притисни ентер »

Пронајдена почината 87-годишна грчка државјанка во куќа во Битола

Пронајдена почината 87-годишна грчка државјанка во куќа во Битола

Во куќа во Битола вчера била пронајдена почината К.Г.(87) од Република Грција, со привремен претстој во Битола. Како што соопшти МВР, во СВР Битола случајот бил пријавен на 12 јануари во 19.40 часот. Од лекар на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Старица од Грција пронајдена почината во Битола

Старица од Грција пронајдена почината во Битола

Вчера во 19.40 часот во СВР Битола било пријавено дека во куќа во Битола била пронајдена почината К.Г.(87) од Република Грција, со привремен претстој во Битола. Од лекар на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Пронајдена почината 87-годишна грчка државјанка во куќа во Битола

Пронајдена почината 87-годишна грчка државјанка во куќа во Битола

Во куќа во Битола вчера била пронајдена почината К.Г.(87) од Република Грција, со привремен претстој во Битола. Како што соопшти МВР, во СВР Битола случајот бил пријавен на 12 јануари во 19.40 часот. Од лекар на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Во куќа во Битола: Пронајдена почината 87-годишна грчка државјанка

Во куќа во Битола: Пронајдена почината 87-годишна грчка државјанка

Во куќа во Битола вчера била пронајдена почината К.Г. (87) од Република Грција, со привремен престој во Македонија . Како што соопшти МВР, случајот во СВР Битола бил пријавен на 12 јануари во 19:40 часот. Од лекар на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција

Гркинка пронајдена мртва во куќа во Битола

Гркинка пронајдена мртва во куќа во Битола

Државјанка на Грција била пронајдена мртва во куќа во Битола, информираше МВР. „На 12.01.2021 во 19:40 часот во СВР Битола било пријавено дека во куќа во Битола била пронајдена почината 87-годишната К.Г. од Република Грција, со привремен претстој во Битола. Од лекар на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство, а по наредба

Гркинка пројдена мpтвa во куќа во Битола

Гркинка пројдена мpтвa во куќа во Битола

На 12.01.2021 во 19.40 часот во СВР Битола било пријавено дека во куќа во Битола била пронајдена почината К.Г.(87) од Република Грција, со привремен претстој во Битола. Од лекар на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Почината грчка државјанка пронајдена во куќа во Битола

Почината грчка државјанка пронајдена во куќа во Битола

Во куќа во Битола вчера била пронајдена почината К.Г.(87) од Република Грција, со привремен претстој во Битола. Како што соопшти МВР, во СВР Битола случајот бил пријавен на 12 јануари во 19.40 часот. Од лекар на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Гркинка починала во Битола

Гркинка починала во Битола

На 12.01.2021 во 19.40 часот во СВР Битола било пријавено дека во куќа во Битола била пронајдена почината К.Г.(87) од Република Грција, со привремен претстој во Битола. Од лекар на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Во домот на С.Ш.(44) и С.З.(25) од Битола најдена марихуана

Во домот на С.Ш.(44) и С.З.(25) од Битола најдена марихуана

На 11.01.2021 во Битола од полициски службеници од СВР Битола биле лишени од слобода С.Ш.(44) и С.З.(25) од Битола бидејќи при претрес во дом и помошни простории во куќа во нивна сопственост биле пронајдени и одземени марихуана и повеќе банкноти во различни апоени. Се преземаат мерки за понатамошна постапка.

Фатени дилери од Битола

Фатени дилери од Битола

Фатени дилери од Битола На 11.01.2021 во Битола од полициски службеници од СВР Битола биле лишени од слобода С.Ш.(44) и С.З.(25) од Битола бидејќи при претрес во дом и помошни простории во куќа во нивна сопственост биле пронајдени и одземени марихуана и повеќе банкноти во различни апоени. Се преземаат мерки за понатамошна постапка.