притисни ентер »

Де Лаурентис не се откажува од Анчелоти

Де Лаурентис не се откажува од Анчелоти

Иако италијанските медиуми пишуваат дека Карло Анчелоти нема да го дочека крајот на годинава како тренер на фудбалскиот клуб Наполи, претседателот на клубот има поинакво мислење. Аурелио Де Лаурентис ги отфрли сите шпекулации дека Анчелоти ќе биде сменет за најдоцна десет дена, и тврди дека тренерот ја има целата негова поддршка. Во Италија се зборува

Де Лаурентис не се откажува од Анчелоти

Де Лаурентис не се откажува од Анчелоти

Иако италијанските медиуми пишуваат дека Карло Анчелоти нема да го дочека крајот на годинава како тренер на фудбалскиот клуб Наполи, претседателот на клубот има поинакво мислење. Аурелио Де Лаурентис ги отфрли сите шпекулации дека Анчелоти ќе биде сменет за најдоцна десет дена, и тврди дека тренерот ја има целата негова поддршка. Во Италија се зборува

Де Лаурентис не се откажува од Анчелоти

Де Лаурентис не се откажува од Анчелоти

Иако италијанските медиуми пишуваат дека Карло Анчелоти нема да го дочека крајот на годинава како тренер на фудбалскиот клуб Наполи, претседателот на клубот има поинакво мислење. Аурелио Де Лаурентис ги отфрли сите шпекулации дека Анчелоти ќе биде сменет за најдоцна десет дена, и тврди дека тренерот ја има целата негова поддршка. Во Италија се зборува

Гатузо може да го предводи Наполи наместо Анчелоти

Гатузо може да го предводи Наполи наместо Анчелоти

Џенаро Гатузо би можел да стане нов главен тренер на Наполи, јавуваат италијанските медиуми. Во овој случај, тој ќе го замени Карло Анчелоти. Според „Скај спорт Италија“, Анчелоти дефинитивно ќе го напушти клубот на крајот на сезоната. Можно е тој да замине порано. Главниот кандидат за негова замена е Гатузо. Се посочува дека спортскиот директор на

Гатузо може да го предводи Наполи наместо Анчелоти

Гатузо може да го предводи Наполи наместо Анчелоти

Џенаро Гатузо би можел да стане нов главен тренер на Наполи, јавуваат италијанските медиуми. Во овој случај, тој ќе го замени Карло Анчелоти. Според „Скај спорт Италија“, Анчелоти дефинитивно ќе го напушти клубот на крајот на сезоната. Можно е тој да замине порано. Главниот кандидат за негова замена е Гатузо. Се посочува дека спортскиот директор на

Анчелоти пред отказ, ќе го наследи Гатузо

Анчелоти пред отказ, ќе го наследи Гатузо

Претседателот на Наполи, Ауреслио де Лаурентис решил да му даде отказ на тренерот Карло Анчелоти, тврдат медиумите на Апенините. Повеќе медиуми тврдат дека Анчелоти ќе добие отказ на 10-ти декември, после последниот меч на Наполи во Лигата на шампиони против Генк. Како фаворит за негов наследник е легендата на Милан, Џенаро Гатузо. Вчера имало средба

Гатузо во Наполи наместо Анчелоти?

Гатузо во Наполи наместо Анчелоти?

Гатузо во Наполи наместо Анчелоти? Џенаро Гатузо би можел да стане нов главен тренер на Наполи, јавуваат италијанските медиуми. Во овој случај, тој ќе го замени Карло Анчелоти. Според „Скај спорт Италија“, Анчелоти дефинитивно ќе го напушти клубот на крајот на сезоната. Можно е тој да замине порано. Главниот кандидат за негова замена е Гатузо. Се посочува

Гатузо може да го предводи Наполи наместо Анчелоти

Гатузо може да го предводи Наполи наместо Анчелоти

Џенаро Гатузо би можел да стане нов главен тренер на Наполи, јавуваат италијанските медиуми. Во овој случај, тој ќе го замени Карло Анчелоти. Според „Скај спорт Италија“, Анчелоти дефинитивно ќе го напушти клубот на крајот на сезоната. Можно е тој да замине порано. Главниот кандидат за негова замена е Гатузо. Се посочува дека спортскиот директор на

Ученикот го менува учителот: Гатузо седнува на клупата на Наполи

Ученикот го менува учителот: Гатузо седнува на клупата на Наполи

Карло Анчелоти е пред отказ во Наполи поради лошите резултати во Серија А, но и поради хаосот кој владее во соблекувалната. Претседателот Аурелио де Лаурентис ги казни финансиски играчите поради тоа што не ја послушаа неговата наредба за карантинт, па се случи вистински бунт. Јасно е дека тој не може да го смени целиот состав, па жртва на лошата ситуација

Гатузо може да го предводи Наполи наместо Анчелоти

Гатузо може да го предводи Наполи наместо Анчелоти

Џенаро Гатузо би можел да стане нов главен тренер на Наполи, јавуваат италијанските медиуми. Во овој случај, тој ќе го замени Карло Анчелоти. Според „Скај спорт Италија“, Анчелоти дефинитивно ќе го напушти клубот на крајот на сезоната. Можно е тој да замине порано. Главниот кандидат за негова замена е Гатузо. Се посочува дека спортскиот директор на

Гатузо може да го предводи Наполи наместо Анчелоти

Гатузо може да го предводи Наполи наместо Анчелоти

Џенаро Гатузо би можел да стане нов главен тренер на Наполи, јавуваат италијанските медиуми. Во овој случај, тој ќе го замени Карло Анчелоти. Според „Скај спорт Италија”, Анчелоти дефинитивно ќе го напушти клубот на крајот на сезоната. Можно е тој да замине порано. Главниот кандидат за негова замена е Гатузо. Се посочува дека спортскиот директор на

Наполи го „брка“ Анчелоти, веќе почнале преговори со Гатузо!

Наполи го „брка“ Анчелоти, веќе почнале преговори со Гатузо!

Џенаро Гатузо веќе бил контактиран од Наполи (но и од Фиорентина) за да биде замена на својот поранешен тренер Карло Анчелоти, кој според повеќе италијански извори ќе добие отказ на 10 декември по слабата форма и бунтот на фудбалерите на клубот од југот на Италија. Според „Скај спорт Италија“, иднината на Анчелоти на „Сан Паоло“ е веќе одредена, и

Наполи го брка Анчелоти на 10 декември и ќе го назначи Гатузо?

Наполи го брка Анчелоти на 10 декември и ќе го назначи Гатузо?

Неколку информации од Италија говорат дека Наполи ќе напрви тренерска смена и тоа уште во текот на зимската пауза. „Калчомеркато“ тврди дека спортскиот директор на Наполи Кристијано Џунтоли зборувал за Гатузо околу подготвеноста на екс-стратегот на Милан да седне на клупата на клубот од „Сан Паоло“. Неаполското радио „Радио Марте“ отиде подалеку и

Наполи го брка Анчелоти на 10 декември и ќе го назначи Гатузо?

Наполи го брка Анчелоти на 10 декември и ќе го назначи Гатузо?

Неколку информации од Италија говорат дека Наполи ќе напрви тренерска смена и тоа уште во текот на зимската пауза. „Калчомеркато“ тврди дека спортскиот директор на Наполи Кристијано Џунтоли зборувал за Гатузо околу подготвеноста на екс-стратегот на Милан да седне на клупата на клубот од „Сан Паоло“. Неаполското радио „Радио Марте“ отиде подалеку и

Наполи го „брка“ Анчелоти, веќе почнале преговори со Гатузо!

Наполи го „брка“ Анчелоти, веќе почнале преговори со Гатузо!

Џенаро Гатузо веќе бил контактиран од Наполи (но и од Фиорентина) за да биде замена на својот поранешен тренер Карло Анчелоти, кој според повеќе италијански извори ќе добие отказ на 10 декември по слабата форма и бунтот на фудбалерите на клубот од југот на Италија. Според „Скај спорт Италија“, иднината на Анчелоти на „Сан Паоло“ е веќе одредена, и