притисни ентер »

Зорица Заева се дотера во креација од Елена Лука

Зорица Заева се дотера во креација од Елена Лука

Од објавените фотографии на Фејсбук профилот на премиерот, видовме и како се дотерани со сопругата за посетата на Даунинг стрит 10, официјалната резиденција на британскиот премиер Борис Џонсон. Госпоѓа Заева за оваа пригода одбрала сиво палто-фустан со нагласен струк, од креаторката Елена Лука, инаку струмичанка. За пофалба е тоа што Заева носи креации

Елегантна и по протокол – Зорица Заева перфектно стилизирана во дизајн на Елена Лука за официјалната посета на Лондон

Елегантна и по протокол – Зорица Заева перфектно стилизирана во дизајн на Елена Лука за официјалната посета на Лондон

Македонска делегација предводена од премиерот Зоран Заев деновиве е во официјална посета на Лондон, каде централен настан е состанокот на лидерите на НАТО по повод 70 годишнината од постоењето на Алијансата. Во агендата на нашата делегација, беше и синоќешната официјална посета на британскиот премиер Борис Џонсон. „"Downing 10" синоќа беше ширум отворена

Елегантна и по протокол – Зорица Заева перфектно стилизирана во македонски дизајн со потпис на Елена Лука за официјалната посета на Лондон

Елегантна и по протокол – Зорица Заева перфектно стилизирана во македонски дизајн со потпис на Елена Лука за официјалната посета на Лондон

Македонска делегација предводена од премиерот Зоран Заев деновиве е во официјална посета на Лондон, каде централен настан е состанокот на лидерите на НАТО по повод 70 годишнината од постоењето на Алијансата. Во агендата на нашата делегација, беше и синоќешната официјална посета на британскиот премиер Борис Џонсон. „"Downing 10" синоќа беше ширум отворена