притисни ентер »

Тијана Дапчевиќ пред 25 години: На оваа фотка ниту сестрата Тамара не би ја препознала (ФОТО)

Тијана Дапчевиќ пред 25 години: На оваа фотка ниту сестрата Тамара не би ја препознала (ФОТО)

Веќе некое време на социјалните мрежи една од најпопуларните „игри“ е објавувањето стари фотографии. Овој предизвик е популарен и кај славните личности, па затоа речиси секојдневно сме сведоци дека на социјалните мрежи и тие објавуваат фотки од пред 10,15 или 20 години. Една од нив беше и познатата пејачка Тијана Дапчевиќ, која на својот профил на

Со перика и машки костим: Тијана Дапчевиќ извади фотографија стара 25 години (фото)

Со перика и машки костим: Тијана Дапчевиќ извади фотографија стара 25 години (фото)

фото:тијана дапчевиќ/инстаграм Пребарувањето по старите фото-албуми во време на домашна изолација поради коронавирусот, ни стана секојдневна активност на сите. Навраќање низ времето и на некои убави спомени кои ќе не разведрат во ова време- невреме. Овој пат тоа го направи Тијана Дапчевиќ која на социјалните мрежи покажа како изгледала во студентските

(Фото) Тијана го прифати предизвикот, некогаш била Бах

(Фото) Тијана го прифати предизвикот, некогаш била Бах

Пејачката Тијана Дапчевиќ го прифати предизвикот кој сега е хит по социјалните мрежи и сподели фотографија  од нејзините студентски денови. Таа носи перика и сценска шминка и напиша дека сака да биде како славниот композитор Јохан Себастијан Бах. „Студент прва година на ФМУ Скопје. Некој настан беше во прашање, се свиреше Бах, во 1995 година“, напиша

(Фото) Тијана го прифати предизвикот, некогаш била Бах

(Фото) Тијана го прифати предизвикот, некогаш била Бах

Пејачката Тијана Дапчевиќ го прифати предизвикот кој сега е хит по социјалните мрежи и сподели фотографија  од нејзините студентски денови. Таа носи перика и сценска шминка и напиша дека сака да биде како славниот композитор Јохан Себастијан Бах. „Студент прва година на ФМУ Скопје. Некој настан беше во прашање, се свиреше Бах, во 1995 година“, напиша

Тијана објави хит-слика на Инстаграм со перика и машки костум

Тијана објави хит-слика на Инстаграм со перика и машки костум

Тијана Дапчевиќ на Инстаграм сподели фотографија од деновите кога студираше на Факултетот за музичка уметност. Таа има перика и сценска шминка, а во описот нагласи дека сакала да биде Бах. „Студент во прва година на ФМУ Скопје, беше некој настан, го свирев Бах, далечната 1995 година“, напиша таа и ги воодушеви своите обожаватели. Тијана, покрај музичката

Тијана Дапчевиќ се сели од Белград, еве каде планра да живеее (видео)

Тијана Дапчевиќ се сели од Белград, еве каде планра да живеее (видео)

фото: Инстаграм Македонската пејачка Тијана Дапчевиќ постојано е на релација Белград – каде што обожава да го поминува своето време. Кога е во Скопје таа најчесто ужива во друштво на нејзиното семејство односно со нејзината сестра Тамара, внуците Хана и Дарен, нејзините родители, пријатели… Кога е во Белград, таа целосно е посветена на сопругот Милан,