Џемпери како накит – идеални за зимските забави!

Сезоната на празничните забави е пред нас и ние со нетрпение го чекаме најмагичниот период во годината. Додека формалните фустани и чевли со фенси потпетици ќе бидат потребни за забави на кои им е потребен одреден кодекс на облекување, џемперите се совршен избор за обични прилики. Меѓутоа, кога бираме џемпер за празничните прилики, ги избираме оние