притисни ентер »

Кривична за струмичанец за палење паркиран автомобил

Кривична за струмичанец за палење паркиран автомобил

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против К.Ј (26) од село Рич, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „Предизвикување општа опасност“, соопштија од струмичката полиција. Во соопштението е наведено дека пријавениот на 5 ноември годинава, околу 00:01 часот, движејќи се пеш по улица „Панче

Струмичанец запали автомобил пред домот на сопственикот

Струмичанец запали автомобил пред домот на сопственикот

Струмичанец запали автомобил пред домот на сопственикот СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ј.(26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. На 05.11.2019 на ул.„Панче Пешев“ во Струмица пријавениот, со употреба на запалка и хартија, предизвикал пожар во патничко возило „рено

Кривична за струмичанец за палење паркиран автомобил

Кривична за струмичанец за палење паркиран автомобил

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против К.Ј (26) од село Рич, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „Предизвикување општа опасност“, соопштија од струмичката полиција. Во соопштението е наведено дека пријавениот на 5 ноември годинава, околу 00:01 часот, движејќи се пеш по улица „Панче

Кривична за струмичанец за палење паркиран автомобил

Кривична за струмичанец за палење паркиран автомобил

Во соопштението е наведено дека пријавениот на 5 ноември годинава, околу 00:01 часот, движејќи се пеш по улица „Панче Пешев" во Струмица, во паркирано незаклучено патничко моторно возило предизвикал пожар, по што побегнал од местото на настанот. Пожарот бил изгаснат со интервенција на ТППЕ Струмица. Истиот ден пријавениот бил забележан од полициски

Кривична за струмичанец кој потпали автомобил

Кривична за струмичанец кој потпали автомобил

Струмичката полиција до ОЈО поднесе кривична за предизвикување општа опасност против К.Ј (26) од струмичкото село Рич. Тој на 5 овој месец, движејќи се пеш по улица „Панче Пешев” во Струмица, во паркирано незаклучено патничко моторно возило предизвикал пожар, по што побегнал од местото на настанот. Пожарот бил изгаснат со интервенција на противпожарна

Уапсен потпалувач на автомобил во Струмица

Уапсен потпалувач на автомобил во Струмица

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ј.(26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. На 05.11.2019 на ул.„Панче Пешев“ во Струмица пријавениот, со употреба на запалка и хартија, предизвикал пожар во патничко возило „рено лагуна“, сопственост на Б.С., кое било паркирано пред домот

Кривична пријава за струмичанец – опожарил возило и побегнал

Кривична пријава за струмичанец – опожарил возило и побегнал

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против К.Ј (26) од село Рич, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „Предизвикување општа опасност“, соопштија од струмичката полиција. Во соопштението е наведено дека пријавениот на 5 ноември годинава, околу 00:01 часот, движејќи се пеш по улица „Панче

ЖИТЕЛ на Рич ЗАПАЛИЛ АВТОМОБИЛ во Струмица и побегнал!

ЖИТЕЛ на Рич ЗАПАЛИЛ АВТОМОБИЛ во Струмица и побегнал!

Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против К.Ј (26) од с.Рич, порад постоење основано сомнение дека пријавениот сторил кривично дело “Предизвикување општа опасност“. Имено, пријавениот на 5-ти номеври 2019 година, околу 00,01 часот, движејќи се пешки по улица “Панче Пешев“ во Струмица, во незаклучено паркрано

Приведен жител на Рич кој запалил автомобил во Струмица

Приведен жител на Рич кој запалил автомобил во Струмица

СВР Струмица информира дека е приведено лицето К.Ј. од селото Рич, струмичко, на возраст од 26 години и против него е поднесена кривична пријава поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „Предизвикување општа опасност“. К.Ј. на 5-ти ноември, околу полноќ, движејќи се пешки по улицата „Панче Пешев“ во Струмица ,…