притисни ентер »

Полска рутински во полуфиналето на одбојкарското ЕП

Полска рутински во полуфиналето на одбојкарското ЕП

Полска ја совладаа Русија со 3:0 (25:14, 26:24, 25:19) и рутински избори пласман во полуфиналето на Европското првенство на кое се домаќини. Полјаците одиграа брилијантен прв сет во кој ја оставија Русија на само 14 поени, но откако за нијанса паднаа во вториот сет и го добија на разлика, во тртиот повторно ја покажаа доминацијата и рутински го затворија

Србија e прв полуфиналист на ЕП во одбојка

Србија e прв полуфиналист на ЕП во одбојка

Одбојкарската репрезентација на Србија е прв полуфиналист на Европското првенство. Со победа над селекцијата на Холандија со резултат 3:0 (25:23, 25:20, 27:25), Србите го потврдија фаворитскиот статус и влегоа во борба за медалите. Бранителите на титулата шампион на „стариот континент“ имаа помали осцилации отколку во осминафиналето и полесно го приведоа

Полска рутински во полуфиналето на одбојкарското ЕП

Полска рутински во полуфиналето на одбојкарското ЕП

Полска ја совладаа Русија со 3:0 (25:14, 26:24, 25:19) и рутински избори пласман во полуфиналето на Европското првенство на кое се домаќини. Полјаците одиграа брилијантен прв сет во кој ја оставија Русија на само 14 поени, но откако за нијанса паднаа во вториот сет и го добија на разлика, во тртиот повторно ја покажаа доминацијата и рутински го затворија

Србија e прв полуфиналист на ЕП во одбојка

Србија e прв полуфиналист на ЕП во одбојка

Одбојкарската репрезентација на Србија е прв полуфиналист на Европското првенство. Со победа над селекцијата на Холандија со резултат 3:0 (25:23, 25:20, 27:25), Србите го потврдија фаворитскиот статус и влегоа во борба за медалите. Бранителите на титулата шампион на „стариот континент“ имаа помали осцилации отколку во осминафиналето и полесно го приведоа

ВИДЕО: Полјаците го елиминираа олимпискиот вицешампион Русија

ВИДЕО: Полјаците го елиминираа олимпискиот вицешампион Русија

ВИДЕО: Полјаците го елиминираа олимпискиот вицешампион Русија Ф.К. Пред 2 минути Полјаците се во полуфиналето, а таму ќе играат со Чешка или Словенија/Фото: EPA-EFE/Adam Warzawa Одбојкарите на Полска ја совладаа Русија со 3:0 по сетови 25:14, 26:24 и 25:19 и се пласираа во полуфиналето на Европското првенство. Во борбата за пласман во финалето Полјаците

Полска рутински во полуфиналето на одбојкарското ЕП

Полска рутински во полуфиналето на одбојкарското ЕП

Полска ја совладаа Русија со 3:0 (25:14, 26:24, 25:19) и рутински избори пласман во полуфиналето на Европското првенство на кое се домаќини. Полјаците одиграа брилијантен прв сет во кој ја оставија Русија на само 14 поени, но откако за нијанса паднаа во вториот сет и го добија на разлика, во тртиот повторно ја покажаа доминацијата и рутински го затворија

Србија прв полуфиналист на одбојкарското Европско првенство

Србија прв полуфиналист на одбојкарското Европско првенство

Одбојкарите на Србија ја совладаа Холандија со 3: 0 во сетови 25:23, 25:20, 27:25 и се пласираа во полуфиналето на Европското првенство во Гдањск, со што ја продолжија кампањата за одбрана на титулата шампион на Старата Континент. Денес, за разлика од пред два дена против Турција, немаше проблеми, па момците на Бобо Ковач успеаја да победат во три

Полска ја декласира Русија и ќе игра полуфинале на ЕП

Полска ја декласира Русија и ќе игра полуфинале на ЕП

Одбојкарите на Полска на домашен терен ја декласираа селекцијата на Русија (3-0) и се пласираа во полуфиналето на Европското првенство. Оправдувајќи ја фаворитската улога, одбојарите кои настапуваа како еден од домаќините во полуфиналето ќе го чека подобриот од дуелот меѓу Чешка и Словенија утре. Околу денешниот натпревар, Полјаците во целост ја надиграа

Србија e прв полуфиналист на ЕП во одбојка

Србија e прв полуфиналист на ЕП во одбојка

Одбојкарската репрезентација на Србија е прв полуфиналист на Европското првенство. Со победа над селекцијата на Холандија со резултат 3:0 (25:23, 25:20, 27:25), Србите го потврдија фаворитскиот статус и влегоа во борба за медалите. Бранителите на титулата шампион на „стариот континент“ имаа помали осцилации отколку во осминафиналето и полесно го приведоа

Српските одбојкари се првите полуфиналисти на Европското првенство

Српските одбојкари се првите полуфиналисти на Европското првенство

Српските одбојкари се првите полуфиналисти на Европското првенство Ф.К. Пред 2 минути Актуелниот европски шампион Србија повторно ќе се бори за медал/Фото: EPA-EFE/Adam Warzawa Одбојкарската репрезентација на Србија и воедно актуелен европски шампион се пласираше во полуфиналето на континенталниот собир 2021. На дуелот во Гдањск (Полска) српските репрезентативни

Србија e прв полуфиналист на ЕП во одбојка

Србија e прв полуфиналист на ЕП во одбојка

Одбојкарската репрезентација на Србија е прв полуфиналист на Европското првенство. Со победа над селекцијата на Холандија со резултат 3:0 (25:23, 25:20, 27:25), Србите го потврдија фаворитскиот статус и влегоа во борба за медалите. Бранителите на титулата шампион на „стариот континент“ имаа помали осцилации отколку во осминафиналето и полесно го приведоа

Србија чекори кон одбрана на тронот, лесно средена Холандија во четвртфиналето

Србија чекори кон одбрана на тронот, лесно средена Холандија во четвртфиналето

Актуелниот европски првак Србија без проблеми ја надигра Холандија и стана прв полуфиналист на овогодишното Европско првенство. Српските одбојкари немаа милост за противникот и ја подигнаа формата во вистински момент. Денешниот меч го добија со солидно издание во сите три сета (25-23, 25-20, 27-25). Холанѓаните најмногу парираа во првиот сет. Имаа

Чешка го исфрли олимпискиот шампион од одбојкарското ЕП

Чешка го исфрли олимпискиот шампион од одбојкарското ЕП

Одбојкарската репрезентација на Чешка која буквално се протна во елиминациската фаза на ЕП, приреди сензација со елиминацијата на огромниот фаворит и олимписки шампион Франција во три сета (25:22, 25:19 и 32:24). Французите кои како освојувачи на олимпиското злато дојдоа по трофејот на ЕП, меѓутоа се разочараа вечерва откако налетаа на цврстата Чешка

Чешка го исфрли олимпискиот шампион од одбојкарското ЕП

Чешка го исфрли олимпискиот шампион од одбојкарското ЕП

Одбојкарската репрезентација на Чешка која буквално се протна во елиминациската фаза на ЕП, приреди сензација со елиминацијата на огромниот фаворит и олимписки шампион Франција во три сета (25:22, 25:19 и 32:24). Французите кои како освојувачи на олимпиското злато дојдоа по трофејот на ЕП, меѓутоа се разочараа вечерва откако налетаа на цврстата Чешка

Комплетирани четвртфиналните пресметки на ЕП во одбојка

Комплетирани четвртфиналните пресметки на ЕП во одбојка

Познатите се последните два патника во четвртфиналето на Европското одбојкарско првенство, откако Чешка вечерва приреди големо изненадување совладувајќи ја Франција со 3:0, а претходно денеска Словенија беше подобра во соседското дерби против Хрватска со 3:1. Првите четвртфинални дуели се на програмата утре кога Холандија за противник ја има Србија

Комплетирани четвртфиналните пресметки на ЕП во одбојка

Комплетирани четвртфиналните пресметки на ЕП во одбојка

Познатите се последните два патника во четвртфиналето на Европското одбојкарско првенство, откако Чешка вечерва приреди големо изненадување совладувајќи ја Франција со 3:0, а претходно денеска Словенија беше подобра во соседското дерби против Хрватска со 3:1. Првите четвртфинални дуели се на програмата утре кога Холандија за противник ја има Србија

Комплетирани четвртфиналните пресметки на ЕП во одбојка

Комплетирани четвртфиналните пресметки на ЕП во одбојка

Познатите се последните два патника во четвртфиналето на Европското одбојкарско првенство, откако Чешка вечерва приреди големо изненадување совладувајќи ја Франција со 3:0, а претходно денеска Словенија беше подобра во соседското дерби против Хрватска со 3:1. Првите четвртфинални дуели се на програмата утре кога Холандија за противник ја има Србија

Олимпискиот шампион Франција елиминиран во осминафиналето на ЕП

Олимпискиот шампион Франција елиминиран во осминафиналето на ЕП

Последниот натпревар од осминафиналето на Европското првенство 2021 во одбојка донесе и голема сензација. Актуелниот олимписки шампион Франција загуби од Чешка со максимални 3-0, по сетови 25-22, 25-29 и 34-32 во Острава. Чесите во четвртфиналето на континенталниот турнир ќе играат против Словенија, која пак денеска беше подобра од Хрватска со 3-1,

Елиминиран олимпискиот шампион, познати четвртфиналните двојки на одбојкарското ЕП

Елиминиран олимпискиот шампион, познати четвртфиналните двојки на одбојкарското ЕП

Елиминиран олимпискиот шампион, познати четвртфиналните двојки на одбојкарското ЕП Ф.К. Пред 3 минути Чесите со максимални 3:0 во осминафиналето ја елиминираа Франција во Острава/Фото: EPA-EFE/LUKAS KABON Денеска се дознаа последните патници во четвртфиналето на Европското првенство во одбојка кое се одржува во четири земји: Полска, Чешка, Естонија