притисни ентер »

Вујовиќ: Какви се тие глупости, сум барал пари од играчите?

Вујовиќ: Какви се тие глупости, сум барал пари од играчите?

И покрај тешките обвинувања, славниот ракометар вели дека словенечката јавноста е на негова страна... Славниот ракометар Веселин Вујовиќ поминува низ тежок период , претходно беше отпушен од словенечката ракометна федерација на нешто повеќе од еден месец пред стартот на ЕП. Во сета оваа приказна се вмешува и контроверзниот тајмаут кој што го имаше

Вујо: Сум барал пари? Доленец ми рече дека ќе излезе јавно и ќе ме заштити!

Вујо: Сум барал пари? Доленец ми рече дека ќе излезе јавно и ќе ме заштити!

Веселин Вујовиќ од пред неколку дена не е повеќе селектор на ракометната селекција на Словенија , откако федерацијата се реши да му врачи отказ заради скандалот кој го објавија тамошните медиуми. Популарниот Вујо беше обвинет дека уживал да игра покер со словенечките репрезентативци, а притоа на тој што сакал да биде со него на маса му земал по 300