притисни ентер »

Романија прв тест за пионерите

Романија прв тест за пионерите

Двомечот со врсниците од Романија ќе биде првиот тест за пионерската ракометна селекција на Македонија (играчи родени 2004/2005 година) на турнирот во Букурешт. Тренерите Кирил Атанасовски и Раде Стојановиќ, и двајцата поранешни репрезентативци, за својот деби-настап на чело на оваа селекција на располагање имаат 17 ракометари, од кои петмина од Вардар,

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години на двомеч со БиХ

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години на двомеч со БиХ

Македонската репрезентација за фудбалери до 17 години ќе одигра двомеч на гостински терен со соодветната селекцијата на Босна и Херцеговина. Избраниците на селекторот Драган Канатларовски првиот тест со врсниците на БиХ ќе го одиграат денеска, а вториот контролен натпревар е закажен за в петок. Двомеч меѓу двете држави ќе одиграат и репрезентациите