притисни ентер »

Мајка и син во Бања Лука заразени со коронавирусот побегнале од инфективната клиника

Мајка и син во Бања Лука заразени со коронавирусот побегнале од инфективната клиника

Мајка и син во Бања Лука заразени со коронавирусот побегнале од болница каде биле хоспитализирани. Тие најпрво биле сместени во студенски дом, но не биле задоволни од условите па биле префрелени на инфективната клиника во Бања Лука, од каде побегнале синоќа околу 21.15 часот. На бегството му претходела закана од синот дека ќе скокне од петтиот кат