притисни ентер »

Меган Маркл и принцот Хари ќе ја посетат Африка, за Арчи не се знае

Меган Маркл и принцот Хари ќе ја посетат Африка, за Арчи не се знае

Меган Маркeл и принцот Хари ќе ја посетат Африка. Војвотката и војводата од Сасекс, кои станаа родители на Арчи Харисон Маунтбартон-Виндзор во мај оваа година, ќе отпатуваат на континентот за да дознаат за проблемите таму. Тие ќе обрнат внимание на она за што мајката на принцот Хари, Дајана, се бореше најмногу. Каузите вклучуваат борба со гладот во

Меган Маркел и принцот Хари ќе ја посетат Африка

Меган Маркел и принцот Хари ќе ја посетат Африка

Меган Маркeл и принцот Хари ќе ја посетат Африка. Војвотката и војводата од Сасекс, кои станаа родители на Арчи Харисон Маунтбартон-Виндзор во мај оваа година, ќе отпатуваат на континентот за да дознаат за проблемите таму. Тие ќе обрнат внимание на она за што мајката на принцот Хари, Дајана, се бореше најмногу. Каузите вклучуваат борба со гладот во

Принцот Хари и Меган на турнеја во Африка

Принцот Хари и Меган на турнеја во Африка

Неколку месеци по раѓањето на своето прво дете, синот Арчи, војводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и Меган Маркл, прават планови за својата следна голема кралска турнеја. Британските медиуми пишуваат дека Хари и Меган за неколку месеци планираат да ја посетат Африка. Во турнејата планирани се посети на Ангола, Малави и Јужноафриканската Република,

Принцот Хари и Меган на турнеја во Африка

Принцот Хари и Меган на турнеја во Африка

Неколку месеци по раѓањето на своето прво дете, синот Арчи, војводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и Меган Маркл, прават планови за својата следна голема кралска турнеја. Британските медиуми пишуваат дека Хари и Меган за неколку месеци планираат да ја посетат Африка. Во турнејата планирани се посети на Ангола, Малави и Јужноафриканската Република,

(ФОТО) Принцот и војвотката продолжуваат по стапките на лејди Дијана:„Ќе ја завршиме работата која мама ја започна!“

(ФОТО) Принцот и војвотката продолжуваат по стапките на лејди Дијана:„Ќе ја завршиме работата која мама ја започна!“

Добротворна и хуманитарна работа, на која починатата лејди Дијана била исклучително предадена, ќе ја продолжат нејзиниот син и неговата избраничка. Принцот Хари и неговата сопруга, војвотката од Сасекс, Мерган Маркл, одлучиле да се посветат на продолжување на работата на починатата мајка Дијана. Имено, кралскиот пар одлучил да ја приведе до крај мисијата

Хари и Меган бараат дадилка на јавен оглас

Хари и Меган бараат дадилка на јавен оглас

Принцот Хари и неговата сопруга Меган  прибегнаа кон услугите на агенција за селекција на дадилки, за да најдат идеалната жена која ќе го одгледа нивниот син. Ова е пренесено од Insider. Претходно британските медиуми посочија дека во грижата за бебето ќе помага мајката на војвотката на Сасекс – Дори Рагланд, а не бејбиситерка, на која сметаа Вилијам