притисни ентер »

Клоп: Ако не сте храбри против Манчестер Сити, не можете да освоите бод

Клоп: Ако не сте храбри против Манчестер Сити, не можете да освоите бод

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп е уверен дека неговиот тим треба да биде храбар и да го одигра најдобриот натпревар што може за да го победи Манчестер Сити. Двајцата големи кандидати за титулата во Премиер лигата се соочуваат на „Енфилд“ во недела, со тоа што тимот од Мерсисајд има девет бода предност шампионите. – Не можеме да бидеме само офанзивни

Клоп: Ако не сте храбри против Ман Сити, не можете да освоите бод

Клоп: Ако не сте храбри против Ман Сити, не можете да освоите бод

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп е уверен дека неговиот тим треба да биде храбар и да го одигра најдобриот натпревар што може за да го победи Манчестер Сити. Двајцата големи кандидати за титулата во Премиер лигата се соочуваат на „Енфилд“ во недела, со тоа што тимот од Мерсисајд има девет бода предност шампионите. – Не можеме да бидеме само офанзивни

Клоп ги моли навивачите да не го нападнат автобусот на Сити и порача: Во недела во топ форма да бидат и момците кои продаваат хот-дог!

Клоп ги моли навивачите да не го нападнат автобусот на Сити и порача: Во недела во топ форма да бидат и момците кои продаваат хот-дог!

Јирген Клоп ги замоли навивачите на Ливерпул да не направат нов инцидент и повторно да го нападнат автобусот на Манчестер Сити, ги повика сите кои ќе бидат на Енфилд да дадат максимална поддршка за триумф против „граѓаните“. Во недела се игра големо дерби во Премиерлигата, Ливерпул го пречекува Манчестер Сити. Иако се уште е рано, многумина сметаат

Клоп ги моли навивачите да не го нападнат автобусот на Сити и порача: Во недела во топ форма да бидат и момците кои продаваат ход-дог!

Клоп ги моли навивачите да не го нападнат автобусот на Сити и порача: Во недела во топ форма да бидат и момците кои продаваат ход-дог!

Јирген Клоп ги замоли навивачите на Ливерпул да не направат инцидент и да го нападнат автобусот на Манчестер Сити и ги повика сите кои ќе бидат на Енфилд да дадат максимална поддршка за триумф против „граѓаните“. Во недела се игра големо дерби во Премиерлигата, Ливерпул го пречекува Манчестер Сити. Иако се уште е рано, многумина сметаат дека со три

Клоп: Против Сити мора храбро!

Клоп: Против Сити мора храбро!

Meнаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп го најави дербито против Манчестер Сити во 12-то коло во Премиер лигата. Натпреварот на „Енфлид“ се најавува како натпревар кој би можел да биде одлучувачки во трката за титулата, а Клоп најави храбра игра на неговиот тим. „Ако еден тим не е доволно храбар против Манчестер Сити нема да освои ниту еден бод. Треба да

Клоп: Ако не сте храбри против Ман Сити, не можете да освоите бод

Клоп: Ако не сте храбри против Ман Сити, не можете да освоите бод

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп е уверен дека неговиот тим треба да биде храбар и да го одигра најдобриот натпревар што може за да го победи Манчестер Сити. Двајцата големи кандидати за титулата во Премиер лигата се соочуваат на „Енфилд“ во недела, со тоа што тимот од Мерсисајд има девет бода предност шампионите. – Не можеме да бидеме само офанзивни

Клоп: Во недела максимално спремен треба да биде дури и продавачот на хот-дог

Клоп: Во недела максимално спремен треба да биде дури и продавачот на хот-дог

Meнаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп го најави дербито против Манчестер Сити во 12-тото коло во Премиер лигата. Натпреварот на „Енфлид“ се најавува како натпревар кој би можел да биде одлучувачки во трката за титулата. „Од спортска страна ова ривалство станува се поголемо. Сити е многу добар тим, затоа му благодарам на Бог затоа што тоа ривалство значи

Клоп: Ако не сте храбри против Манчестер сити, не можете да освоите бод

Клоп: Ако не сте храбри против Манчестер сити, не можете да освоите бод

Тренерот Јирген Клоп, на актуелниот европски фудбалски првак и лидер во англиската Премиерлига Ливерпул е уверен дека неговиот тим треба да биде храбар и да го одигра најдобриот натпревар што може за да го победи Манчестер сити. Овие две екипи се главните кандидати за титулата во Премиерлигата, а се соочуваат на „Енфилд” в недела. Ливерпул има шест

Клоп: Ако не сте храбри против Ман Сити, не можете да освоите бод

Клоп: Ако не сте храбри против Ман Сити, не можете да освоите бод

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп е уверен дека неговиот тим треба да биде храбар и да го одигра најдобриот натпревар што може за да го победи Манчестер Сити. Двајцата големи кандидати за титулата во Премиер лигата се соочуваат на „Енфилд“ во недела, со тоа што тимот од Мерсисајд има девет бода предност шампионите. – Не можеме да бидеме само офанзивни