притисни ентер »

ЛЕ: Астана го реши Јаблонец во 88.минута, Фенербахче со Елмас го скрши Андерлехт за 3 минути

ЛЕ: Астана го реши Јаблонец во 88.минута, Фенербахче со Елмас го скрши Андерлехт за 3 минути

" alt= " alt= Тимот на Астана од Казахстан со голот на Постников во 88. минута го совлада тимот на Јаблонец од Чешка, во натпревар од 4. коло во Лигата на Европа. Конечниот резултат е 2:1. Претходно резултатот во 18. минута го отворија домаќините со голот на Педро Енрике, по што следеше погодок за гостите преку автоголот на Заинутдинов, во 41. минута

ЛЕ: Астана го реши Јаблонец во 88.минута, Фенербахче со Елмас го скрши Андерлехт за 3 минути

ЛЕ: Астана го реши Јаблонец во 88.минута, Фенербахче со Елмас го скрши Андерлехт за 3 минути

" alt= Тимот на Астана од Казахстан со голот на Постников во 88. минута го совлада тимот на Јаблонец од Чешка, во натпревар од 4. коло во Лигата на Европа. Конечниот резултат е 2:1. Претходно резултатот во 18. минута го отворија домаќините со голот на Педро Енрике, по што следеше погодок за гостите преку автоголот на Заинутдинов, во 41. минута. Во

ЛЕ: Астана го реши Јаблонец во 88.минута, Фенербахче со Елмас го скрши Андерлехт за 3 минути

ЛЕ: Астана го реши Јаблонец во 88.минута, Фенербахче со Елмас го скрши Андерлехт за 3 минути

Тимот на Астана од Казахстан со голот на Постников во 88. минута го совлада тимот на Јаблонец од Чешка, во натпревар од 4. коло во Лигата на Европа. Конечниот резултат е 2:1. Претходно резултатот во 18. минута го отворија домаќините со голот на Педро Енрике, по што следеше погодок за гостите преку автоголот на Заинутдинов, во 41. минута. Во вториот

ЛЕ: Астана го реши Јаблонец во 88. минута, Фенербахче со Елмас во тимот го скрши Андерлехт за само 3 минути

ЛЕ: Астана го реши Јаблонец во 88. минута, Фенербахче со Елмас во тимот го скрши Андерлехт за само 3 минути

Тимот на Астана од Казахстан со голот на Постников во 88. минута го совлада тимот на Јаблонец од Чешка, во натпревар од 4. коло во Лигата на Европа. Конечниот резултат е 2:1. Претходно резултатот во 18. минута го отворија домаќините со голот на Педро Енрике, по што следеше погодок за гостите преку автоголот на Заинутдинов, во 41. минута. Во вториот

Видео: Елмас и Фенербахче со важна победа против Андерлехт

Видео: Елмас и Фенербахче со важна победа против Андерлехт

Турскиот гигант Фенербахче оствари значајна победа во Лига Европа против тимот на Андерлехт. Фенербахче со 2:0 славеше против Андерлехт, а нашиот репрезентативец Елиф Елмас ги одигра сите 90 минути. Турскиот тим го скрши отпорот на Белгијците во 71-та минута со гол на Валбуена , а само три минути подоцна Фреј ги постави конечните 2-0. Најдобри коефициенти

Значаен триумф: Елмас и Фенербахче го средија Андерлехт (Видео)

Значаен триумф: Елмас и Фенербахче го средија Андерлехт (Видео)

Елиф Елмас и Фенербахче дојдоа до значајна победа во Лига Европа и тоа над составот на Андерлехт кого го совладаа со 2-0 пред своите гледачи и на тој начин направија исчекор кон пласман во нокаут фазат во ова европско натпреварување. Најзначајните моменти на дуелот во Истанбул се случија во последните 20 минути, па така резултатот го отвори Валбуена

„Фенербахче“ подобар од „Андерлехт“, „Астана“ од „Јаблонец“

„Фенербахче“ подобар од „Андерлехт“, „Астана“ од „Јаблонец“

Фудбалерите на „Астана“ и на „Фенербахче“ славеа на првите два натпревари од денешната програма на Лига Европа. „Фенербахче“ во Истанбул во натпрева од групата Д за 3 минути во вториот дел го скрши отпорот на белгиски „Андерлехт“. Првиот гол за домаќините беше дело на Валбуена во 71. минута, кој му асистираше на Фреј три минути подоцна за конечни 2:0

Елмас одигра цел натпревар за Фенербахче во победата над Андерлехт

Елмас одигра цел натпревар за Фенербахче во победата над Андерлехт

Елиф Елмас го одигра целиот натпревар за Фенербахче против Андерлехт, неговиот тим победи со 2-0 и освои три многу важни бода во битката за првите две позиции кои водат во следната фаза. Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас одигра уште еден цел натпревар под водство на новиот тренер. Тој имаше и одлична шанса на почетокот од вториот дел да го отвори

Елмас одигра цел натпревар за Фенербахче во победата над Андерлехт

Елмас одигра цел натпревар за Фенербахче во победата над Андерлехт

Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас одигра уште еден цел натпревар под водство на новиот тренер. Тој имаше и одлична шанса на почетокот од вториот дел да го отвори резултатот но гостинскиот голман со крајни напори му го одбрани ударот. Турскиот тим го скрши отпорот на Андерлехт во 71. минута со гол на Валбуена, а само три минути подоцна Фреј ги