притисни ентер »

Honor во јануари ќе го претстави мистериозниот нов смартфон

Honor во јануари ќе го претстави мистериозниот нов смартфон

Кинеските компании полека стануваат големи играчи на пазарот на смартфони - Huawei веќе е прифатен како еден од најиновативните производители, додека Honor никогаш не се плаши да експериментира и да воведува нови технологии и трендови.. Мистериозниот телефон ќе го види светлото на денот на 22 јануари 2019 година, за кога е закажана неговата премиера

Honor во јануари ќе претстави смартфон со отвор во екранот

Honor во јануари ќе претстави смартфон со отвор во екранот

Honor на медиумски настан на 22. јануари во Париз има намера да промовира нов паметен телефон со нешто поинаков дисплеј. Мистериозниот телефон ќе го здогледа светлото на денот на 22 јануари, 2019 година во Париз, а производителот веќе ги испрати поканите за настанот. Името на смартфонот не е откриено, но на поканата се гледа дека ќе има нов дизајн

Honor во јануари ќе претстави смартфон со отвор во екранот

Honor во јануари ќе претстави смартфон со отвор во екранот

Honor на медиумски настан на 22. јануари во Париз има намера да промовира нов паметен телефон со нешто поинаков дисплеј. Мистериозниот телефон ќе го здогледа светлото на денот на 22 јануари, 2019 година во Париз, а производителот веќе ги испрати поканите за настанот. Името на смартфонот не е откриено, но на поканата се гледа дека ќе има нов дизајн

Honor ќе претстави телефон со отвор во екранот на почетокот од 2019 година!

Honor ќе претстави телефон со отвор во екранот на почетокот од 2019 година!

Компанијата во сопственост на Huawei, Honor, само што го најави својот следен уред, кој ќе биде претставен на почетокот од 2019 година... Судејќи според постерите кои се појавија, изгледа дека Huawei ќе биде првата компанија во светот која ќе претстави телефон со отвор во екранот, наместо Samsung. Иако Samsung ги претстави своите планови за 2019 година

Honor во јануари ќе го претстави мистериозниот нов смартфон

Honor во јануари ќе го претстави мистериозниот нов смартфон

Кинеските компании полека стануваат големи играчи на пазарот на смартфони - Huawei веќе е прифатен како еден од најиновативните производители, додека Honor никогаш не се плаши да експериментира и да воведува нови технологии и трендови. Токму поради тоа веста за новиот смартфон на Honor е голема за пазарот на телефони. Мистериозниот телефон ќе го види

Honor во јануари ќе претстави нови смартфон

Honor во јануари ќе претстави нови смартфон

Кинеските компании полека стануваат големи играчи на пазарот на смартфони - Huawei веќе е прифатен како еден од најиновативните производители, додека Honor никогаш не се плаши да експериментира и да воведува нови технологии и трендови. Токму поради тоа веста за новиот смартфон на Honor е голема за пазарот на телефони. Мистериозниот телефон ќе го види

Lenovo пред Samsung и Huawei ќе претстави смартфон со отвор во екранот

Lenovo пред Samsung и Huawei ќе претстави смартфон со отвор во екранот

Откако во медиумите почнаа да се појавуваат информации дека идните паметни телефони наместо засек (notch), ќе имаат отвор во форма на букавата “О”, почна и своевидна трка помеѓу производителите кој прв ќе претстави таков смартфон. Најпрвин се мислеше дека тоа ќе биде Samsung, но тогаш се огласи и Huawei со најава дека подготвува таков телефон и оваа

Lenovo пред Samsung и Huawei ќе претстави смартфон со отвор во екранот

Lenovo пред Samsung и Huawei ќе претстави смартфон со отвор во екранот

Откако во медиумите почнаа да се појавуваат информации дека идните паметни телефони наместо засек (notch), ќе имаат отвор во форма на букавата “О”, почна и своевидна трка помеѓу производителите кој прв ќе претстави таков смартфон. Најпрвин се мислеше дека тоа ќе биде Samsung, но тогаш се огласи и Huawei со најава дека подготвува таков телефон и оваа

Уште рендери со маски за Samsung Galaxy S10+

Уште рендери со маски за Samsung Galaxy S10+

Синоќа објавивме рендери со маските за идниот модел Samsung Galaxy S10+ , кои сега се заменети со нови. Очигледно е дека се наменети за модели со минимални рамки, кои речиси и ги нема и има четири задни камери. Samsung Galaxy S10 , S10+, и S10 Lite се трите модели што се очекуваат со нетрпение во 2019 година. Рендерите може да ги погледнете и на видеото

loading...
Маска за Samsung Galaxy S10+ ја откри дуо селфи камерата

Маска за Samsung Galaxy S10+ ја откри дуо селфи камерата

Заштитна маска за екранот на претстојниот премиум смартфон Samsung Galaxy S10+ ја откри шемата на дизајнот според која уредот на предната страна ќе има вградена дуо селфи камера со два сензора. Селфи камерата на Samsung Galaxy S10+ ќе биде една од најважните функционални иновации бидејќи на најдобар начин се искористува предната површина со целосниот

Lenovo Z5s доаѓа наскоро со три главни камери

Lenovo Z5s доаѓа наскоро со три главни камери

Lenovo официјално на 6 декември ќе го претстави новиот квалитетен смартфон Lenovo Z5s кој ќе има три главни камери на задната страна, модерен дизајн, иновативен Full дисплеј со една селфи камера но, дали таа ќе биде вградена во екранот засега нема потврда. Според расположливите информации Lenovo Z5s ќе има огромен 6,3 инчен дисплеј, батерија со капацитет

Рецензија Huawei Honor Magic 2: Магична камера и врвни перформанси

Рецензија Huawei Honor Magic 2: Магична камера и врвни перформанси

Како за телефон од 550 долари, со супер моќни перформанси, Honor Magic 2 е модел што нема да ве разочара со својот огромен дисплеј, добра цена, беспрекорни перформанси и профи камера. Ајде да разгледаме подетално што има под хауба. Дизајн и дисплеј Honor Magic 2 располага со алуминиумско тело и брилијантен стаклен дизајн од задната страна, кој е еден

Официјални фотографии од Samsung Galaxy S10 Plus: Модерен дизајн, отвор во дисплејот

Официјални фотографии од Samsung Galaxy S10 Plus: Модерен дизајн, отвор во дисплејот

Samsung Galaxy S10, S10+ и S10 Lite се едни од најочекуваните уреди за 2019 година. Откако се запознавме детално со S10, време е да погледнеме што ќе нуди неговиот "поголем брат", S10 Plus:. Почнувајќи од предниот дел, Galaxy S10+ ќе доаѓа со истиот дизајн како и повеќето уреди на Samsung во изминативе години, но со една значителна промена - бидејќи

2019 ќе биде година на големи технолошки иновации

2019 ќе биде година на големи технолошки иновации

Следната година пазарот на паметни телефони би можел да го одбележат флексибилните екрани, првите 5G уреди и големиот број на камери. 2019-та година би требало да донесе големи возбудувања кога станува збор за пазарот на паметните телефони. Ова се некои од иновациите кои што можеме да ги очекуваме во текот на следната година. Флексибилни екрани – Samsung

Samsung Galaxy A8s и Huawei Nova 4: Кој ќе биде првиот смартфон со селфи камера под дисплејот?

Samsung Galaxy A8s и Huawei Nova 4: Кој ќе биде првиот смартфон со селфи камера под дисплејот?

Samsung и Huawei речиси во исто време ќе ги претстава првите смартфони со селфи камера под дисплејот. Но, кој од нив ќе биде вусшност првиот?. Иако речиси истовремено, сепак Samsung ќе биде првата компанија во светот која ќе претстави смартфон со селфи камера под дисплејот. Веројатно не е никаква случајност што двете компании во ист ден на Weibo официјално

Што ќе понуди Samsung Galaxy A8s?

Што ќе понуди Samsung Galaxy A8s?

Samsung Mobile планира да ја продолжи „битката“ со Huawei до крајот на годината и за кратко време да настапи со нов адут во високата класа кој ќе има иновативна селфи камера вградена во самиот Infinity дисплеј. Концептот, секако не е специфичен само за Samsung бидејќи и останатите конкуренти најавија слични смартфони до крајот на годината. Samsung

Пристигнуваат одлични телефони: 2019 ќе биде година на големи иновации

Пристигнуваат одлични телефони: 2019 ќе биде година на големи иновации

Следната година пазарот на паметни телефони би можел да го одбележат флексибилните екрани, првите 5G уреди и големиот број на камери. 2019-та година би требало да донесе големи возбудувања кога станува збор за пазарот на паметните телефони. Ова се некои од иновациите кои што можеме да ги очекуваме во текот на следната година. Флексибилни екрани – Samsung

Новиот Huawei Nova 4 со „дупка“ во екранот пристигнува месецов

Новиот Huawei Nova 4 со „дупка“ во екранот пристигнува месецов

Наместо толку популарниот „notch“, дизајнерите на Huawei се решија да бидат малку покреативни од нивните конкуренти од телефонската индустрија и да вметнат мала, скоро незабележлива дупка во екранот на моделот Nova 4, кој ќе се појави на пазарот веќе од овој месец. Според кинеските медиуми, Huawei Nova 4 би требало да биде претставен веќе на 17-ти