притисни ентер »

ФОТО: Сара покажала како навистина изгледа телото на девојка на Инстаграм - покажа каква е без фотошоп

ФОТО: Сара покажала како навистина изгледа телото на девојка на Инстаграм - покажа каква е без фотошоп

Дваесетгодишната Сара Путо од Финска е една од оние блогерки која своите фотографии не ги обработува на Фотошоп. View this post on Instagram Arm fat  Ive noticed a lot of people pose in ways to make their arms look smaller and get highly insecure when their arms look bigger than normal. Due to weight gain, I’ve been highly aware of how I pose my arms

Џулија Робертс на едукативна турнеја со Мишел Обама!

Џулија Робертс на едукативна турнеја со Мишел Обама!

Оскаровката ќе биде и на собирањето од иницијативата Girls Opportunity Alliance во Куала Лумпур на кое „ ќе открие некои случувања од својот живот и кариера“. Џулија Робертс (52) ќе биде посебна гостинка кај Мишел Обама (55) на нејзиниот пат низ Виетнам и Малезија, пишува people.com. Поранешната прва дама на САД тргнува на пократка азијска турнеја

Помладата ќерка ја засени мајка си Мишел Обама! (ФОТО)

Помладата ќерка ја засени мајка си Мишел Обама! (ФОТО)

Саша е порасната девојка, на која очигледно ѝ одговара студентскиот живот во Универзитетот „Мичиген“. Децата се најдобри показатели за како тоа времето „лета“! Осумнаесет годишната Саша Обама имаше само 7 години кога нејзиниот татко Барак Обама, во јануари 2009 година влезе во Белата куќа како 44 американски претседател. На новата семејна фотографија