притисни ентер »

Вардар можеше да ни ја донесе најнепосакуваната круна – короната!

Вардар можеше да ни ја донесе најнепосакуваната круна – короната!

Во Италија, на 19 февруари, на мечот Аталанта – Валенсија, 40.000 гледачи не ни знаеле дека коронавирусот е навлезен во земјата. Денес весниците во Бергамо не можат да најдат доволно простор за некролози. Десет дена подоцна, РК Вардар знаеше, а сепак ризикуваше од преполнетата сала со повеќе од 4.000 гледачи да направи т.н. кластер од кој ќе тргне

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар меѓу Аталанта и Валенсија, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус. Аталанта и Валенсија го играа меѓусебниот натпревар во рамките на Лига на Шампиони. „Во тоа време не знаевме што се случува. Првиот пациент

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори, изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар меѓу Аталанта и Валенсија, што се одржа на 19 февруари во Милано, се заразени со новиот коронавирус. Аталанта и Валенсија го играа меѓусебниот натпревар во рамките на Лига на шампиони. „Во тоа време не знаевме што се случува. Првиот пациент

Мечот Аталанта-Валенсија беше биолошка бомба, вели Градоначалникот на Бергамо

Мечот Аталанта-Валенсија беше биолошка бомба, вели Градоначалникот на Бергамо

Градоначалникот на Бергамо Џорџо Гори верува дека натпреварот од Лигата на шампионите помеѓу Аталанта и Валенсија довел до масовното ширење на коронавирусот во Италија и Шпанија. Поради несоодветниот стадион во Бергамо, овој натпревар се играше на 19 февруари на „Сан Сиро“ во Милано, на чии трибини имаше над 44.000 гледачи, вклучувајќи и гостински

Кобен фудбалски меч: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Кобен фудбалски меч: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори, соопшти дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус. – Во тоа време не знаевме што се случува. Првиот пациент во Италија беше на 23 февруари. Ако вирусот циркулираше, тогаш 40.000 навивачи на

Успех, еуфорија, историја…Како успехот на Аталанта доведе до една најголемите катастрофи на Италија

Успех, еуфорија, историја…Како успехот на Аталанта доведе до една најголемите катастрофи на Италија

Вчера градоначалникот на Аталанта потврди дека натпреварот Аталанта – Валенсија бил вистинска биолошка бомба. Теории постоеа и претходно, меѓутоа сега Џорџо Гори (градоначалникот) таа тажна и чудна теорија ја потврди. Текстот за тоа како еден историски успех за тим од малиот град Бергамо се претвори во катастофа за целата држава ќе го започнам со вчерашната

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус. – Во тоа време не знаевме што се случува. Првиот пациент во Италија беше на 23 февруари. Ако вирусот циркулираше, тогаш 40.000 навивачи на стадионот

Дуелот во ЛШ помеѓу Аталанта и Валенсија бил биолошка бомба!

Дуелот во ЛШ помеѓу Аталанта и Валенсија бил биолошка бомба!

Медицински експерт од Италија смета дека дуелот помеѓу Аталанта и Валенсија во рамки на осминафиналето во Лигата на шампионите е еден од најголемите причинители за неверојатното ширење на коронавирусот во Бергамо, но и во Шпанија. Првиот натпревар се одигра на стадионот „Сан Сиро“ во Милано на 19 февруари, кога и вирусот се појави на Апенините. На

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус. – Во тоа време не знаевме што се случува. Првиот пациент во Италија беше на 23 февруари. Ако вирусот циркулираше, тогаш 40.000 навивачи на стадионот

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус. – Во тоа време не знаевме што се случува. Првиот пациент во Италија беше на 23 февруари. Ако вирусот циркулираше, тогаш 40.000 навивачи на стадионот

Џорџо Гори: Сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта - Валенсија се заразени со  коронавирус

Џорџо Гори: Сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта - Валенсија се заразени со коронавирус

– Во тоа време не знаевме што се случува. Првиот пациент во Италија беше на 23 февруари. Ако вирусот циркулираше, тогаш 40.000 навивачи на стадионот Сан Сиро биле инфицирани. Никој не знаеше дека вирусот е помеѓу нас. Голем број го гледаа натпреварот во групи имаше многу контакти помеѓу нив. Вирусот се пренесува од еден на друго – посочи гори Бергамо

Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус. – Во тоа време не знаевме што се случува. Првиот пациент во Италија беше на 23 февруари. Ако вирусот циркулираше, тогаш 40.000 навивачи на стадионот

Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус. – Во тоа време не знаевме што се случува. Првиот пациент во Италија беше на 23 февруари. Ако вирусот циркулираше, тогаш 40.000 навивачи на стадионот

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта- Валенсија се заразени со коронавирус

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта- Валенсија се заразени со коронавирус

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта- Валенсија се заразени со коронавирус Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус. – Во тоа време не знаевме што се случува. Првиот

ПОТВРДЕНО: Сите навивачи на натпреварот Аталанта – Валенсија се позитивни на коронавирус

ПОТВРДЕНО: Сите навивачи на натпреварот Аталанта – Валенсија се позитивни на коронавирус

Аталанта-Валесија, корона натпревар. Вака италијанските медиуми го оценуваат овој натпревар откако во медиумите одекна изјавата на градоначалникот на Бергамо, натпреварот бил „биолошка бомба“. Џорџо Гори изјави дека сите над 40.000 навивачи кои присуствувале на натпреварот кој се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус. „Во

Гори: Сите 40.000 луѓе кои на 19 февруари биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Гори: Сите 40.000 луѓе кои на 19 февруари биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус. – Во тоа време не знаевме што се случува. Првиот пациент во Италија беше на 23 февруари. Ако вирусот циркулираше, тогаш 40.000 навивачи на стадионот

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

– Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус. – Во тоа време не знаевме што се случува. Првиот пациент во Италија беше на 23 февруари. Ако вирусот циркулираше, тогаш 40.000 навивачи на

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус. – Во тоа време не знаевме што се случува. Првиот пациент во Италија беше на 23 февруари. Ако вирусот циркулираше, тогаш 40.000 навивачи на стадионот