притисни ентер »

Тренинг-победа на Татран против Кинезите во СЕХА

Тренинг-победа на Татран против Кинезите во СЕХА

Ракометарите на Татран Прешов ја запишаа петата победа во сезоната во СЕХА лигата, откако пред својата публика ја оправдаа фаворитската улога и убедливо со 38-25 го совладаа тимот на Пекинг од Кина. Словачкиот шампион со овој успех се зацврсти на третата позиција на табелата во групата А, на која и најверојатно ќе ја заврши групната фаза, затоа што

Вардар сега полесно дише, го „завери“ СЕХА четвртфиналето

Вардар сега полесно дише, го „завери“ СЕХА четвртфиналето

Регионалниот шампион Вардар одигра мачен натпревар против Војводина во осмото коло од групната фаза, каде дури по пресврт во последните 15-тина минути од натпреварот дојде до победа (33:35). Но, токму овие три бода прават „црвено-црните“ полесно да дишат кога е во прашање СЕХА-лигата. Вардар на две кола до крајот на регуларниот дел од сезоната (односно

Вардар сега полесно дише, го „завери“ СЕХА четвртфиналето

Вардар сега полесно дише, го „завери“ СЕХА четвртфиналето

Регионалниот шампион Вардар одигра мачен натпревар против Војводина во осмото коло од групната фаза, каде дури по пресврт во последните 15-тина минути од натпреварот дојде до победа (33:35). Но, токму овие три бода прават „црвено-црните“ полесно да дишат кога е во прашање СЕХА-лигата. Вардар на две кола до крајот на регуларниот дел од сезоната (односно

Вардар сега полесно дише, го „завери“ СЕХА четвртфиналето

Вардар сега полесно дише, го „завери“ СЕХА четвртфиналето

Регионалниот шампион Вардар одигра мачен натпревар против Војводина во осмото коло од групната фаза, каде дури по пресврт во последните 15-тина минути од натпреварот дојде до победа (33:35). Но, токму овие три бода прават „црвено-црните“ полесно да дишат кога е во прашање СЕХА-лигата. Вардар на две кола до крајот на регуларниот дел од сезоната (односно

РК Вардар мораше да „запне“ за да ја совлада Војводина

РК Вардар мораше да „запне“ за да ја совлада Војводина

Европскито ракометен првак добро се намачи на гостувањето кај Војводина за да дојде до седмата овосезонска победа во СЕХА лигата. Вардарци по првиот дел губеа со 20:16 а невообичаено и вредно за издвојување е не-остварувањето на голманите на црвено-црните кои по првите 30 минути немаа ниту една интервенција. Во второто полувреме, Вардар велезе многу

Состојба на табелите по ноемвриските натпревари во СЕХА-лигата

Состојба на табелите по ноемвриските натпревари во СЕХА-лигата

Со завршувањето на натпреварите во месец ноември на врвот на табелите во СЕХА-лигата се уште е “гужва“. Во својата група “А“ Вардар е водечки, додека Еурофарм Работник е четвртопласиран во групата “Б“. . Табели: Група “А“: 1. Вардар 6 0 1 18 2. Мотор Запорожје 5 0 2 15 3. Војводина 4 0 3 12 4. Татран Прешов 4 0 3 12 5. Нексе 2 0 5 6 6. Бејинг Спорт