притисни ентер »

Незгоден крој на фустанот: Кејт Мидлтон ги покажа брадавиците ФОТО

Незгоден крој на фустанот: Кејт Мидлтон ги покажа брадавиците ФОТО

Поради положбата на шавовите на градите, се чини дека на војвотката од Кембриџ ѝ се гледаат брадавиците, односно дека не носи градник. Кејт Мидлтон пристигнала на Вимблдон во друштво на Меган Маркл, а двете војвотки биле, со оглед на тоа на чие семејство му припаѓаат, скромно облечени. Меган носела бела кошула и плисирано здолниште, чија цена е 350

Војвотките Кејт и Меган се забавуваа на финалето на „Вимблдон“

Војвотките Кејт и Меган се забавуваа на финалето на „Вимблдон“

Сопругите на принцовите Вилијам и Хари, Кејт и Меган го следеа женското финале на „Вимблдон“. Војвотките на Кембриџ и Сасекс беа во одлично расположение, често се смееја и разменуваа коментари за случувањата на тениските терени. Двете беа придружени од сестрата на Кејт – Пипа Мидлтон. Финалето го играа Серена Вилијамс и Симона Халеп. Серена е многу

Двобој на војвотките: Сите гледаа како се однесуваат и што носат Меган и Кејт на Вимблдон ФОТО

Двобој на војвотките: Сите гледаа како се однесуваат и што носат Меган и Кејт на Вимблдон ФОТО

Меган Маркл и Кејт Мидлтон вторпат во само една недела се појавија во јавноста заедно, Битката за доминација на Вимблдон денеска не се одвиваше само на тенискиот терен. „Двобојот на војвотките“ продолжи во женското финале на Вимблдон, а каде, ако не во кралската ложа. Меган Маркл и Кејт Мидлтон вторпат во само една недела се појавија во јавноста заедно,

(ФОТО) ВОЈВОТКИТЕ ОБОЖУВААТ ТЕНИС: Меган и Кејт повторно видени на ВИМБЛДОН, а кога ќе видите  што облекле ќе ви стане јасно зошто модните критичари постојано ги фалат!

(ФОТО) ВОЈВОТКИТЕ ОБОЖУВААТ ТЕНИС: Меган и Кејт повторно видени на ВИМБЛДОН, а кога ќе видите што облекле ќе ви стане јасно зошто модните критичари постојано ги фалат!

Се чини дека Меган Маркл многу сака тенис. На Ваимблдон дошла со Кејт Мидлтон и двете војвотки блескале од задоволство. Меган Маркл облекла опуштена комбинација од интересно макси здолниште и бела кошула. Кејт Мидлтон се одлучила за едноставен зелен фустан со златни копчиња и била чиста спротивност на она што го избрала Меган. За жал, задоволството

Кејт Мидлтон и Меган Маркл се забавуваа на финалето на „Вимблдон“

Кејт Мидлтон и Меган Маркл се забавуваа на финалето на „Вимблдон“

Сопругите на принцовите Вилијам и Хари, Кејт и Меган го следеа женското финале на „Вимблдон“. Војвотките на Кембриџ и Сасекс беа во одлично расположение, често се смееја и разменуваа коментари за случувањата на тениските терени. Двете беа придружени од сестрата на Кејт – Пипа Мидлтон. Финалето го играа Серена Вилијамс и Симона Халеп. Серена е многу

Војвотките ги „закопаа секирите“ или правеа претстава за публиката на Вимблдон

Војвотките ги „закопаа секирите“ или правеа претстава за публиката на Вимблдон

Освен финалниот дуел меѓу Симоне Халеп и Серена Вилијамс, вниманието на медиумите го привлече присуството на војвотките Кејт Мидлтон и Меган Маркл во ложата на Вимблдон. Во само една недела вторпат се појавија заедно во јавноста, откако претходно заедно со нивните деца беа на натпревар на поло каде настапуваа нивните сопрузи. Иако се шпекулира дека

Втора година по ред: Меган Маркл и Кејт Мидлтон заедно на Вимблдон 2019

Втора година по ред: Меган Маркл и Кејт Мидлтон заедно на Вимблдон 2019

По ланското неочекувано појавување на Меган и Кејт на Вимблдон, изгледа оваа женска дружба на трибините ќе премине во кралска традиција. И оваа година Меган и Кејт се појавија на финалето на Вимблдон да ја бодрат Серена Вилијамс, стилизирани перфектно од глава до пети. --> Меган носеше бела кошула и плисирано здолниште, без притоа да го прекрши дрес-кодот

(ФОТО) МОДЕН ДВОБОЈ: Меган и Кејт заедно на Вимблдон

(ФОТО) МОДЕН ДВОБОЈ: Меган и Кејт заедно на Вимблдон

Борбата за доминација на Вимблдон денеска не се одвиваше само на тениските терени. Светските медиуми пишуваат за модниот двобој на женското финале помеѓу војвотките Кејт Мидлтон и Меган Маркл. Во само една недела вторпат се појавија заедно во јавноста, а се скенираше буквално сѐ. Од нивната облека до невербалната комуникација, за фановите на најпопуларното

Серена Вилијамс застана во одбрана на Меган Маркл: „Ми е гајле за вашите коментари“

Серена Вилијамс застана во одбрана на Меган Маркл: „Ми е гајле за вашите коментари“

Дел од братинската јавност често ја критикува Меган Маркл, сопругата на принцот Хари. Британскиот ТВ водител, Пирс Морган најжестоко ја искритикува истакнувјаќи дека престане да „цмиздари“. Некогашната американска актерка, која поради свадбата со британскиот принц ја прекина кариера, сака да гледа тенис, но најчесто поради нејзината пријателка  Серена

(ФОТО) Меган повторно критикувана дека прекршила протокол – овој пат на Вимблдон

(ФОТО) Меган повторно критикувана дека прекршила протокол – овој пат на Вимблдон

Изгледот на Меган Маркел на трибината за тениско игралиште во Вимблдон предизвика и воодушевување и критика. Фановите на кралското семејство беа задоволни да ја видат забавата и да заборават за нејзините кралски обврски за момент, но критичарите веднаш дознаа што да прават. Првично беше објавено дека Меган одбила да пука со навивачите што седеле во