притисни ентер »

ЛШ: Мбапе му донесе половична одмазда на ПСЖ против Баерн, Челси со сериозна предност против Порто

ЛШ: Мбапе му донесе половична одмазда на ПСЖ против Баерн, Челси со сериозна предност против Порто

Пари Сен-Жермен стигна до 3:2 победа на „Алијанц арената“ против Баерн Минхен, делумно одмаздувајќи се за минатогодишниот 3:1 пораз во финалето на Лигата на шампионите, и поставувајќи супер-интересен реванш на „Паркот на принцовите“ за пласман во полуфиналето на елитното европско натпреварување. Челси, пак, на гости во Севилја кај Порто, стигна до

ЛШ: Баерн поразен од ПСЖ, Челзи сигурен против Порто

ЛШ: Баерн поразен од ПСЖ, Челзи сигурен против Порто

– Актуелниот европски првак Баерн Минхен го претрпе првиот пораз сезонава во Лигата на шампиони (ЛШ), откако вечерва загуби на домашен терен од Пари Сен-Жермен (ПСЖ) со 3:2 (2:1), додека Челзи на неутрален терен триумфираше во првиот четвртфинален натпревар против Порто со 2:0 (1:0). На гостувањето во Минхен, фудбалерите на ПСЖ по само половина час

ЛШ: Мбапе донесе победа на ПСЖ во Минхен (ВИДЕО)

ЛШ: Мбапе донесе победа на ПСЖ во Минхен (ВИДЕО)

Францускиот првак ПСЖ со голема победа од 3:2 се враќа од гостувањето кај европскиот првак Баерн (М) во првото четвртфинале од ЛШ. Мбапе со два и Маркињос со еден гол, му носат голема предност на финалистот од ЛШ минатата сезона, кој на домашен терен на реваншот ќе се обиде да избори ново полуфинале. Во првата полуконтра која Французите ја имаа уште

ЛШ: Мбапе му донесе половична одмазда на ПСЖ против Баерн, Челси со сериозна предност против Порто

ЛШ: Мбапе му донесе половична одмазда на ПСЖ против Баерн, Челси со сериозна предност против Порто

Пари Сен-Жермен стигна до 3:2 победа на „Алијанц арената“ против Баерн Минхен, делумно одмаздувајќи се за минатогодишниот 3:1 пораз во финалето на Лигата на шампионите, и поставувајќи супер-интересен реванш на „Паркот на принцовите“ за пласман во полуфиналето на елитното европско натпреварување. Челси, пак, на гости во Севилја кај Порто, стигна до

ЛШ: Мбапе донесе победа на ПСЖ во Минхен (ВИДЕО)

ЛШ: Мбапе донесе победа на ПСЖ во Минхен (ВИДЕО)

Францускиот првак ПСЖ со голема победа од 3:2 се враќа од гостувањето кај европскиот првак Баерн (М) во првото четвртфинале од ЛШ. Мбапе со два и Маркињос со еден гол, му носат голема предност на финалистот од ЛШ минатата сезона, кој на домашен терен на реваншот ќе се обиде да избори ново полуфинале. Во првата полуконтра која Французите ја имаа уште

ЛШ ПОЛУВРЕМЕ: Мбапе и Маркињос го стресоа Минхен, Маунт носи предност за Челзи (ВИДЕО)

ЛШ ПОЛУВРЕМЕ: Мбапе и Маркињос го стресоа Минхен, Маунт носи предност за Челзи (ВИДЕО)

ПСЖ и Челзи заминаа на пауза со гол предност во дуелите со Баерн (М) и Порто и тоа на гостински терен во вечерашните први четврфиналени средби од ЛШ. ПСЖ во реприза на финалето од ЛШ од минатата сезона, одлично го отвори мечот во Минхен и многу подобро се снајде на очигледно проблематичниот терен поради снегот кој постојано паѓаше во првиот дел. Мбапе

ЛШ ПОЛУВРЕМЕ: Мбапе и Маркињос го стресоа Минхен, Маунт носи предност за Челзи (ВИДЕО)

ЛШ ПОЛУВРЕМЕ: Мбапе и Маркињос го стресоа Минхен, Маунт носи предност за Челзи (ВИДЕО)

ПСЖ и Челзи заминаа на пауза со гол предност во дуелите со Баерн (М) и Порто и тоа на гостински терен во вечерашните први четврфиналени средби од ЛШ. ПСЖ во реприза на финалето од ЛШ од минатата сезона, одлично го отвори мечот во Минхен и многу подобро се снајде на очигледно проблематичниот терен поради снегот кој постојано паѓаше во првиот дел. Мбапе

Мбапе кобен по европскиот шампион, Челси со една нога во полуфинале на ЛШ

Мбапе кобен по европскиот шампион, Челси со една нога во полуфинале на ЛШ

Мбапе кобен по европскиот шампион, Челси со една нога во полуфинале на ЛШ Во четвртфиналето од Лигата на шампионите во Минхен, француски ПСЖ славеше со 3-2 на гостувањето против актуелниот европски фудбалски шампион Баерн. Двоецот Мбапе – Нејмар всушност ја донесоа победата за Французите која во голема мера може да значи место во полуфиналето на најквалитетното

ЛШ: Мбапе му донесе половична одмазда на ПСЖ против Баерн, Челси со сериозна предност против Порто

ЛШ: Мбапе му донесе половична одмазда на ПСЖ против Баерн, Челси со сериозна предност против Порто

Пари Сен-Жермен стигна до 3:2 победа на „Алијанц арената“ против Баерн Минхен, делумно одмаздувајќи се за минатогодишниот 3:1 пораз во финалето на Лигата на шампионите, и поставувајќи супер-интересен реванш на „Паркот на принцовите“ за пласман во полуфиналето на елитното европско натпреварување. Челси, пак, на гости во Севилја кај Порто, стигна до

ПСЖ го победи Баерн во Минхен, Челси подобар од Порто (ВИДЕО)

ПСЖ го победи Баерн во Минхен, Челси подобар од Порто (ВИДЕО)

Баерн Минхен играше, но ПСЖ даде повеќе голови на Алијанц Арената и оствари голем триумф од 3-2, Челси со 2-0 го совлада Порто во Севиља. Нова гостинска победа за ПСЖ против моќен противник, тимот на Покетино максимално ги искористи своите шанси, додека Баерн Минхен без Левандовски имаше проблеми со реализацијата. ПСЖ имаше идеален почеток, по асистенција

ЛШ: Баерн поразен од ПСЖ, Челзи сигурен против Порто

ЛШ: Баерн поразен од ПСЖ, Челзи сигурен против Порто

Актуелниот европски првак Баерн Минхен го претрпе првиот пораз сезонава во Лигата на шампиони (ЛШ), откако вечерва загуби на домашен терен од Пари Сен-Жермен (ПСЖ) со 3:2 (2:1), додека Челзи на неутрален терен триумфираше во првиот четвртфинален натпревар против Порто со 2:0 (1:0). На гостувањето во Минхен, фудбалерите на ПСЖ по само половина час игра

ЛШ: Баерн поразен од ПСЖ, Челзи сигурен против Порто

ЛШ: Баерн поразен од ПСЖ, Челзи сигурен против Порто

Актуелниот европски првак Баерн Минхен го претрпе првиот пораз сезонава во Лигата на шампиони (ЛШ), откако вечерва загуби на домашен терен од Пари Сен-Жермен (ПСЖ) со 3:2 (2:1), додека Челзи на неутрален терен триумфираше во првиот четвртфинален натпревар против Порто со 2:0 (1:0). На гостувањето во Минхен, фудбалерите на ПСЖ по само половина час игра

ВИДЕО I ЛШ: Мбапе и Маркињос ги казнија промашувањата на Баерн, Челси со едната нога во полуфинале

ВИДЕО I ЛШ: Мбапе и Маркињос ги казнија промашувањата на Баерн, Челси со едната нога во полуфинале

Европскиот шампион Баерн Минхен е поразен со 2:3 од ПСЖ во првиот четвртфинален натпревар во Лигата на шампионите. Во репризата од минатогодинешното финале во ЛШ, ПСЖ му се одмазди на европскиот првак и во Минхен славеше со 2:3 во првиот четвртфинален натпревар во Лигата на шампионите. Фудбалерите на Баерн Минхен иако играа без својот најдобар играч,

Во меч со пет гола, ПСЖ го победи Баерн во Минхен, Челси ја доби првата пресметка со Порто (ВИДЕО)

Во меч со пет гола, ПСЖ го победи Баерн во Минхен, Челси ја доби првата пресметка со Порто (ВИДЕО)

Баерн Минхен играше, но ПСЖ даде повеќе голови на Алијанц Арената и оствари голем триумф од 3-2, Челси со 2-0 го совлада Порто во Севиља. Нова гостинска победа за ПСЖ против моќен противник, тимот на Покетино максимално ги искористи своите шанси, додека Баерн Минхен без Левандовски имаше проблеми со реализацијата. ПСЖ имаше идеален почеток, по асистенција