притисни ентер »

Genesis GV80 конечно го дочека своето деби во Сеул

Genesis GV80 конечно го дочека своето деби во Сеул

Луксузниот бренд го прикажа својот прв SUV кој би требало да овозможи значително зголемена продажба, но и влез на европскиот пазар Долго време Genesis работеше на моделот GV80, велат дека во него вложиле голема сума на пари и уште повеќе време и труд со цел да се наметне како рамноправен конкурент на ривалите во предизвикувачкиот сегмент. Засега Genesis

Првиот SUV на Genesis конечно дебитира

Првиот SUV на Genesis конечно дебитира

Луксузната марка на Hyundai го петстави својот прв SUV, што би требало на овој луксузен бренд да му ја зголеми продажбата на пребирливиот, особено во лусузниот сегмент, европски пазар  … Конечно е претставен моделот на кој во Genesis работеа долго врем. Велат дека во GV80 вложиле многу пари и уште повеќе труд за да се наметне како рамноправен конкурент

Корејска гордост: Genesis го претстави својот прв SUV модел GV80

Корејска гордост: Genesis го претстави својот прв SUV модел GV80

Првото појавување пред јавноста, GV80 го имаше во Сеул, а брендот кој е дел од Hyundai Motor, го најави автомобилот и како носител на голем број иновативни технологии кои првпат се појавуваат во гамата на Genesis Откако минатата недела беа објавени првите тизер фотографии за изгледот на Genesis GV80, првиот SUV модел на корејскиот премиум бренд и официјално