притисни ентер »

Филип Кузмановски ја започна својата авантура во Магдебург

Филип Кузмановски ја започна својата авантура во Магдебург

Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски вчера ги мина лекарските прегледи и денес ги започна подготовките со својот нов клуб, германски Магдебург. Поранешниот европски првак и германски претставник во ЕХФ Купот сезонава, како една од првите бундеслигашки екипи ги започна подготовките. Планирана е напорна претсезона во јули и август, како тимот