притисни ентер »

Lenovo подготвува Legion гејминг смартфон

Lenovo подготвува Legion гејминг смартфон

Lenovo најверојатно наскоро ќе лансира супер моќен смартфон кој може да биде рекламиран под брендот Legion слично како што Asus направи со брендот Republic of gamers за нивниот ROG гејминг мобилен уред. Затоа во првиот тизер Lenovo се пофали дека нивниот смартфон постигнал 600 илјади поени на Antutu сајтот со Snapdragon 865 5G процесорот што воедно