притисни ентер »

Тандемот Фетел – Леклер и следната сезона ќе вози за Ферари

Тандемот Фетел – Леклер и следната сезона ќе вози за Ферари

Шефот на Ферари, Матија Биното изјави дека нема намера да ги менува пилотите Себастијан Фетел и Шарлс Леклер во следната сезона. „Имаме на располагање двајца возачи на висока класа, па не гледам причина да го сменам составот за следната сезона“ – изјави Биното. Што се однесува до Леклер, тој добро се справува со притисокот во својата дебитантска сезона

Биното откри кои пилоти ќе возат за Ферари следната година

Биното откри кои пилоти ќе возат за Ферари следната година

Шефот на Ферари, Матија Биното, истакна дека нема намера да ги смени пилотите Себастијан Фетел и Шарл Леклер за следната сезона. И покрај тоа што резултатите се далеку од очекувањата за тимот на Ферари, очигледно е дела конструкторите си ја признаа грешката, па слабиот перформанс на болидот нема да влијае со отпиштања на двата пилоти кои сезонава вадат

Ферари: Фетел и Леклер остануваат тандем и следната година

Ферари: Фетел и Леклер остануваат тандем и следната година

Шефот на Ферари, Матија Биното рече дека нема намера да ги смени пилотите Себастијан Фетел и Шарлс Леклер за следната година. - Имаме на располагање двајца возачи на висока класа, па не гледам причина да го сменам составот за следната сезона, изјави Биното. Што се однесува до Леклер, тој добро се справува со притисокот во својата дебитантска сезона

Ферари: Фетел и Леклер остануваат тандем и следната година

Ферари: Фетел и Леклер остануваат тандем и следната година

Шефот на Ферари, Матија Биното рече дека нема намера да ги смени пилотите Себастијан Фетел и Шарлс Леклер за следната година. – Имаме на располагање двајца возачи на висока класа, па не гледам причина да го сменам составот за следната сезона, изјави Биното. Што се однесува до Леклер, тој добро се справува со притисокот во својата дебитантска сезона

Ферари ќе го задржи тандемот Фетел – Леклер и следната година

Ферари ќе го задржи тандемот Фетел – Леклер и следната година

Шефот на Ферари, Матија Биното рече дека нема намера да ги смени пилотите Себастијан Фетел и Шарлс Леклер за следната година. Имаме на располагање двајца возачи на висока класа, па не гледам причина да го сменам составот за следната сезона, изјави Биното. Што се однесува до Леклер, тој добро се справува со притисокот во својата дебитантска сезона Во

Ферари ќе го задржи тандемот Фетел – Леклер и следната година

Ферари ќе го задржи тандемот Фетел – Леклер и следната година

Шефот на Ферари, Матија Биното рече дека нема намера да ги смени пилотите Себастијан Фетел и Шарлс Леклер за следната година. Имаме на располагање двајца возачи на висока класа, па не гледам причина да го сменам составот за следната сезона, изјави Биното. Што се однесува до Леклер, тој добро се справува со притисокот во својата дебитантска сезона

Ферари ќе го задржи тандемот Фетел – Леклер и следната година

Ферари ќе го задржи тандемот Фетел – Леклер и следната година

Шефот на Ферари, Матија Биното рече дека нема намера да ги смени пилотите Себастијан Фетел и Шарлс Леклер за следната година. Што се однесува до Леклер, тој добро се справува со притисокот во својата дебитантска сезона Во Формула 1 шампионатот. – Да, тој прави грешки, но се обидува да ги научи и да не ги повтори, додаде првиот оперативец на Ф1 тимот

Ферари нема да го менува тандемот Фетел – Леклер

Ферари нема да го менува тандемот Фетел – Леклер

Шефот на Ферари, Матија Биното рече дека нема намера да ги смени пилотите Себастијан Фетел и Шарлс Леклер за следната сезона од Формула 1 шампионатот. -Имаме на располагање двајца возачи кои се од висока класа, па не гледам причина да го менувам составот за следната сезона, изјави Биното. Што се однесува до Леклер, тој добро се справува со притисокот

Од Ферари порачаа: Фетел не мрда никаде, ќе биде со нас и во 2020 година

Од Ферари порачаа: Фетел не мрда никаде, ќе биде со нас и во 2020 година

Ферари има сезона за заборав, а фановите вината за тоа ја гледаат во лошата форма на Себастијан Фетел. Германскиот возач никако не може да пронајде ритам и да биде конкурентен на некоја од трките. И покрај тоа, шефот на екипата Матиа Биното, не гледа причина зошто тимот би правел драстични промени за наредната сезона. „Имаме одличен пар возачи во кои