притисни ентер »

Стружанки го освоија Државното првенство во ракомет

Стружанки го освоија Државното првенство во ракомет

Ракометарките на екипата на „Јосип Броз – Тито“ од Струга се победници на Државното првенство во ракомет за основни училишта, што се одржа во Делчево. Стружанки без пораз го освоија златниот медал, додека на втората и трета позиција завршија екипите од деветолетките „Св.Климент Охридски“ од Делчево и „Илинден“ од Скопје. За екипата од Делчево, како