притисни ентер »

Лазаров: Червар направи многу за Мак-ракометот, ќе биде запишан во историјата

Лазаров: Червар направи многу за Мак-ракометот, ќе биде запишан во историјата

Македонската ракометна репрезентација попладнево ќе го одигра првиот меч на 26.Светско првенство. Јапонија ќе биде првиот противник на Македонија во Минхен. Натпреварот ќе започне во 15:30 часот. Македонија, во Данска и Германија, шест пат ќе настапи на светските шампионати. Капитенот Кире Лазаров е единствениот во репрезентацијата што играл на сите

ПОПЛАДНЕВО: Со Кире Лазаров ќе ја напаѓаме Јапонија

ПОПЛАДНЕВО: Со Кире Лазаров ќе ја напаѓаме Јапонија

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалез одлучи со кои шеснаесетмина ќе се обиде да ги освои првите бодови на Светското првенство. Македонија попладне со почеток од 15 часот и 30 минути во Минхен се среќава со Јапонија во првиот меч од Б-групата. Селекторот Раул за овој натпревар ќе смета на: Борко Ристовски, Никола Митревски

ПОПЛАДНЕВО: Со Кире Лазаров ќе ја напаѓаме Јапонија

ПОПЛАДНЕВО: Со Кире Лазаров ќе ја напаѓаме Јапонија

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалез одлучи со кои шеснаесетмина ќе се обиде да ги освои првите бодови на Светското првенство. Македонија попладне со почеток од 15 часот и 30 минути во Минхен се среќава со Јапонија во првиот меч од Б-групата. Селекторот Раул за овој натпревар ќе смета на: Борко Ристовски, Никола Митревски

Против Јапонија без Даскаловски и Лазаревски

Против Јапонија без Даскаловски и Лазаревски

Македонската ракометна репрезентација попладнево во Минхен ќе го одигра првиот натпревар на 26.Светско првенство. Прв противник на Македонија, во Б-групата, ќе биде Јапонија. Во пресрет на дуелот со „самураите“, селекторот Раул Гонзалес  одреди кои играчи ќе ја бркаат првата победа на мундијалот. Од 18 играчи кои допатуваа во Минхен, дуелот од трибините

Македонија го стартува Светското првенство: Против Јапонија само победа!

Македонија го стартува Светското првенство: Против Јапонија само победа!

Македонија ќе го отвори Светското Првенство во ракомет против Јапонија, една од најдобрите азиски селекции. Јапонците дојдоа на шампионатот со вајлд-карта, но одиграа одлични подготвителни натпревари. Токму тие дуели, треба да бидат опомена за раул и македонските репрезентативци пред овој меч, бидејќи секое опуштање може да заврши трагично. Македонија

Македонија го почнува настапот на Светското првенство

Македонија го почнува настапот на Светското првенство

Со денешниот меч против Јапонија од 15:30 часот, македонската ракометна репрезентација го започнува настапот на Светското првенство кое оваа година се одржува во Германија и Данска. Светското ракометно првенство започна синоќа со мечеви на домаќините Германија и Данска, но возбудувањата за македонската јавност стартуваат денеска кога во салата во Минхен

Раул Гонзалес го одреди тимот за Јапонија

Раул Гонзалес го одреди тимот за Јапонија

Македонската ракометна репрезентација, попладнево во Минхен, ќе го одигра првиот натпревар на 26.Светско првенство. Прв противник на Македонија, во Б-групата, ќе биде Јапонија. Во пресрет на дуелот со „самураите“, селекторот Раул Гонзалес го одреди кои играчи ќе ја бркаат првата победа на Мундијалот. Од 18. играчи кои допатуваа во Минхен, дуелот од

СП ракомет: Познат составот на Македонија за дуелот со Јапонија

СП ракомет: Познат составот на Македонија за дуелот со Јапонија

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалез одлучи со кои шеснаесетмина ќе се обиде да ги освои првите бодови на Светското првенство. Македонија попладне со почеток од 15 часот и 30 минути во Минхен се среќава со Јапонија во првиот меч од Б-групата. Селекторот Раул за овој натпревар ќе смета на: Борко Рисовски, Никола Митревски

Раул Гонзалес го одреди тимот за Јапонија

Раул Гонзалес го одреди тимот за Јапонија

Македонската ракометна репрезентација, попладнево во Минхен, ќе го одигра првиот натпревар на 26.Светско првенство. Прв противник на Македонија, во Б-групата, ќе биде Јапонија. Во пресрет на дуелот со „самураите“, селекторот Раул Гонзалес го одреди кои играчи ќе ја бркаат првата победа на Мундијалот. Од 18. играчи кои допатуваа во Минхен, дуелот од

Јапонија прв противник на македонските ракометари на СП во Германија и Данска

Јапонија прв противник на македонските ракометари на СП во Германија и Данска

За македонскиот национален тим ова ќе биде четвртото учество на  Светските првенства. Подмладениот состав на македонската селекција против тимот на Јапонија  е фаворит за триумф во првиот натпревар во Групата Б на шампионатот. Без  искусните Миркуловски, Јоновски, Митков  и Прибак македонската селекцијата на Мундијалот во Германија и данска замина

Јапонија прв противник на македонските ракометри на СП во Германија и Данска

Јапонија прв противник на македонските ракометри на СП во Германија и Данска

За македонскиот национален тим ова ќе биде четвртото учество на  Светските првенства. Подмладениот состав на македонската селекција против тимот на Јапонија  е фаворит за триумф во првиот натпревар во Групата Б на шампионатот. Без  искусните Миркуловски, Јоновски, Митков  и Прибак македонската селекцијата на Мундијалот во Германија и данска замина

Раул Гонзалес го одреди тимот за Јапонија

Раул Гонзалес го одреди тимот за Јапонија

Македонската ракометна репрезентација, попладнево во Минхен, ќе го одигра првиот натпревар на 26.Светско првенство. Прв противник на Македонија, во Б-групата, ќе биде Јапонија. Во пресрет на дуелот со „самураите“, селекторот Раул Гонзалес го одреди кои играчи ќе ја бркаат првата победа на Мундијалот. Од 18. играчи кои допатуваа во Минхен, дуелот од

Гонзалез одлучи со кои шеснаесетмина ќе ја "бара" првата победа на СП

Гонзалез одлучи со кои шеснаесетмина ќе ја "бара" првата победа на СП

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалез одлучи со кои шеснаесетмина ќе се обиде да ги освои првите бодови на Светското првенство. Македонија попладне со почеток од 15 часот и 30 минути во Минхен се среќава со Јапонија во првиот меч од Б-групата. Селекторот Раул за овој натпревар ќе смета на: Борко Рисовски, Никола Митревски

СП ракомет: Познат состав на Македонија за дуелот со Јапонија

СП ракомет: Познат состав на Македонија за дуелот со Јапонија

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалез одлучи со кои шеснаесетмина ќе се обиде да ги освои првите бодови на Светското првенство. Македонија попладне со почеток од 15 часот и 30 минути во Минхен се среќава со Јапонија во првиот меч од Б-групата. Селекторот Раул за овој натпревар ќе смета на: Борко Рисовски, Никола Митревски

Раул одлучи кои двајца ќе одат на трибини, познат составот за дуелот со Јапонија

Раул одлучи кои двајца ќе одат на трибини, познат составот за дуелот со Јапонија

Раул Гонзалез го одбра 16. ракометари со кои ќе го почне Светското првенство, двајца ракометари ќе чекаат шанса во понатамошниот дел од Мундијалот. Македонскиот селектор се одлучи од составот да скрати еден голман и еден пивот, Златко Даскалоски и Милан Лазаревски отпаднаа. Одлуката на Раул е сосема очекувана бидејќи Борко Ристовски и Никола Митревски

Гонзалес ги одреди ракометарите кои ќе се соочат со Јапонија

Гонзалес ги одреди ракометарите кои ќе се соочат со Јапонија

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалес одлучи со кои шеснаесетмина ракометари ќе се обиде да ги освои првите бодови на Светското првенство. Македонија денеска се среќава со Јапонија, во првиот меч од групата Б во Минхен, со почеток од 15.30 часот. Селекторот Раул за овој натпревар ќе смета на: Борко Рисовски, Никола Митревски (голмани),

Македонија стартува на СП, познат составот за дуелот со Јапонија

Македонија стартува на СП, познат составот за дуелот со Јапонија

Македонија стартува на СП, познат составот за дуелот со Јапонија Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалез одлучи со кои шеснаесетмина ќе се обиде да ги освои првите бодови на Светското првенство. Македонија попладне со почеток од 15 часот и 30 минути во Минхен се среќава со Јапонија во првиот меч од Б-групата. Селекторот Раул