лидерите од Западен Балкан. По пристигнувањето на Меркел на средба со албанскиот премиер Еди Рама се случи мал малер, односно придружбата едвај ја отвори вратата од автомобилот

ВИДЕО: Сите гафови од посетата на Меркел во Тирана

ВИДЕО: Сите гафови од посетата на Меркел во Тирана

ВИДЕО: Сите гафови од посетата на Меркел во Тирана Б.Б. Пред 4 минути Германската канцеларка Ангела Меркел на посета во Тирана со албанскиот премиер Еди Рама/ Фото EPA-EFE/Malton Dibra Германската канцеларка Ангела Меркел денеска пристигна од Белград во Тирана, каде се сретна со албанскиот премиер Еди Рама. Социјалните мрежи блеснаа, но не поради официјалниот

Премиерот Заев предводи владина делегација на работна средба со германската канцеларка Ангела Меркел во Тирана

Премиерот Заев предводи владина делегација на работна средба со германската канцеларка Ангела Меркел во Тирана

Владината делегација, предводена од премиерот Зоран Заев заедно со заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров и министерот за надворешни работи, Бујар Османи пристигна во работна посета на Тирана, на покана на германската канцеларка Ангела Меркел. Канцеларката Меркел во рамки на својата посета на Западен Балкан организира

(Видео) Ангела Мeркел се зaглави во возилото кога пристигна во Тиpана

(Видео) Ангела Мeркел се зaглави во возилото кога пристигна во Тиpана

Германската канцеларка Ангела Меркел пристигна во Тирана, каде во рамките на својата проштална посета ќе се сретне со лидерите од Западен Балкан. По пристигнувањето на Меркел на средба со албанскиот премиер Еди Рама се случи мал малер, односно придружбата едвај ја отвори вратата од автомобилот. По ова канцеларката излезе од автомобилот, па следуваше

Меркел на средби со лидерите од регионот во Тирана ја заокружува прошталната посета на Балканот

Меркел на средби со лидерите од регионот во Тирана ја заокружува прошталната посета на Балканот

По посетата на Белград каде меѓудругото порача дека земјите од Западен Балкан ќе имаат долг пат за влез во ЕУ, германската канцеларка Меркел ја продолжи прошталната турнеја во Тирана на средби со лидерите од регионот меѓу нив и со македонскиот премиер Заев. Уште на самото пристигнување вниманието го привлече обидот на придружбата да ја отвори вратата

ВИДЕО: Премиерот Заев предводи владина делегација на работна средба со германската канцеларка Ангела Меркел во Тирана

ВИДЕО: Премиерот Заев предводи владина делегација на работна средба со германската канцеларка Ангела Меркел во Тирана

Владината делегација, предводена од премиерот Зоран Заев заедно со заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров и министерот за надворешни работи, Бујар Османи пристигна во работна посета на Тирана, на покана на германската канцеларка Ангела Меркел. Канцеларката Меркел во рамки на својата посета на Западен Балкан организира

Заев пристигна во Тирана, попладне ќе одржи средба со Меркел

Заев пристигна во Тирана, попладне ќе одржи средба со Меркел

Владина делегација, предводена од премиерот Зоран Заев, заедно со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, и министерот за надворешни работи, Бујар Османи, пристигна во работна посета во Тирана по покана на германската канцеларка Ангела Меркел, информираат од владината-прес служба. Од таму додаваат дека канцеларката Меркел во рамките

Заев пристигна во Тирана, попладне ќе одржи средба со Меркел

Заев пристигна во Тирана, попладне ќе одржи средба со Меркел

Владина делегација, предводена од премиерот Зоран Заев, заедно со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, и министерот за надворешни работи, Бујар Османи, пристигна во работна посета во Тирана по покана на германската канцеларка Ангела Меркел, информираат од владината-прес служба. Од таму додаваат дека канцеларката Меркел во рамките

(Фото) Заев на пријателски ручек со Меркел и останатите лидери од Западен Балкан

(Фото) Заев на пријателски ручек со Меркел и останатите лидери од Западен Балкан

Владината делегација, предводена од премиерот Зоран Заев заедно со вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров и министерот за надворешни работи, Бујар Османи пристигна во работна посета на Тирана, на покана на германската канцеларка Ангела Меркел. Во попладневните часови премиерот Заев, како што информираат од владината прес-служба, ќе има

(Видео) Гафови на средбата Меркел-Рама

(Видео) Гафови на средбата Меркел-Рама

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска пристигна од Белград во Тирана, каде се сретна со албанскиот премиер Еди Рама. Социјалните мрежи блеснаа, но не поради официјалниот дел од состанокот, туку поради серијата гафови што се случија пред почетокот на тет-а-тет разговорот во Палатата на бригадите, пред кој беше организиран свечен пречек. Прво,

Заев пристигна во Тирана, попладне ќе одржи средба со Меркел

Заев пристигна во Тирана, попладне ќе одржи средба со Меркел

Владината делегација, предводена од премиерот Зоран Заев заедно со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров и министерот за надворешни работи, Бујар Османи пристигна во работна посета во Тирана, на покана на германската канцеларка Ангела Меркел, информираат од владината-прес служба. Од таму додаваат дека канцеларката Меркел во рамки

ВИДЕО: Премиерот Заев предводи владина делегација на работна средба со германската канцеларка Ангела Меркел во Тирана

ВИДЕО: Премиерот Заев предводи владина делегација на работна средба со германската канцеларка Ангела Меркел во Тирана

Владината делегација, предводена од премиерот Зоран Заев заедно со заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров и министерот за надворешни работи, Бујар Османи пристигна во работна посета на Тирана, на покана на германската канцеларка Ангела Меркел. Канцеларката Меркел во рамки на својата посета на Западен Балкан организира

( Видео) Почна работниот состанок на Меркел со западнобалканските лидери во Тирана

( Видео) Почна работниот состанок на Меркел со западнобалканските лидери во Тирана

Почна работната средба на Германската канцеларка Ангела Меркел со лидерите од Западен Балкан во Тирана. Таа следува по заедничката прес конференција што Меркел ја имаше со домаќинот на собирот, албанскиот премиер Еди Рама. На собирот присуствува македонска делегација предводена од премиерот Зоран Заев а во која се и вицепремиерот за европски прашања

Меркел стигна во Тирана, првата средба е со Рама

Меркел стигна во Тирана, првата средба е со Рама

Германската канцеларка, Ангела Меркел, која ќе престојува во официјална неколкуласовна посета, пристигна на аеродромот во Тирана. Taa беше пречекана од министерката за Европа и надворешни работи, Олта Џачка, германскиот амбасадор во Тирана, Петер Зинграф и албанскиот амбасадор во Германија, Артур Куко. Џачка ја поздрави германската канцеларка и преку