притисни ентер »

Тутоспорт пишува за мега трампа меѓу Барса и Интер: Гризман ќе биде „жртвено јагне?“

Тутоспорт пишува за мега трампа меѓу Барса и Интер: Гризман ќе биде „жртвено јагне?“

Антоан Гризман е играчот кој пристигна во Барселона минатото лето, но веќе следното можеби ќе биде жртва на новиот поредок во тимот на каталонците. Веќе извесен период се шпекулира со евентуалното доаѓање на Лаутаро Мартиез од Интер, а во еден таков распоред во таборот на Барселона, логично е да се размислува дека Гризман може да биде жртвата на таков