притисни ентер »

Џеј Ар Смит утре потпишува со ЛА Лејкерс

Џеј Ар Смит утре потпишува со ЛА Лејкерс

Подготвувајќи се за завршницата на НБА сезоната, екипата на Лос Анџелес Лејкерс планира утре да потпише договор со слободниот агент, Џеј Ар Смит. Неговото име ќе се најде во клупскиот ростер на „езерџиите“ за финалната фаза од шампионатпт планирана следниот месец во Орландо. Смит и Лејкерс разговараат за договорот, откако Ејвори Бредли одлучи да не

Џеј Ар Смит утре потпишува со ЛА Лејкерс

Џеј Ар Смит утре потпишува со ЛА Лејкерс

Подготвувајќи се за завршницата на НБА сезоната, екипата на Лос Анџелес Лејкерс планира утре да потпише договор со слободниот агент, Џеј Ар Смит. Неговото име ќе се најде во клупскиот ростер на „езерџиите“ за финалната фаза од шампионатпт планирана следниот месец во Орландо. Смит и Лејкерс разговараат за договорот, откако Ејвори Бредли одлучи да не

Џеј Ар Смит решение за Лејкерс и замена за Бредли пред завршницата во НБА

Џеј Ар Смит решение за Лејкерс и замена за Бредли пред завршницата во НБА

Лос Анџелес Лејкерс се соочува со проблеми поради тоа што Ејвери Бредли не сака да настапи на завршницата во Орландо. Според угледните американски медиуми кои се добро упатени во НБА лигата и нејзините случувања, Лејкерси ќе потпишат договор со Џеј Ар Смит до крајот на сезоната. Искусниот кошаркар ќе се обедини со Леброн Џејмс, со кого стигнаа до титулата

Лејкерс најде ново засилување: Леброн го „договори“ бившиот соиграч од Кливленд

Лејкерс најде ново засилување: Леброн го „договори“ бившиот соиграч од Кливленд

Американските медиуми пишуваат дека Лос Анџелес Лејкерс ќе се засили со Џеј-Ар Смит, кој соработуваше со Леброн Џејмс и во Кливленд кавалирс. Во претходните денови клубот преговарал со искусниот кошаркар, кој како слободен агент ќе пристигне во Лејкерс. Смит не настапуваше од крајот на 2018 година и засега не е познато во каква форма се наоѓа, но сигурно

Уште едно искусно име во Лејкерс на патот кон шампионската титула!?

Уште едно искусно име во Лејкерс на патот кон шампионската титула!?

Адриан Војнаровски на својот Твитер профил објави дека слободниот агент Џ.Р. Смит и Лејкерси ги одработуваат последните детали околу договорот. Според извори на „ЕСПН“, се очекува 34-годишниот кошаркар да биде дел од составот на „езерџиите“ до крајот на сезоната. Доколку во Орландо се појави корона – ја прекинуваме сезоната Овој играч веќе соработуваше

Големо изненадување: Човекот кој му приреди ноќен кошмар на Леброн во последното финале одново ќе му биде соиграч! (Фото)

Големо изненадување: Човекот кој му приреди ноќен кошмар на Леброн во последното финале одново ќе му биде соиграч! (Фото)

Прекинот на сезоната во НБА лигата ќе донесе и одредени промени во ростерите на тимовите, бидејќи има и такви играчи кои не сакаат да се вратат на терените поради пандемијата со коронавирусот. Авери Бредли го стави семејството на прво место и нагласи дека поради нивна заштита нема да им помогне на своите соиграчи од Лејкерс во обидот да дојдат до титулата,

Џеј Ар Смит утре потпишува со ЛА Лејкерс

Џеј Ар Смит утре потпишува со ЛА Лејкерс

Подготвувајќи се за завршницата на НБА сезоната, екипата на Лос Анџелес Лејкерс планира утре да потпише договор со слободниот агент, Џеј Ар Смит. Неговото име ќе се најде во клупскиот ростер на „езерџиите“ за финалната фаза од шампионатпт планирана следниот месец во Орландо. Смит и Лејкерс разговараат за договорот, откако Ејвори Бредли одлучи да не

ФОТО: „Езерџиите“ пред потпис со Џеј-Ар Смит

ФОТО: „Езерџиите“ пред потпис со Џеј-Ар Смит

Искусниот НБА кошаркар, Џеј- Ар Смит го делат часови од потпис со тимот на Ла Лејкерс во кои ќе игра до крајот на сезоната. Контраверзниот кошаркар доаѓа на местото на Евери Бредли кој одби да настапува за време на пандемијата од Коронавирусот. View this post on Instagram Lakers and Smith have been in talks since Avery Bradley opted-out of the restart,

Леброн и Смит повторно заедно

Леброн и Смит повторно заедно

Џеј Ар Смит е нов кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс. Смит доаѓа како замена за Ејвори Бредли, кој нема да игра во Орландо кога сезоната ќе продолжи. Џеј Ар ќе потпише договор до крајот на сезоната. Искусниот дефанзивец веќе соработуваше со Леброн Џејмс во Кливленд Кавалирс и заедно го освоија шампионскиот прстен во 2016 година. Тој е познат по добриот