притисни ентер »

Повторно ќе плаќа, Синсинати жестоко го казни Кирјос

Повторно ќе плаќа, Синсинати жестоко го казни Кирјос

Ник Кирјос на Матсерсот во Синсинати повторно во свој препознатлив стил реагираше кон судиите, сега го плукна и навредуваше главниот судија Фергус Марфи зa што е финасиски казнет. Nick Kyrgios, August 5 2019: "I have changed my bad habits." Nick Kyrgios, Aug 15 2019: smashes 2 racquets, insults the umpire and spits. #CincyTennis (Video @9newsSyd )

Од лошо, полошо: Кирјос побара тајм-аут и направи нешто невидено, па удри со шише во судискот стол (Видео)

Од лошо, полошо: Кирјос побара тајм-аут и направи нешто невидено, па удри со шише во судискот стол (Видео)

Ник Кирјос е едноставно непоправлив кога е во прашање неговото однесување на тенискиот терен, бидејќи зборот џентлмен едноставно не постои во неговиот речник. Со своите изданија, Австралиецот знае да ги воодушеви, но и разлути тениските фанови, но ако нешто треба да се признае, тоа е фактот дека секогаш приредува шоу на теренот. Ник изминатава ноќ

Овој пак скрена, ама повеќе од претходниот пат

Овој пак скрена, ама повеќе од претходниот пат

И да победува и да губи, Ник Кирјос паметот секако го губи. Нов турнир, нови испади на Австралиецот со грчко потекло на кој веќе не знаеме кај ќе му биде крајот со вакво дилетантско однесување. Од Монтреал, Кирјос се префрли на Синсинати, ама не е повеќе дел од турнирот бидејќи елиминиран е од Русинот Качанов. Кога тој е дел од некој натпревар, нормално

ВИДЕО: Ник Кирјос повторно во елемент

ВИДЕО: Ник Кирјос повторно во елемент

Австралискиот тенисер Ник Кирјос направи нов испад. Во мечот против Карен Качанов на АТП турнирот во Синсинати тенисерот одново го покажа своето лице и во неколку пати буквално полуде. Неговото однесување го натера судија да реагира а Кирјос потоа му возврати дека е најлошиот судија во тенисот, додека во тунелот искрши два рекети. Поздрав на крајот

Кирјос збудале и во Синсинати – кршеше рекети и плукаше кон судијата! (ВИДЕО)

Кирјос збудале и во Синсинати – кршеше рекети и плукаше кон судијата! (ВИДЕО)

Дека е убедливо најлошото момче во светскиот тенис, Ник Кирјос го потврди и на мастерсот во Синсинати и тоа со шоу кое го направи во победата над Качанов. BANG, BANG!! 💥💥 Nick Kyrgios absolutely DESTROYED two racquets and the commentators lost it 😂 😂 Watch the Cincinnati Masters live on ESPN. pic.twitter.com/q2d2dTeND3 — ESPN Australia & NZ (@ESPNAusNZ)

Кирјос одново полуде: Ова е неверојатно однесување за еден тенисер! (ВИДЕО)

Кирјос одново полуде: Ова е неверојатно однесување за еден тенисер! (ВИДЕО)

Австралискиот тенисер Ник Кирјос направи нов испад. Во мечот против Карен Качанов на АТП турнирот во Синсинати Кирјос о дново го покажа своето лошо лице и во неколку пати буквално полуде. Неговото однесување го натера судија да реагира. Кирјос потоа му возврати дека е најлошиот судија во тенисот, додека во тунелот искрши два рекети. "Absolute rubbish…Disgrace