притисни ентер »

Полицијата „УЛОВИ“ 50 кг марихуана на пат кон Грција

Полицијата „УЛОВИ“ 50 кг марихуана на пат кон Грција

Во полициска акција синоќа околу 1 часот по полноќ била запленета околу 50 килограми марихуана  во камион на патот Прилеп – Градско. Според информациите на МВР, дрогата требало да биде пренесена во Грција. Приведено е едно лице. Камионот бил со албански регистарски таблички и бил сопрен во близина на бензинската станица. Возачот е 40 годишен албански

Полицијата „УЛОВИ“ 50 кг марихуана на пат кон Грција

Полицијата „УЛОВИ“ 50 кг марихуана на пат кон Грција

Во полициска акција синоќа околу 1 часот по полноќ била запленета околу 50 килограми марихуана  во камион на патот Прилеп – Градско. Според информациите на МВР, дрогата требало да биде пренесена во Грција. Приведено е едно лице. Камионот бил со албански регистарски таблички и бил сопрен во близина на бензинската станица. Возачот е 40 годишен албански

ВИДЕО: Албански државјанин фатен со дрога од 200.000 евра – нудел пари да не го претресуваат

ВИДЕО: Албански државјанин фатен со дрога од 200.000 евра – нудел пари да не го претресуваат

Во рамки на засилените полициски активности за борба против недозволената трговија со наркотична дрога, во заедничка акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и ОВР Прилеп – Надворешна канцеларија за криминалистички работи Прилеп на 10.06.2021 околу 01 часот

ВИДЕО: Албански камионџија фатен со марихуана вредна 200 илјади евра, се обидел да ги подмити полицајците

ВИДЕО: Албански камионџија фатен со марихуана вредна 200 илјади евра, се обидел да ги подмити полицајците

Дрога вредна околу 200 илјади евра била запленета ноќеска еден час по полноќ на регионалниот пат Прилеп-Градско. Приведено е едно лице, државјанин на Албанија кој бил возач на камионот во кој е пронајдена дрогата. од МВР информираат дека се пронајдени 5о килограми марихуана. Крајна дестинација на дрогата била Грција. Возачот на камионот се обидел да

(Видео) Запленета дрога вредна 200.000 евра во камион на патот Прилеп – Градско

(Видео) Запленета дрога вредна 200.000 евра во камион на патот Прилеп – Градско

Полицијата синоќа околу 1 часот по полноќ заплени дрога вредна околу 200.000 евра во камион на патот Прилеп – Градско. Според информациите на МВР, дрогата требало да биде пренесена во Грција, а приведено е едно лице. „Од страна на сообраќајна патрола од ОВР Прилеп околу 01 часот на регионалниот пат Прилеп-Градско, во близина на бензинска станица, било

Албански државјанин фатен со дрога вредна 200.000 евра - им нудел пари на полицајците да не го претресуваат

Албански државјанин фатен со дрога вредна 200.000 евра - им нудел пари на полицајците да не го претресуваат

Во рамки на засилените полициски активности за борба против недозволената трговија со наркотична дрога, во заедничка  акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и ОВР Прилеп – Надворешна канцеларија за криминалистички работи Прилеп на 10.06.2021 околу 01 часот

МВР заплени дрога вредна околу 200.000 евра, прекинат меѓународен канал (ВИДЕО)

МВР заплени дрога вредна околу 200.000 евра, прекинат меѓународен канал (ВИДЕО)

Во рамки на засилените полициски активности за борба против недозволената трговија со наркотична дрога, во заедничка акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и ОВР Прилеп –Надворешна канцеларија за криминалистички работи Прилеп на 10.06.2021 околу 01 часот

ВИДЕО: Албански камионџија фатен со марихуана вредна 200 илјади евра, се обидел да ги подмити полицајците

ВИДЕО: Албански камионџија фатен со марихуана вредна 200 илјади евра, се обидел да ги подмити полицајците

Дрога вредна околу 200 илјади евра била запленета ноќеска еден час по полноќ на регионалниот пат Прилеп-Градско. Приведено е едно лице, државјанин на Албанија кој бил возач на камионот во кој е пронајдена дрогата. од МВР информираат дека се пронајдени 5о килограми марихуана. Крајна дестинација на дрогата била Грција. Возачот на камионот се обидел да

Запленета дрога кај Прилеп-Градско која требала да пристигне во Грција: Се работи за роба со вредност од 200.000 евра – еве ги деталите

Запленета дрога кај Прилеп-Градско која требала да пристигне во Грција: Се работи за роба со вредност од 200.000 евра – еве ги деталите

Запленета дрога кај Прилеп-Градско која требала да пристигне во Грција: Се работи за роба со вредност од 200.000 евра – еве ги деталите Во рамки на засилените полициски активности за борба против недозволената трговија со наркотична дрога, во заедничка акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија

Запленета дрога вредна околу 200.000 евра, прекинат меѓународен канал за транспорт на дрога

Запленета дрога вредна околу 200.000 евра, прекинат меѓународен канал за транспорт на дрога

Во рамки на засилените полициски активности за борба против недозволената трговија со наркотична дрога, во заедничка акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и ОВР Прилеп –Надворешна канцеларија за криминалистички работи Прилеп на 10.06.2021 околу 01 часот

Пресечен меѓународен канал за наркотици: Запленета дрога вредна 200.000 евра

Пресечен меѓународен канал за наркотици: Запленета дрога вредна 200.000 евра

Во рамки на засилените полициски активности за борба против недозволената трговија со наркотична дрога, во заедничка акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и ОВР Прилеп – Надворешна канцеларија за криминалистички работи Прилеп на 10.06.2021 околу 1 часот

Запленета дрога вредна околу 200.000 евра, прекинат меѓународен канал за транспорт на дрога (ВИДЕО)

Запленета дрога вредна околу 200.000 евра, прекинат меѓународен канал за транспорт на дрога (ВИДЕО)

Во рамки на засилените полициски активности за борба против недозволената трговија со наркотична дрога, во заедничка  акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и ОВР Прилеп –Надворешна канцеларија за криминалистички работи Прилеп на 10.06.2021 околу 01 часот

Марихуана вредна 200 илјади евра пронајдена во камион на патот Прилеп - Градско

Марихуана вредна 200 илјади евра пронајдена во камион на патот Прилеп - Градско

Во полициска акција извршена еден час по полноќ на патот Прилеп - Градско во камион со албански регистерски таблички е пронајдена дрога - марихуана вредна 200 илјади евра, со тежина од околу 50 килограми, наменета за црниот пазар во Грција. МВР вели дека е пресечен меѓународен канал за транспорт на дрога. Возачот на камионот се обидел да ги поткупи

Запленета дрога вредна околу 200.000 евра

Запленета дрога вредна околу 200.000 евра

Во рамки на засилените полициски активности за борба против недозволената трговија со наркотична дрога, во заедничка акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и ОВР Прилеп – Надворешна канцеларија за криминалистички работи Прилеп на 10.06.2021 околу 1 часот

Запленета дрога вредна околу 200.000 евра, прекинат меѓународен канал

Запленета дрога вредна околу 200.000 евра, прекинат меѓународен канал

Во рамки на засилените полициски активности за борба против недозволената трговија со наркотична дрога, во заедничка акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и ОВР Прилеп –Надворешна канцеларија за криминалистички работи Прилеп, околу 1 часот запленета е