притисни ентер »

Гвардиола не може со Мурињо – Тотенхем го победи Сити

Гвардиола не може со Мурињо – Тотенхем го победи Сити

Тотенхем забележа победа над Манчестер сити 2:0 и се искачи на челната позиција на табелата, во Премиер лигата. Тотенхем со оваа победа само ги потврди високите амбиции кои ги има оваа сезона, а Жозе Мурињо уште еднаш покажа дека е незгоден противник за Пеп Гвардиола. Сити немаат победа над Тотенхем откако овој тим го предводи Португалецот. Натпреварот

Мурињо: Нашата стратегија ја направи разликата, моите фудбалери беа фантастични

Мурињо: Нашата стратегија ја направи разликата, моите фудбалери беа фантастични

Жозе Мурињо е среќен поради победата над ривалот Манчестер Сити, има пофалби за своите фудбалери за кои вели дека ги исполниле сите негови замисли и затоа ги освоиле трите бода. Тотнем со 2-0 го победи Манчестер Сити. Тактиката на Мурињо беше дефназивна, но ефективна, на крајот неговиот тим освои три многу важни бодови во битката за висок пласман.

Шампионски танц на Тотенхем на Мурињо (ВИДЕО)

Шампионски танц на Тотенхем на Мурињо (ВИДЕО)

Тотенхем на Жозе Мурињо продолжи со одличните настапи во Премиер лигата и со победа од 2:0 над Манчестер Сити го запоседна врвот на табелата. Лондончани одиграа мудро и искористи максимум од минималниот број шанси кои ги имаше на денешниот меч. Манчестер Сити доминирапше во нападот, имаше 20 шутеви кон противничкиот гол, но ниту еднаш не најде начин

Шампионски танц на Тотенхем на Мурињо (ВИДЕО)

Шампионски танц на Тотенхем на Мурињо (ВИДЕО)

Тотенхем на Жозе Мурињо продолжи со одличните настапи во Премиер лигата и со победа од 2:0 над Манчестер Сити го запоседна врвот на табелата. Лондончани одиграа мудро и искористи максимум од минималниот број шанси кои ги имаше на денешниот меч. Манчестер Сити доминирапше во нападот, имаше 20 шутеви кон противничкиот гол, но ниту еднаш не најде начин

Мурињо: Моите фудбалери беа фантастични, имавме стратегија, ја исполнивме и го победивме Манчестер Сити

Мурињо: Моите фудбалери беа фантастични, имавме стратегија, ја исполнивме и го победивме Манчестер Сити

Жозе Мурињо е среќен поради победата над ривалот Манчестер Сити, има пофалби за своите фудбалери за кои вели дека ги исполниле сите негови замисли и затоа ги освоиле трите бода. Тотнем со 2-0 го победи Манчестер Сити. Тактиката на Мурињо беше дефназивна, но ефективна, на крајот неговиот тим освои три многу важни бодови во битката за висок пласман.

Мурињо: Не објавувам ништо на Инстаграм затоа што ќе речат дека се фалам

Мурињо: Не објавувам ништо на Инстаграм затоа што ќе речат дека се фалам

Жозе Мурињо може да биде презадоволен од победата на неговиот Тотенхем во дербито со Манчестер Сити, а така расположен традиционално има и интересни прес-конференции. Португалецот овој пат бил скромен и не сакал да се фали со џокерот Ло Селсо, а најави и дека нема постави фотографија на Инстаграм. – Замената на Ло Селсо беше оној момент кога луѓето

Тотенхем го совлада Манчестер сити, Мурињо втор пат по ред поуспешен од Гвардиола

Тотенхем го совлада Манчестер сити, Мурињо втор пат по ред поуспешен од Гвардиола

Тотенхем го победи Манчестер сити вечерва во Лондон со 2:0 во дербито на 9. коло од англиската Премиер лига. Со новите три бода „Спарс“ имаат вкупно 20 и избија на чело на табелата каде ќе бидат барем до утре. Дуелот на стадионот на Тотенхем беше интересен и по тренерската пресметка меѓу лутите ривали Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола. За Португалецот

Гвардиола не може со Мурињо – Тотенхем го победи Сити

Гвардиола не може со Мурињо – Тотенхем го победи Сити

Тотенхем забележа победа над Манчестер сити 2:0 и се искачи на челната позиција на табелата, во Премиер лигата. Тотенхем со оваа победа само ги потврди високите амбиции кои ги има оваа сезона, а Жозе Мурињо уште еднаш покажа дека е незгоден противник за Пеп Гвардиола. Сити немаат победа над Тотенхем откако овој тим го предводи Португалецот. Натпреварот

Гвардиола не може со Мурињо – Тотенхем го победи Сити

Гвардиола не може со Мурињо – Тотенхем го победи Сити

Тотенхем забележа победа над Манчестер сити 2:0 и се искачи на челната позиција на табелата, во Премиер лигата. Тотенхем со оваа победа само ги потврди високите амбиции кои ги има оваа сезона, а Жозе Мурињо уште еднаш покажа дека е незгоден противник за Пеп Гвардиола. Сити немаат победа над Тотенхем откако овој тим го предводи Португалецот. Натпреварот

Погледнете ја статистиката од мечот – Мурињо во свој стил го доби Гвардиола

Погледнете ја статистиката од мечот – Мурињо во свој стил го доби Гвардиола

Тотенхем денес го доби дербито со Манчестер Сити и тоа го направи баш во Мурињо стил. Манчестер Сити имаше далеку подобар посед на топка и повеќе додавања, меѓутоа тоа не значи многу кога најважното беше во корист за Мурињо и Тотенхем. Сити ја имаше топката, но не создаде премногу 100% шанси. Статистиката од денешниот натпревар го говори следното:

Мурињо ја доби битката со Гвардиола, Тотнем го победи Манчестер Сити и се искачи на врвот во Премиерлигата (ВИДЕО)

Мурињо ја доби битката со Гвардиола, Тотнем го победи Манчестер Сити и се искачи на врвот во Премиерлигата (ВИДЕО)

Жозе Мурињо ја доби тактичката битка со Пеп Гвардиола, Тотнем со 2-0 го победи Манчестер Сити и повторно се искачи на врвот на табелата во Премиерлигата каде ќе биде најмалку до утре. Голема победа за Тотнем, три важни бода за тимот на Мурињо против директен ривал за највисок пласман. Тотнем поведе уште во петтата минута кога по прекрасна асистенција

Тотенхем го совлада Манчестер сити, Мурињо втор пат по ред поуспешен од Гвардиола

Тотенхем го совлада Манчестер сити, Мурињо втор пат по ред поуспешен од Гвардиола

Тотенхем го победи Манчестер сити вечерва во Лондон со 2:0 во дербито на 9. коло од англиската Премиер лига. Со новите три бода „Спарс“ имаат вкупно 20 и избија на чело на табелата каде ќе бидат барем до утре. Дуелот на стадионот на Тотенхем беше интересен и по тренерската пресметка меѓу лутите ривали Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола. За Португалецот ова

Тотенхем го совлада Манчестер сити, Мурињо втор пат по ред поуспешен од Гвардиола

Тотенхем го совлада Манчестер сити, Мурињо втор пат по ред поуспешен од Гвардиола

Лондон, 21 ноември 2020 () – Тотенхем го победи Манчестер сити вечерва во Лондон со 2:0 во дербито на 9. коло од англиската Премиер лига. Со новите три бода „Спарс“ имаат вкупно 20 и избија на чело на табелата каде ќе бидат барем до утре. Дуелот на стадионот на Тотенхем беше интересен и по тренерската пресметка меѓу лутите ривали Жозе Мурињо и Пеп

Мурињо ја доби битката со Гвардиола, Тотенхем ќе преспие на врвот во Премиер лигата (ВИДЕО)

Мурињо ја доби битката со Гвардиола, Тотенхем ќе преспие на врвот во Премиер лигата (ВИДЕО)

Екипата на Тотенхем славеше над Манчестер Сити со 2-0 во дерби средбата од 9.коло во Премиер лигата. Составот од Лондон максимално ги искористи своите шанси, погоди во вистинско време и дојде до трите бода во пресметката со „граѓаните“. На самиот старт Тотенхем го отвори резултатот и тоа преку Сон кој ја начна мрежата на гостите во 5 минута. Сити потоа

Тотнем го доби големото дерби со Манчестер Сити и се качи на врвот во Премиерлигата (ВИДЕО)

Тотнем го доби големото дерби со Манчестер Сити и се качи на врвот во Премиерлигата (ВИДЕО)

Жозе Мурињо ја доби тактичката битка со Пеп Гвардиола, Тотнем со 2-0 го победи Манчестер Сити и повторно се искачи на врвот на табелата во Премиерлигата каде ќе биде најмалку до утре. Голема победа за Тотнем, три важни бода за тимот на Мурињо против директен ривал за највисок пласман. Тотнем поведе уште во петтата минута кога по прекрасна асистенција