притисни ентер »

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец во Манчестер јунајтед. Веќе почнаа шпекулациите дека тој може повторно да седне на клупата на Интер, каде што беше 2008-2010,

Мурињо им се нуди на Реал и Интер

Мурињо им се нуди на Реал и Интер

Жозе Мурињо ги демантира шпекулациите дека стане шеф на стручниот штаб на Бенфика. Мурињо, рекол дека нема немаре да се враќа во Португалија. Мурињо пред еден месец доби отказ во Манчестер Јунајтед, а Бенфика остана без тренер откако челниците го отпуштиј Руи Викторија. „Не сум добил никаква понуда. Доколку ја добиев претседателот на Бенфика и клубот

Мурињо: Би се вратил во Реал или во Интер

Мурињо: Би се вратил во Реал или во Интер

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец од Манчестер Јунајтед. Веќе почнаа шпекулациите дека тој може повторно да седне на клупата на Интер, каде што беше од 2008

Можно Мурињо да се врати во Интер или Реал Мадрид

Можно Мурињо да се врати во Интер или Реал Мадрид

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец во Манчестер јунајтед. Веќе почнаа шпекулациите дека тој може повторно да седне на клупата на Интер, каде што беше 2008-2010,

Мурињо открива во кои два клуба би сакал да се врати

Мурињо открива во кои два клуба би сакал да се врати

Мурињо открива во кои два клуба би сакал да се врати Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец во Манчестер јунајтед. Веќе почнаа шпекулациите дека тој може повторно

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец во Манчестер јунајтед. Веќе почнаа шпекулациите дека тој може повторно да седне на клупата на Интер, каде што беше 2008-2010,

ЖОЗЕ МУРИЊО: Бенфика не е опција за мене, овие два клубови повторни би ги водел

ЖОЗЕ МУРИЊО: Бенфика не е опција за мене, овие два клубови повторни би ги водел

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец во Манчестер јунајтед. Веќе почнаа шпекулациите дека тој може повторно да седне на клупата на Интер, каде што беше 2008-2010,

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец во Манчестер јунајтед. Веќе почнаа шпекулациите дека тој може повторно да седне на клупата на Интер, каде што беше 2008-2010,

Мурињо открива во кои два клуба би сакал да се врати

Мурињо открива во кои два клуба би сакал да се врати

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец во Манчестер јунајтед. Веќе почнаа шпекулациите дека тој може повторно да седне на клупата на Интер, каде што беше 2008-2010,

Мурињо: Би се вратил во Реал или во Интер

Мурињо: Би се вратил во Реал или во Интер

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец од Манчестер Јунајтед. Веќе почнаа шпекулациите дека тој може повторно да седне на клупата на Интер, каде што беше од 2008

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

Мурињо: Би се вратил во Реал или Интер

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо изјави дека нема намера да се враќа во Бенфика, но тоа би му била голема чест повторно да го води Реал Мадрид и Интер. Мурињо моментално е слободен откако беше отпуштен минатиот месец во Манчестер јунајтед. Веќе почнаа шпекулациите дека тој може повторно да седне на клупата на Интер, каде што беше 2008-2010,

Мурињо го прекина молкот и се огласи за својата иднина откако доби обесштетување од Јунајтед

Мурињо го прекина молкот и се огласи за својата иднина откако доби обесштетување од Јунајтед

Англиските медиуми ова утро информираа дека Манчестер Јунајтед и Жозе Мурињо повеќе немаат ништо заедничко откако клубот одлучил да стави крај на епизодата со тоа што го обесштетил Португалецот за отказот со 17 милиони евра, а ова попладне после подолго време слушнавме изјава од искусниот стручњак кој во интервју за еден домашен медиум се огласи за

Мурињо со интересен одговор за можното враќање во Реал Мадрид

Мурињо со интересен одговор за можното враќање во Реал Мадрид

Жозе Мурињо денеска се договори со Манчестер јунајтед и добил 17 милиони евра за отштета, а потоа реши да даде интервју за еден португалски медиуми. Мурињо откри дека Бенфика покажала голем интерес за него, но исто така откри и детали од можно враќање на „Сантијаго бернабеу“ во Реал Мадрид. „Можам да кажам дека немам желба да работам во Португалија

Конечно се огласи Мурињо и проговори за својата иднина!

Конечно се огласи Мурињо и проговори за својата иднина!

Англиските медиуми денес информираа дека Мурињо постогнал договор со Манчестер Јунајтед за раскинување на соработката и дека ќе добие бонус од 15 милиони фунти. Тоа значи дека Португалецот е слободен да си бара нов ангажман, а веќе почна да се шпекулира за неговата иднина. Денес конечно се огласи и самиот Мурињо , кој истакна дека за него не е опција

Мурињо го прекина молкот и се огласи за својата иднина откако доби обесштетување од Јунајтед

Мурињо го прекина молкот и се огласи за својата иднина откако доби обесштетување од Јунајтед

Англиските медиуми ова утро информираа дека Манчестер Јунајтед и Жозе Мурињо повеќе немаат ништо заедничко откако клубот одлучил да стави крај на епизодата со тоа што го обесштетил Португалецот за отказот со 17 милиони евра, а ова попладне после подолго време слушнавме изјава од искусниот стручњак кој во интервју за еден домашен медиум се огласи за

Рамос поради Мурињо му поставил ултиматум на Реал Мадрид!

Рамос поради Мурињо му поставил ултиматум на Реал Мадрид!

Капитенот на европскиот и светски шампион Реал Мадрид, Серхио Рамос е е баш најсреќен за најавите дека контроверзниот португалски менаџер Жозе Мурињо е прв фаворит за да седне на клупата на „кралевите“, откако доби отказ од Манчестер јунајтед во минатиот месец. Рамос е еден од фудбалерите кој не го сака Мурињо повторно на клупата, па меидумите објавија

Рамос е сериозен, Перез добил закана: Јас или тој!

Рамос е сериозен, Перез добил закана: Јас или тој!

Реал Мадрид вчера конечно ги израдува своите навивачи. „Кралевите“ во рамките од шпанскиот куп го совладаа Леганес со 3:0, но далеку од тоа дека атмосферата во шпанскиот клуб е добра. Сантијаго Солари не ги исполнува очекувањата и има лош период себе, па поради тоа често пати се поврзува со заминување. Едно од имињата кое најмногу се поврзува со Реал