притисни ентер »

Тетовец избодел сограѓанин, при приведувањето нападнал полицаец

Тетовец избодел сограѓанин, при приведувањето нападнал полицаец

Вчера околу 22 часот во Тетово полициски службеници го привеле Е.А.(31) од Тетово поради тоа што околу 20.20 часот на ул.„Кавкаска“, по претходна расправија, Е.А. со остар предмет му нанел повреди на Р.А.(28) од Тетово. Р.А. бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза “ во Скопје за укажување на помош. При приведувањето Е.А., дал отпор и физички

Малолетник пред кафеана избодел скопјанец

Малолетник пред кафеана избодел скопјанец

Вчера околу 21 ч. полициски службеници од СВР Скопје го привеле Ш.A.(17) од Скопје поради тоа што пред угостителски објект на ул.„Бајрам Шабани",со остар предмет му нанел повреда на Ш.J.(20) од Скопје. Ш.Ј. бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски", каде му била укажана лекарска помош. Ш.A. е задржан во полициската станица Бит Пазар

Тетовец избодел сограѓанин, при приведувањето нападнал и полицаец

Тетовец избодел сограѓанин, при приведувањето нападнал и полицаец

Вчера околу 22 часот во Тетово полициски службеници го привеле Е.А.(31) од Тетово поради тоа што околу 20.20 часот на ул.„Кавкаска", по претходна расправија, Е.А. со остар предмет му нанел повреди на Р.А.(28) од Тетово. Р.А. бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза “ во Скопје за укажување на помош. При приведувањето Е.А., дал отпор и физички

Тетовчанец најпрво избодел момче, па повредил полицаец

Тетовчанец најпрво избодел момче, па повредил полицаец

Тетовчанец најпрво избодел момче, па повредил полицаец Синоќа околу 22 часот во Тетово, полициски службеници го привеле Е.А. (31) од Тетово поради тоа што околу 20 часот на ул. „Кавкаска“, по претходна расправија, Е.А. со остар предмет му нанел повреди на Р.А. (28) од Тетово. Р.А. бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза “ во Скопје за укажување

Тетово: Избодел момче, па нападнал полицаец

Тетово: Избодел момче, па нападнал полицаец

Синоќа околу 22 часот во Тетово, полициски службеници го привеле Е.А. (31) од Тетово поради тоа што околу 20 часот на ул. „Кавкаска“, по претходна расправија, Е.А. со остар предмет му нанел повреди на Р.А. (28) од Тетово. Р.А. бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза “ во Скопје за укажување на помош. При приведувањето, Е.А. дал отпор и физички

Избодено 20 годишно момче пред кафана

Избодено 20 годишно момче пред кафана

Избодено 20 годишно момче пред кафана Синоќа околу 21 часот полициски службеници од СВР Скопје го привеле Ш.A. (17) од Скопје поради тоа што пред угостителски објект на ул. „Бајрам Шабани“,со остар предмет му нанел повреда на Ш.J. (20) од Скопје. Ш.Ј. бил пренесен во Градската општа болнциа „Св.Наум Охридски“, каде му била укажана лекарска помош. Ш

Приведен тинејџер, со остар предмет му нанел повреда на 20-годишен скопјанец

Приведен тинејџер, со остар предмет му нанел повреда на 20-годишен скопјанец

Вчера околу 21 часот полициски службеници од СВР Скопје го привеле Ш.A.(17) од Скопје поради тоа што пред угостителски објект на улицата Бајрам Шабани со остар предмет му нанел повреда на Ш.J.(20) од Скопје, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Ш.Ј. бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде му била укажана лекарска помош

Во Скопје избодено 20 годишно момче пред кафана

Во Скопје избодено 20 годишно момче пред кафана

Синоќа околу 21 часот полициски службеници од СВР Скопје го привеле Ш.A. (17) од Скопје поради тоа што пред угостителски објект на ул. „Бајрам Шабани“,со остар предмет му нанел повреда на Ш.J. (20) од Скопје. Ш.Ј. бил пренесен во Градската општа болнциа „Св.Наум Охридски“, каде му била укажана лекарска помош. Ш.A. е задржан во Полициската станица Бит

Двајца повредени со остар предмет во тепачки во Тетово и во Скопје

Двајца повредени со остар предмет во тепачки во Тетово и во Скопје

Во две одделни тепачки, двајца мажи се повредени со нож, и пренесени во болница, соопшти полицијата. Имено, во четвртокот, околу 22 часот во Тетово полициски службеници го привеле Е.А.(31) од Тетово поради тоа што околу 20.20 часот на ул.„Кавкаска“, по претходна расправија, Е.А. со остар предмет му нанел повреди на Р.А.(28) од Тетово. РА. бил пренесен