притисни ентер »

Челси ќе треба да плати обесштетување за да го ангажира Лампард

Челси ќе треба да плати обесштетување за да го ангажира Лампард

Дерби ќе бара компензација од 4 милиони фунти доколку Челси го сака Лампард за нов тренер на тимот. Лампард е прв фаворит за наследник на Сари на клупата на Челси, но тие се уште го контактирале формално Дерби. Челси и Јувентус се договориле за преселба на Сари во Торино, но англискиот клуб нема да даде зелено светло се додека не ја договори неговата

Челси ќе треба да му плати 4 милиони фунти на Дерби за Лампард

Челси ќе треба да му плати 4 милиони фунти на Дерби за Лампард

Дерби ќе бара компензација од 4 милиони фунти доколку Челси го сака Лампард за нов тренер на тимот. Лампард е прв фаворит за наследник на Сари на клупата на Челси, но тие се уште го контактирале формално Дерби. Челси и Јувентус се договориле за преселба на Сари во Торино, но англискиот клуб нема да даде зелено светло се додека не ја договори неговата

Легендата на Челси се враќа на „Стемфорд бриџ“

Легендата на Челси се враќа на „Стемфорд бриџ“

По само една сезона на клупата на Челси, Маурицио Сари по се изгледа си заминува од Лондон. Италијанскиот тренер е прв фаворит за наследник на Максимилијано Алегри на клупата на Јувентус, а според последните информации прашање на денови е кога ќе биде претставен во Торино. Затоа раководството на „сините“ е во потрага по нов тренер, а според англиските

Јувентус го договорил „разводот“ меѓу Сари и Челзи

Јувентус го договорил „разводот“ меѓу Сари и Челзи

Јувентус го договорил „разводот“ меѓу Сари и Челзи Италијанскиот шампион Јувентус се договори со Челзи и се очекува да го претстави Маурицио Сари како нов тренер во следните денови, пишува „Скај Италија“. „Бјанконерите“ веќе се договориле со актуелниот клуб на Сари за висината на надоместокот. Според извештајот, Челзи ќе добие 3,5 милиони евра. Сари

ФОТО: Јуве поради Сари добива нов „грб“

ФОТО: Јуве поради Сари добива нов „грб“

Во текот на овој ден Маурицио Сари официјално ќе биде претставен како нов тренер на Јувентус. Сагата околу трансферот на Сари од Челзи во Јувентус трае со недели, но италијанските медиуми велат дека сè треба да биде официјално денес, додека деталите за договорот со „Старата дама“, исто така, стигнаа до јавноста. Тригодишен договор вреди седум милиони

Иконата на клубот се враќа на „Стемфорд Бриџ“

Иконата на клубот се враќа на „Стемфорд Бриџ“

Маурицио Сари го напушта Челзи. По само една сезона, италијанскиот тренер одлучи да замине и тој наскоро ќе стане нов тренер на Јувентус. Раководството на Челзи веќе започна преговори со неговата замена. Тоа треба да биде легендарниот играч на Челзи, Френк Лампард. Лампард имаше одлична сезона со Дерби Каунти. Тој го одигра финалето на плејофот за

Сари ќе биде новиот тренер на Јувентус

Сари ќе биде новиот тренер на Јувентус

Англиските и италијанските медиуми тврдат дека во текот на денот Маурицио Сари ќе биде промовиран во нов тренер на Јувентус, откако челниците на Челси решиле да го ослободат од обврските менаџерот кој во финишот на сезоната ја освои Лига Европа. Сари во Јувентус ќе го наследи Масимилијано Алегри и ќе потпише до говор до јуни 2022 година со „страта

Сари наскоро ќе стане тренер на Јувентус, откриен неговиот договор со италијанскиот шампион

Сари наскоро ќе стане тренер на Јувентус, откриен неговиот договор со италијанскиот шампион

Италијанските медиуми тврдат дека е дознале каков ќе биде договорот на Маурицио Сари со Јувентус. Маурицио Сари ќе биде новиот тренер на Јувентус, веќе никој не се сомнева во таа вест, во прашање се само денови кога ќе биде и официјално промовиран. Италијанските медиуми одат чекор понапред и го откриваат договорот на Сари со италијанскиот шампион.

Сари ќе биде новиот тренер на Јувентус

Сари ќе биде новиот тренер на Јувентус

Англиските и италијанските медиуми тврдат дека во текот на денот Маурицио Сари ќе биде промовиран во нов тренер на Јувентус, откако челниците на Челси решиле да го ослободат од обврските менаџерот кој во финишот на сезоната ја освои Лига Европа. Сари во Јувентус ќе го наследи Масимилијано Алегри и ќе потпише до говор до јуни 2022 година со „страта

Јувентус го договорил „разводот“ меѓу Сари и Челзи

Јувентус го договорил „разводот“ меѓу Сари и Челзи

Италијанскиот шампион Јувентус се договори со Челзи и се очекува да го претстави Маурицио Сари како нов тренер во следните денови, пишува „Скај Италија“. „Бјанконерите“ веќе се договориле со актуелниот клуб на Сари за висината на надоместокот. Според извештајот, Челзи ќе добие 3,5 милиони евра. Сари се очекува да потпише 3-годишен договор со Јувентус

Откриен договорот на Сари со Јувентус

Откриен договорот на Сари со Јувентус

Италијанските медиуми тврдат дека е дознале каков ќе биде договорот на Маурицио Сари со Јувентус. Маурицио Сари ќе биде новиот тренер на Јувентус, веќе никој не се сомнева во таа вест, во прашање се само денови кога ќе биде и официјално промовиран. Италијанските медиуми одат чекор понапред и го откриваат договорот на Сари со италијанскиот шампион.

Се чека само официјална потврда: Познати деталите на договорот на Сари со Јувентус

Се чека само официјална потврда: Познати деталите на договорот на Сари со Јувентус

Во текот на денешниот ден се очекува и официјална потврда на преминот на Маурисио Сари од Челси во редовите на Јувентус. Искусниот 60 годишен стратег од следната сезона ќе го води шампионот на Италија со кој потпиша тригодише договор вреден пет милиони евра по сезона. За да го ослободи од обврските во Челси, Јувентус плати седум милиони фунти, а заедно

Јувентус го договорил „разводот“ меѓу Сари и Челзи

Јувентус го договорил „разводот“ меѓу Сари и Челзи

Италијанскиот шампион Јувентус се договори со Челзи и се очекува да го претстави Маурицио Сари како нов тренер во следните денови, пишува „Скај Италија“. „Бјанконерите“ веќе се договориле со актуелниот клуб на Сари за висината на надоместокот. Според извештајот, Челзи ќе добие 3,5 милиони евра. Сари се очекува да потпише 3-годишен договор со Јувентус

Познати сите детали од договорот меѓу Јувентус и Сари!

Познати сите детали од договорот меѓу Јувентус и Сари!

Сите еминентни медиуми во Италија тврдат дека е постигнат договор, Маурицио Сари го напушта Челзи и ќе се пресели во Јувентус. Клубот од Торино ќе го превземе досегашниот тренер на Челзи, Маурицио Сари кој на клупата на шампионот на Италија ќе го наследи Масимилијано Алегри. Преговорите помеѓу Јувентус и Челзи завршиле успешно. Лондонскиот клуб ќе

Јувентус и Челси се договориле – прашање на момент е кога Сари ќе ја преземе „старата дама“

Јувентус и Челси се договориле – прашање на момент е кога Сари ќе ја преземе „старата дама“

Доаѓањето на Маурицио Сари на клупата на Јувентус е само прашање на момент, објавија англиските медиуми, откако лондонски Челси и „старата дама“ се договориле за трансферот на тренерот кој на „Стемфорд Бриџ“ сезонава го донесе трофејот од Лига Европа. Сари после една година во Лондон си заминува и го остава местото на легендарниот Френк Лампард, за

Падна договор, Сари ја презема „старата дама“

Падна договор, Сари ја презема „старата дама“

Доаѓањето на Маурицио Сари на клупата на Јувентус е само прашање на момент, објавија англиските медиуми, откако лондонски Челси и „старата дама“ се договориле за трансферот на тренерот кој на „Стемфорд Бриџ“ сезонава го донесе трофејот од Лига Европа.Италијански медиуми претходно најавуваа дека 15 милиони евра Челси ќе добие како отштета. Извор: Sport1

Славје на „Стенфорд Бриџ“: Легендата се враќа во Челзи

Славје на „Стенфорд Бриџ“: Легендата се враќа во Челзи

Сите еминентни медиуми во Италија тврдат дека е постигнат договор, Маурицио Сари го напушта Челзи и ќе се пресели во Јувентус. Италијанскиот стратег имаше уште две години договор со Челзи, но лоднонскиот клуб се согласи на спогодбено раскинување на соработката, па во следните денови Сари и офиицијално ќе биде нов тренер на Јувентус. Сари имаше добра