притисни ентер »

Жителите на Гази Баба да пријават паднати или оштетени дрва од синоќешното невреме

Жителите на Гази Баба да пријават паднати или оштетени дрва од синоќешното невреме

Во синоќешното невреме проследено со силен ветер и дожд што зафати делови од Општината Гази Баба, има многу паднати дрвја и гранки, кои нанеле штети најмногу на паркирани возила. „Екипите на ЈКП ‘Гази Баба 2007‘ по вчерашното невреме проследено со силен ветар и дожд вршеа интервенции до доцна во ноќта и тоа на шест локации на територија на Општина

Ветерот во Скопје туркаше дрвја и оштети неколку лимени покриви

Ветерот во Скопје туркаше дрвја и оштети неколку лимени покриви

Силниот северен ветер кој дуваше во средата попладне во Скопје предизвика паѓање на дрвја на неколку места – во Автокоманда дрво падна до детска градинка, а и во општината Центар, како и во други делови од градот, имаше слични проблеми од невремето. Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, ги повика жителите да пријават паднати дрвја. „По

Жителите на Гази Баба да пријават штети од синоќешното невреме

Жителите на Гази Баба да пријават штети од синоќешното невреме

По синоќешното невреме што зафати делови од Општината Гази Баба, има многу паднати дрвја и гранки, кои нанеле штети најмногу на паркирани возила. Поради тоа, од општинското комунално претпријатие повикуваат граѓаните да ги пријават штетите. „Екипите на ЈКП “Гази Баба 2007” по вчерашното невреме проследено со силен ветар и дожд вршеа интервенции до

ЈКП "Гази Баба 2007" повикува да се пријават штети од невремено во општината

ЈКП "Гази Баба 2007" повикува да се пријават штети од невремено во општината

„Екипите на ЈКП "Гази Баба 2007" по повод вчерашното невреме проследено со силен ветар и дожд вршеа интервенции до доцна во ноќта и тоа на 6 локации на територија на Општина Гази Баба во населбите Автокоманда, Керамидница, Хиподром и Ченто. За таа цел апелираме до жителите на Општина Гази Баба доколку забележат дрва кои што се оштетени од вчерашното

Две скршени гранки уште лежат на Јордан Мијалков (ФОТО)

Две скршени гранки уште лежат на Јордан Мијалков (ФОТО)

Две скршени гранки од силниот ветер кој дуваше вчера во Скопје утрово сѐ уште лежат на тротоарот и на дел од улицата Јордан Мијалков. Силниот северен ветар предизвика кршење на гранки и паѓање на дрвја на неколку места во градот. Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, ги повика жителите да пријават паднати дрвја. „По краткиот, но силен

Во Гази Баба ветерот им отвори работа на општинарите во текот на ноќта

Во Гази Баба ветерот им отвори работа на општинарите во текот на ноќта

Екипите на ЈКП "Гази Баба 2007" вчера веднаш излегоа на терен по пријавата за паднатото дрво во нас.Автокоманда, а како резултат на краткото невреме проследено со силен ветар и дожд кое што ја зафати и Општина Гази Баба. Во текот на ноќта се работеше на расчистување на теренот се со цел ослободување на коловозот на оваа улица во Автокоманда.

Ветерот во Скопје бутна дрвја и оштети неколку лимени покриви

Ветерот во Скопје бутна дрвја и оштети неколку лимени покриви

Силниот северен ветер кој дуваше попладнево во Скопје предизвика паѓање на дрвја на неколку места – во Автокоманда дрво падна до детска градинка, а и во општината Центар, како и во други делови од градот, имаше слични проблеми од невремето. Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, ги повика жителите да пријават паднати дрвја. „По краткиот,

Шилегов: Градските служби брзо интервенираа по невремето

Шилегов: Градските служби брзо интервенираа по невремето

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на својот профил на Фејсбук објави дека градските служби брзо интервенирале по силниот ветер попладнево. Тој додаде дека доколку граѓаните забележат паднати дрвја или било какви други штети настанати од невремето, истите да ги пријават на бројот 195.

Шилегов: Брза интервенција на службите по силниот ветер во Скопје

Шилегов: Брза интервенција на службите по силниот ветер во Скопје

Брза интервенција на градските служби по интензивниот ветер по силниот и интензивен ветер. Ова вечерва го напиша градоначалникот Петре Шилегов. - Молиме, сите евентуални паднати дрва или било какви други штети настанати од невремето, да ги пријавите на бројот 195, напиша на Фејсбук Шилегов.

СЕ РАСЧИСТУВА ПО НЕВРЕМЕТО: Богдановиќ повика граѓаните да пријават паднати дрвја

СЕ РАСЧИСТУВА ПО НЕВРЕМЕТО: Богдановиќ повика граѓаните да пријават паднати дрвја

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ на социјалните мрежи објави дека се расчистуваат паднатите дрвја низ градот. „По краткиот, но силен ветер паднати се дрва на неколку локации во Центар. Екипите се на терен. Пријавете и вие ако забележите паднато дрво на 195, а во случај на дожд и поплавување на бројот на Водовод и канализација на 02

ФОТО: Силно невреме во Скопје- Се сруши огромно дрво

ФОТО: Силно невреме во Скопје- Се сруши огромно дрво

ФОТО: Силно невреме во Скопје- Се сруши огромно дрво Силно невреме попладнево го зафати Скопје по пеколниот портокалов бран. Од невремето се сруши дрво до детската градинка во Автокоманда. – По пријава од невремето што попладнево го зафати Скопје, и паднатото дрво до детската градинка во Автокоманда, екипите на ЈКП ,,Гази Баба,, го остранија истото,

Силниот ветер во Скопје одува и неколку дрвја, во Автокоманда дрво падна блиску до градинка

Силниот ветер во Скопје одува и неколку дрвја, во Автокоманда дрво падна блиску до градинка

Силниот северен ветер кој дуваше попладнево во Скопје предизвика паѓање на дрвја на неколку места – во Автокоманда дрво падна до детска градинка, а и во општината Центар, како и во други делови од градот, имаше слични проблеми од невремето. Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, ги повика жителите да пријават паднати дрвја. „По краткиот,

Паднати дрвја од кусото невреме со силен ветер во Скопје

Паднати дрвја од кусото невреме со силен ветер во Скопје

Во кусото невреме што попладнево го зафати Скопје проследено со силен ветер, откорнати се неколку дрвја во Центар и во Автокоманда. -По краткиот, но силен ветер паднати се дрва на неколку локации во Центар. Екипите се на терен. Пријавете и вие ако забележите паднато дрво на 195, а во случај на дожд и поплавување на бројот на Водовод и канализација

Шилегов: Брза интервенција на градските служби по невремето

Шилегов: Брза интервенција на градските служби по невремето

Брза интервенција на градските служби по интензивниот ветер по силниот и интензивен ветер. Молиме, сите евентуални паднати дрва или било какви други штети настанати од невремето, да ги пријавите на бројот 195. Брза интервенција на градските служби по интензивниот ветер по силниот и интензивен ветер. Молиме, сите евентуални паднати дрва или било какви

Силниот ветер откорна неколку дрвја во Општина Центар (ФОТО)

Силниот ветер откорна неколку дрвја во Општина Центар (ФОТО)

Силниот ветер предизвикал паѓање на неколку дрва во општина Центар, информираше градоначалникот Саша Богдановиќ на социјалните мрежи. Денеска во попладневните часови, како што беше најавено и од порано, Скопје го зафати кратко невреме проследено со силен ветер и пороен дожд. Силниот ветер предизвикал паѓање на неколку дрва во општина Центар, информираше

ФОТО: Силно невреме во Скопје - Се сруши огромно дрво

ФОТО: Силно невреме во Скопје - Се сруши огромно дрво

Силно невреме попладнево го зафати Скопје по пеколниот портокалов бран. Од невремето се сруши дрво до детската градинка во Автокоманда. – По пријава од невремето што попладнево го зафати Скопје, и паднатото дрво до детската градинка во Автокоманда, екипите на ЈКП ,,Гази Баба,, го остранија истото, улицата е проодна за пешаците и сообраќајот, напиша

ГАЛЕРИЈА: Паднати дрвја во Скопје од силниот ветер

ГАЛЕРИЈА: Паднати дрвја во Скопје од силниот ветер

Од силниот втер кој дуваше попладнево во Скопје паднати се дрвја на повеќе локации. „По краткиот, но силен ветер паднати се дрва на неколку локации во Центар. Екипите се на терен. Пријавете и вие ако забележите паднато дрво на 195, а во случај на дожд и поплавување на бројот на Водовод и канализација на 02 3073010“, објави градоначалникот на општина