притисни ентер »

Фотографија на денот: „Капетанот Кирк“ повторно во вселената

Фотографија на денот: „Капетанот Кирк“ повторно во вселената

Како „Капетан Кирк“, Вилијам Шeтнер долго командуваше со вселенскиот брод Ентерпрајз. Сега иконата на „Ѕвездени патеки“ всушност беше во суборбитална мисија- со што стана најстарата личност што некогаш била во вселената. Вилијам Шетнер во капсулата „Њу Шепард“ За краток момент, научната фантастика речиси стана реалност: Иконата на телевизиската серија

Капетан Кирк полета во вселената и назад: Блу ориџин успешно слета на Земјата (ВИДЕО)

Капетан Кирк полета во вселената и назад: Блу ориџин успешно слета на Земјата (ВИДЕО)

Вселенското летало Блу ориџин, во сопственост на милијардерот Џеф Безос, направи успешен лет во вселената со четиричлен цивилен екипаж. Главната ѕвезда на овој потфат е актерот Вилијам Шатнер (90), кој ја играше улогата на капетан Кирк во серијата „Ѕвездени патеки". Капсулата со четворицата членови на екипажот слета на Земјата. Со овој лет, Шатнер

ФОТО+ВИДЕО | Капетан Кирк конечно летна во вселената: Вилијам Шатнер стана најстариот човек кој бил во вселената

ФОТО+ВИДЕО | Капетан Кирк конечно летна во вселената: Вилијам Шатнер стана најстариот човек кој бил во вселената

ФОТО+ВИДЕО | Капетан Кирк конечно летна во вселената: Вилијам Шатнер стана најстариот човек кој бил во вселената К.С. Пред 2 минути Фото: EPA-EFE/BLUE ORIGIN Холивудскиот актер којшто се прослави со улогата на Капетан Кирк во култниот телевизиски серијал „Ѕвездени патеки“, Вилијам Шатнер со своите 90 години стана најстарата личност којашто отпатувала

90-годишната легенда на „Ѕвездени патеки“, Вилијам Шатнер, стана најстариот човек во вселената

90-годишната легенда на „Ѕвездени патеки“, Вилијам Шатнер, стана најстариот човек во вселената

Холивудскиот актер и легенда на серијалот „Ѕвездени патеки“, Вилијам Шатнер, стана најстарата личност во вселената откако беше дел од екипажот на вториот комерцијален лет на компанијата на Џеф Безос, „Блу ориџин“. Деведесетгодишниот Шатнер полета со ракетата „њу шепард“ заедно со уште тројца патници. Нивното патување до работ на вселената траеше вкупно

Вилијам Шатнер (90) конечно полета во вселената (Во живо)

Вилијам Шатнер (90) конечно полета во вселената (Во живо)

90-годишниот актер познат по улогата на капетан Кирк вчера требаше да полета во вселената, но патувањето било откажано поради силните ветрови. Следете ја авантурата на Шатнер во живо во видеото. Така, Шатнер ќе стане најстарата личност што некогаш патувала во вселената. Тој управуваше со вселенското летало „УСС Ентерпрајз“ на меѓугалактичка одисеја

(ВИДЕО) Капетан Кирк и’ официјално стана најстарата личност во универзумот

(ВИДЕО) Капетан Кирк и’ официјално стана најстарата личност во универзумот

Леталото „Blue Origin“, сопственост на милијардерот Џеф Безос, полета во вселената со четиричлен цивилен екипаж, вклучувајќи го и актерот Вилијам Шатнер (90), кој ја играше улогата на капетан Кирк во серијата „Sвездени патеки“. Со овој лет, Шатнер стана најстарата личност што некогаш летала во вселената. Полетувањето беше закажано за 9. часот наутро

По едно одлагање, кап. Кирк денес конечно оди во вселената

По едно одлагање, кап. Кирк денес конечно оди во вселената

По едно одлагање, вчера, поради лоши временски услови, денес конечно ќе се реализира вториот вселенски лет со човечки екипаж на Блу Ориџин до вселената. А со овој лет, барем за неколку минути, во вселената ќе се најде и Вилијам Шетнер, ака капетанот Џејм Т. Кирк од “Ѕвездените патеки”. Целиот настан ќе биде пренесуван во живо... Рубрика: Астрономија

„Блу ориџин“ ќе го лансира Капетан Кирк во вселената – следете го летот во живо

„Блу ориџин“ ќе го лансира Капетан Кирк во вселената – следете го летот во живо

САД – Актерот Вилијам Шатнер заедно со уште тројца патници денес (13 октомври) ќе полетаат во вселената, соопшти компанијата „Блу ориџин“. Целото веленско патување и ќе се пренесува во живо преку Интернет. Шатнер, на 90-годишна возраст, е подготвен да стане најстарата личност што некогаш патувала во вселената, пренесе Ројтерс. Тој стана икона на поп

Ветровите го одложија летот на капетанот Кирк во вселената

Ветровите го одложија летот на капетанот Кирк во вселената

Blue Origin денеска повторно ќе се обиде со летот во вселената, затоа што минатиот лет на Вилијам Шатнер во вселената беше одложен. „ Капетан Кирк “ повторно ќе лета денеска во 15:30 по наша временска зона, објавија од Blue Origin . Ова е исполнување на соништата за 90-годишниот актер, а тој ќе стане најстарата личност што патувала во вселената кога

Одложен летот со кој Вилијам Шатнер требаше да патува во вселената

Одложен летот со кој Вилијам Шатнер требаше да патува во вселената

Глумецот Вилијам Шатнер, познат по неговата улога како капетан Кирк, во „Ѕвездени патеки“, денеска не полета во вселената како што беше планирано. Од компанијата на Џеф Безос, „Блу Ориџин“, со која Шатнер требаше да патува во вселената, велат дека морале да го одложат летот поради лошото невреме. Тие требало да полетаат во средата, но, силниот ветер

Одложен летот со кој Вилијам Шатнер требаше да патува во вселената

Одложен летот со кој Вилијам Шатнер требаше да патува во вселената

Глумецот Вилијам Шатнер, познат по неговата улога како капетан Кирк, во „Ѕвездени патеки“, денеска не полета во вселената како што беше планирано. Од компанијата на Џеф Безос, „Блу Ориџин“, со која Шатнер требаше да патува во вселената, велат дека морале да го одложат летот поради лошото невреме. Тие требало да полетаат во средата, но, силниот … Continue

Blue Origin го одложи вториот туристички лет во Вселената

Blue Origin го одложи вториот туристички лет во Вселената

ФУТУРАМА , Тренди Blue Origin го одложи вториот туристички лет во Вселената 4 минути 0 0 Американската компанија Blue Origin на Џеф Безос го одложи вториот лет со туристи во Вселената, поради неповолни метеоролошки услови. Лансирањето на вселенскиот брод „Њу шепард” беше планирано за денеска, но тоа сега треба да се случи утре. На леталото ќе има четворица

Blue Origin го одложи вториот туристички лет во Вселената

Blue Origin го одложи вториот туристички лет во Вселената

Американската компанија Blue Origin на Џеф Безос го одложи вториот лет со туристи во Вселената, поради неповолни метеоролошки услови. Лансирањето на вселенскиот брод „Њу шепард” беше планирано за денеска, но тоа сега треба да се случи утре. На леталото ќе има четворица туристи. Меѓу нив е и 90-годишниот актер Вилијам Шетнер, познат по улогата на капетан

„Блу Ориџин” го одложи вториот туристички лет во Вселената

„Блу Ориџин” го одложи вториот туристички лет во Вселената

Американската компанија „Блу ориџин” на Џеф Безос го одложи вториот лет со туристи во Вселената, поради неповолни метеоролошки услови. Лансирањето на вселенскиот брод „Њу шепард” беше планирано за денеска, но тоа сега треба да се случи утре. На леталото ќе има четворица туристи. Меѓу нив е и 90-годишниот глумец Вилијам Шетнер, познат по улогата на

„Блу Ориџин” го одложи вториот туристички лет во Вселената

„Блу Ориџин” го одложи вториот туристички лет во Вселената

Американската компанија „Блу ориџин” на Џеф Безос го одложи вториот лет со туристи во Вселената, поради неповолни метеоролошки услови. Лансирањето на вселенскиот брод „Њу шепард” беше планирано за денеска, но тоа сега треба да се случи утре. На леталото ќе има четворица туристи. Меѓу нив е и 90-годишниот глумец Вилијам Шетнер, познат по улогата на

Одложен вториот туристички лет во Вселената поради лошите метеоролошки услови

Одложен вториот туристички лет во Вселената поради лошите метеоролошки услови

Американската компанија „Блу ориџин” на Џеф Безос го одложи вториот лет со туристи во Вселената, поради неповолни метеоролошки услови. Лансирањето на вселенскиот брод „Њу шепард” беше планирано за денеска, но тоа сега треба да се случи утре. На леталото ќе има четворица туристи. Меѓу нив е и 90-годишниот глумец Вилијам Шетнер, познат по улогата на