Познати двојките во баражот за Лигата на Европа

Најголеми возбудувања во вчерашните натпревари имаше во Грција и во Чешка каде домашните екипи беа елиминирани во продолженијата. По одигрувањето на реваншите од третото квалификациско коло, познати се двојките за плејофот во Лига Европа. Најголеми возбудувања во вчерашните натпревари имаше во Грција и во Чешка каде домашните екипи беа елиминирани