притисни ентер »

Челзи може да го отпушти Сари, без разлика дали ќе ја освои Лигата на Европа

Челзи може да го отпушти Сари, без разлика дали ќе ја освои Лигата на Европа

Има голема веројатност менаџерот на Челзи, Маурицио Сари, да биде отпуштен по крајот на сезоната. Роман Абрамович, сопственик на тимот од Лондон, има намера да се раздели со италијанскиот стратег, па дури и Челзи за да ја освои Лигата на Европа, пишува „Газета дело Спорт“. Главната причина за евентуална разделба е лошата врска меѓу навивачите на Челзи

БОМБА во Лондон: Навивачите на Челзи во транс, со нетрпение се чека новиот тренер, еве за кого се работи

БОМБА во Лондон: Навивачите на Челзи во транс, со нетрпение се чека новиот тренер, еве за кого се работи

БОМБА во Лондон: Навивачите на Челзи во транс, со нетрпение се чека новиот тренер, еве за кого се работи Италијанските медиуми тврдат дека Маурицо Сари можеби ќе го напушти Челзи по само една сезона. Наводно Сари би можел да се врати во Италија од каде има на маса понуди од Рома, Интер и Јувентус. „Спорт Медиасет“ пренесува дека Челзи веќе и одлучил

Челзи може да го отпушти Сари, без разлика дали ќе ја освои Лигата на Европа

Челзи може да го отпушти Сари, без разлика дали ќе ја освои Лигата на Европа

Има голема веројатност менаџерот на Челзи, Маурицио Сари, да биде отпуштен по крајот на сезоната. Роман Абрамович, сопственик на тимот од Лондон, има намера да се раздели со италијанскиот стратег, па дури и Челзи за да ја освои Лигата на Европа, пишува „Газета дело Спорт“. Главната причина за евентуална разделба е лошата врска меѓу навивачите на Челзи

Челси му подготвува отказ на Сари, на негово место доаѓа миленик на фановите

Челси му подготвува отказ на Сари, на негово место доаѓа миленик на фановите

Италијанските медиуми пишуваат дека Роман Абрамович се решил за тренерска смена иако Челси имаше солидна сезона со оглед на вложеното во тимот. Челси играше допадлив фудбал, заврши на третото место во Премиерлигата и ќе се бори за трофејот во Лига Европа, но се чини дека Роман Абрамович имал поголеми очекувања од сезоната. Според „Спорт Медиасет“,

Деновите на Сари се одбројани, Италијанецот добива отказ по финалето во ЛЕ, на негово место доаѓа миленик на фановите

Деновите на Сари се одбројани, Италијанецот добива отказ по финалето во ЛЕ, на негово место доаѓа миленик на фановите

Италијанските медиуми пишуваат дека Роман Абрамович се решил за тренерска смена иако Челси имаше солидна сезона со оглед на вложеното во тимот. Челси играше допадлив фудбал, заврши на третото место во Премиерлигата и ќе се бори за трофејот во Лига Европа, но се чини дека Роман Абрамович имал поголеми очекувања од сезоната. Според „Спорт Медиасет“,

БОМБА во Лондон: Навивачите на Челзи во транс, со нетрпение се чека новиот тренер, еве за кого се работи

БОМБА во Лондон: Навивачите на Челзи во транс, со нетрпение се чека новиот тренер, еве за кого се работи

Италијанските медиуми тврдат дека Маурицо Сари можеби ќе го напушти Челзи по само една сезона. Наводно Сари би можел да се врати во Италија од каде има на маса понуди од Рома, Интер и Јувентус. „Спорт Медиасет“ пренесува дека Челзи веќе и одлучил кој ќе биде замена на клупата за Сари. Имено, по сезоната во која мислењата за Сари се поделени, челниците

Еуфорија во Лондон: Легенда седнува на кормилото на Челси!?

Еуфорија во Лондон: Легенда седнува на кормилото на Челси!?

Италијанските медиуми пишуваат дека Маурицио Сари би можел да го напушти Челси по само една сезона, а наводно ќе се врати во Италија и ќе седне на тренерското столче во Јувентус. „Спорт Медијасет“ пишува дека во Челси веќе решиле кој ќе го замени Сари на клупата, а изборот паднал на Френк Лампард, легендата на клубот. Лампард би бил избор, кој ќе им

Челзи може да го отпушти Сари, без разлика дали ќе ја освои Лигата на Европа

Челзи може да го отпушти Сари, без разлика дали ќе ја освои Лигата на Европа

Има голема веројатност менаџерот на Челзи, Маурицио Сари, да биде отпуштен по крајот на сезоната. Роман Абрамович, сопственик на тимот од Лондон, има намера да се раздели со италијанскиот стратег, па дури и Челзи за да ја освои Лигата на Европа, пишува „Газета дело Спорт”. Главната причина за евентуална разделба е лошата врска меѓу навивачите на Челзи

Сари ќе добие отказ

Сари ќе добие отказ

Роман Абрамович ќе му врачи отказ на Маурицио Сари по завршувањето на финалето во Лига Европа, во кое Челси ќе игра против Арсенал, тврди „Газета дело Спорт“. Финалниот меч во ова натпреварување ќе се одигра на 29 мај во Баку. Маурицио Сари од првиот ден во својот мандат се соочува со проблеми на „Стенфорд Бриџ“. Мораше да го убеди Еден Азар да остане

Сари ќе добие отказ

Сари ќе добие отказ

Роман Абрамович ќе му врачи отказ на Маурицио Сари по завршувањето на финалето во Лига Европа, во кое Челси ќе игра против Арсенал, тврди „Газета дело Спорт“. Финалниот меч во ова натпреварување ќе се одигра на 29 мај во Баку. Маурицио Сари од првиот ден во својот мандат се соочува со проблеми на „Стенфорд Бриџ“. Мораше да го убеди Еден Азар да остане

Газета дело Спорт“: Абрамович ќе го избрка Сари, дури и при триумф во Лигата на Европа

Газета дело Спорт“: Абрамович ќе го избрка Сари, дури и при триумф во Лигата на Европа

Маурицио Сари има уште две недели како менаџер на Челзи. Според спортската библија „Газета дело Спорт“, италијанскиот стручњак ќе биде отпуштен веднаш по финалето во Лига Европа на 29 мај, без разлика дали ќе го изведе тимот до победата во него против Арсенал. Според извори на изданието, оваа пресуда лично ја издал сопственикот на „сините“ Роман Абрамович

Челси повторно го менува тренерот

Челси повторно го менува тренерот

Лондонски Челси би можел да му врачи отказ на италијанскиот тренер Маурисио Сари. Како што наведува Газета дело Спорт, Сари се наоѓа близу до отказ во лондонскиот тим и веројатно мора да бара друга работа. Сари немаше лоши резултати на Стемфорд Бриџ. Го осигура пласманот во ЛШ, ќе игра финале во Лига Европа, но односот со навивачите и раководството