притисни ентер »

ЕМОТИВНА ИСПОВЕД со музика: Луна Џогани ја објави првата своја песна (ВИДЕО)

ЕМОТИВНА ИСПОВЕД со музика: Луна Џогани ја објави првата своја песна (ВИДЕО)

Луна Џогани, која победи во „Задруга 2“, го објави спотот за првата песна „Деветти круг“, која ја снимаше во Скопје. Таа изјавила дека оваа песна си ја посветува на себе и нејзиниот емотивен живот, како и на сите перипетии низ кои помина во последно време. Песната е снимена во студиото на Дарко Димитров, како што претходно најави нејзината мајка Анабела

ЕМОТИВНА ИСПОВЕД со музика: Луна Џогани ја објави првата своја песна (ВИДЕО)

ЕМОТИВНА ИСПОВЕД со музика: Луна Џогани ја објави првата своја песна (ВИДЕО)

Луна Џогани, која победи во „Задруга 2“, го објави спотот за првата песна „Деветти круг“, која ја снимаше во Скопје. Таа изјавила дека оваа песна си ја посветува на себе и нејзиниот емотивен живот, како и на сите перипетии низ кои помина во последно време. Песната е снимена во студиото на Дарко Димитров, како што претходно најави нејзината мајка Анабела

За Анастасија Ражанотивиќ вели дека е далеку од неа: Луна Џогани ја објави првата песна, фановите веднаш и порачаа само два збора (ВИДЕО)

За Анастасија Ражанотивиќ вели дека е далеку од неа: Луна Џогани ја објави првата песна, фановите веднаш и порачаа само два збора (ВИДЕО)

За Анастасија Ражанотивиќ вели дека е далеку од неа: Луна Џогани ја објави првата песна, фановите веднаш и порачаа само два збора (ВИДЕО) Ќерката на Анабела Атијас по излегувањето од реалното шоу „Задруга 2“ каде победи и освои повеќе од 100 илјади евра реши да сними песна и да стане пејачка. По стапките на својата мајка Луна Џогани сними песна во

ЛУНА ЏОГАНИ го објави првиот спот: Веднаш ја нападнаа дека ЈА КОПИРА АНАСТАСИЈА (ФОТО)

ЛУНА ЏОГАНИ го објави првиот спот: Веднаш ја нападнаа дека ЈА КОПИРА АНАСТАСИЈА (ФОТО)

Таа изјавила дека оваа песна си ја посветува на себе и нејзиниот емотивен живот, како и на сите перипетии низ кои помина во последно време. Луна Џогани, која победи во „Задруга 2“, го објави спотот за првата песна „Деветти круг“, која ја снимаше во Скопје. Таа изјавила дека оваа песна си ја посветува на себе и нејзиниот емотивен живот, како и на сите

Конечно исплива причината за кавгата меѓу Анастасија и Луна – Беа најдобри другарки, а сега не сакаат очи да си видат

Конечно исплива причината за кавгата меѓу Анастасија и Луна – Беа најдобри другарки, а сега не сакаат очи да си видат

Луна Ѓогани и Анастасија Ражнатовиќ го прекинаа долгогодишното пријателство пред неколку години, а сега конечно исплива во јавноста вистинската причина за кавгата. Имено, се почнало во 2015 година, непосредно пред 18. роденден на ќерката на Цеца на кој блогерката не беше поканета. Луна се додворуваше на еден дечко со кој Таса беше долг период. Анастасија