Њујорчани плаќаат и по 350 долари за да го гледаат Никс во „Медисон Сквер Гарден“

Навивачите ширум светот се надеваат дека наскоро ќе може да се вратат на стадионите и во салите, а сега посебна „привилегија“ добија фановите од Њујорк кои може да гледаат НБА натпревари, но тоа ќе ги чини ептен скапо. Дел од навивачите на Њујорк никс минатата ноќ беа подготвени да платат и по 250 долари за да можат да направат брзи тестови на ковид-19