притисни ентер »

Орландо ја прекина низата од 9 победи на „Лејкрси“

Орландо ја прекина низата од 9 победи на „Лејкрси“

Богатата понуда на натпревари во НБА лигата мина во знакот на кошаркарите на Орландо кои на гостувањето во Лос Анџелес ги победија фаворизираниот тим на „Лејкерси„ со 119-118. На „Езерџиите“ не им помогна ниту дабл-даблот на Леброн Џејс со 19 поени и исто толку скокови. Сепак Леброн, не успеа да го погоди последниот шут за израмнување на 5 секунди

Дончиќ блескаше и постави нови рекорди, Орландо го шокираше Лејкерс во „Стејплс Центарот“ (Видео)

Дончиќ блескаше и постави нови рекорди, Орландо го шокираше Лејкерс во „Стејплс Центарот“ (Видео)

Богата беше синоќешната програма во НБА лигата каде одново Лука Дончиќ блескаше и постави нови рекорди, а најголемото изненадување дефинитивно го направи тимот на Орландо Меџик кој славеше на теренот на најдобриот тим во лигата Лос Анџелес Лејкерс. Далас Маверикс како гостин беше подобар од Сакраменто Кингс со 127-123 и тоа во дуел во кој победникот

Дончиќ не запира со „магијата“, Орландо ја прекина низата на Лејкерси (видео)

Дончиќ не запира со „магијата“, Орландо ја прекина низата на Лејкерси (видео)

Далас маверикс на гости со 127:123 го победи тимот на Сакраменто кингс во ноќ во која уште еднаш воодушеви нереалниот Лука Дончиќ, кој за 34 минути имаше уште еден трипл-дабл ефект. Словенецот имаше 25 поени, 17 асистенции и 15 скока, а во победата му помогнаа Сет Кари со 21 и Тим Хардавеј со 17 поени. Кингси пак, беа предводени од Д’Арон Фокс (27

Дончиќ не запира со „магијата“, Орландо ја прекина низата на Лејкерси (видео)

Дончиќ не запира со „магијата“, Орландо ја прекина низата на Лејкерси (видео)

Далас маверикс на гости со 127:123 го победи тимот на Сакраменто кингс во ноќ во која уште еднаш воодушеви нереалниот Лука Дончиќ, кој за 34 минути имаше уште еден трипл-дабл учинок. Словенецот имаше 25 поени, 17 асистенции и 15 скока,а во победата му помогнаа Сет Кари со 21 и Тим Хардавеј со 17 поени. Кингси пак, беа предводени од Д’Арон Фокс (27

„Магијата“ на Дончиќ не запира

„Магијата“ на Дончиќ не запира

Далас маверикс на гости со 127-123 го победи тимот на Сакраменто кингс во ноќ во која уште еднаш воодушеви Лука Дончиќ, кој за 34 минути имаше уште еден трипл-дабл ефект. Словенечкиот кошаркар имаше 25 поени, 17 асистенции и 15 скока, а во победата му помогнаа Сет Кари со 21 и Тим Хардавеј со 17 поени. Кингси пак, беа предводени од Диарон Фокс (27

Нов подвиг на Дончиќ, најмлад играч со трипл-дабл 20-15-15

Нов подвиг на Дончиќ, најмлад играч со трипл-дабл 20-15-15

Словенечкото чудо продолжува да руши рекорди во НБА откако ноќеска го зачини триумфот на Далас со нов подвиг. Маверикс славеа тесно на гостувањето во Сакраменто, а Лука Дончиќ запиша 25 поени, 15 скокови и 17 асистенции со што сруши нов рекорд. Имено, тој стана најмладиот НБА кошаркар кој успеал да направи трипл-дабл со бројки над 20-15-15. Досега

Дончиќ не запира со „магијата“, Орландо ја прекина низата на Лејкерси (видео)

Дончиќ не запира со „магијата“, Орландо ја прекина низата на Лејкерси (видео)

Далас маверикс на гости со 127:123 го победи тимот на Сакраменто кингс во ноќ во која уште еднаш воодушеви нереалниот Лука Дончиќ, кој за 34 минути имаше уште еден трипл-дабл учинок. Словенецот имаше 25 поени, 17 асистенции и 15 скока,а во победата му помогнаа Сет Кари со 21 и Тим Хардавеј со 17 поени. Кингси пак, беа предводени од Д’Арон Фокс (27

Орландо ги шокираше Лејкерс, нов трипл-дабл на Дончиќ за Далас

Орландо ги шокираше Лејкерс, нов трипл-дабл на Дончиќ за Далас

Орландо ја прекина победничката низа од девет натпревари на Лос Анџелес лејкерс откако славеше во „Стејплс центарот“ со 119-118 во рамки на НБА-лигата. Поранешниот пик број 1 на драфтот, Маркел Фулц беше најзаслужен за триумфот на Меџик, а освен што погоди неколку клучни поени тој натпреварот го заврши со втор трипл-дабл во кариерата од 21 поен, 11

Дончиќ со нов рекорд му донесе победа на Далас кај Сакраменто (ВИДЕО)

Дончиќ со нов рекорд му донесе победа на Далас кај Сакраменто (ВИДЕО)

Далас со 127:123 победи на гостувањето кај Сакраменто, а Лука Дончиќ запиша нов трипл- дабал и сруши уште еден рекорд, Лејкерс доживеа неочекуван пораз од Орландо на свој терен. Далас Маверикс запиша уште една победа благодарение на нова маестрална партија на Лука Дончиќ. Словенечкиот кошаркар постигна трипл дабл со 25 поени, 15 скокови и 17 асистенции

Далас подобар од Сакраменто, уште еден магичен меч за Дончиќ

Далас подобар од Сакраменто, уште еден магичен меч за Дончиќ

Далас како гостин беше подобар од Сакраменто во ште една магична ноќ за Лука Дончиќ кој за 34 минути дојде до трипл-дабл. Словенецот го заврши мечот со 25 поени, 17 асистенции и 15 скокови, што го направи најдобар стрелец на мечот. Следуваа Сет Кари со 21 и Тим хардавеј со 17 поени. Изненадување ноќеска направи Орландо кој „тесно“ го совлада тимот

Далас подобар од Сакраменто, уште еден магичен меч за Дончиќ

Далас подобар од Сакраменто, уште еден магичен меч за Дончиќ

Далас како гостин беше подобар од Сакраменто во ште една магична ноќ за Лука Дончиќ кој за 34 минути дојде до трипл-дабл. Словенецот го заврши мечот со 25 поени, 17 асистенции и 15 скокови, што го направи најдобар стрелец на мечот. Следуваа Сет Кари со 21 и Тим хардавеј со 17 поени. Изненадување ноќеска направи Орландо кој „тесно“ го совлада тимот

ВИДЕО: Леброн промаши за израмнување во поразот од Орландо, нов блесок на Дончиќ

ВИДЕО: Леброн промаши за израмнување во поразот од Орландо, нов блесок на Дончиќ

Големо изненадување приреди Орландо со победата на гости кај големиот фаворит Лос Анџелес Лејкерс (118-119). Домашните кошаркари постојано бркаа негатива, а на крај Леброн Џејмс промаши шут за израмнување, што им овозможи на „магичните“ да се радуваат на триумфот. Маркел Фулц беше одличен и заврши со „трипл-дабл“ учинок од 21 поен, 11 скока и десет

ВИДЕО: Нов рекорд на неверојатниот Лука Дончиќ во дресот на Далас

ВИДЕО: Нов рекорд на неверојатниот Лука Дончиќ во дресот на Далас

Кошаркарите на Далас славеа на гостувањето кај Сакраменто со 127:123 во натпревар на кој Лука Дончиќ уште еднаш ја потврди маестралноста и квалитетот. Дончиќ за 34 минути на паркетот постигна трипл-дабл со 25 поени 17 асистенции и 15 скокови и со ова стана најмладиот играч во НБА лигата со трипл-дабл учинок со најмалку 15 скокови и асистенции. 👀 the

Нова неверојатна вечер за Дончиќ со супер трипл-дабл! (ВИДЕО)

Нова неверојатна вечер за Дончиќ со супер трипл-дабл! (ВИДЕО)

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни 10 натпревари. Далас на гости славешеп ротив Сакраменто Кингс со 127:123 и одново Лука Дончиќ одигра еден неверојатен натпревар. Дончиќ натпреварот го заврши со трипл-дабл од 27 поени, 15 скокови и 17 асистенции. Со овој трипл-дабл Словенецот стана најмладиот играч во НБА кој на еден натпревар имал трипл-дабл

Далас подобар од Сакраменто, уште еден магичен меч за Дончиќ

Далас подобар од Сакраменто, уште еден магичен меч за Дончиќ

Далас како гостин беше подобар од Сакраменто во ште една магична ноќ за Лука Дончиќ кој за 34 минути дојде до трипл-дабл. Словенецот го заврши мечот со 25 поени, 17 асистенции и 15 скокови, што го направи најдобар стрелец на мечот. Следуваа Сет Кари со 21 и Тим хардавеј со 17 поени. Изненадување ноќеска направи Орландо кој „тесно“ го совлада тимот

Нов трипл-дабл на Дончиќ, Орландо подобар од Лејкерси

Нов трипл-дабл на Дончиќ, Орландо подобар од Лејкерси

Далас славеше на гостински терен против Сакраменто со 123-127 во уште една надреална партија на волшебникот Лука Дончиќ. Словенецот за 34 минути на паркетот запиша уште еден „трипл-дабл“ од 25 поени, 17 асистенции и 15 скока носејќи го својот тим до нова победа. Го следеа Сет Кари со 21 поен и Тим Хардавеј со 17 поени. За Сакраменто недеволни беа Д’Арон

Џејмс и Хауард блескаа во 9. победа во низа на Лејкерс, Индијана доби уште една битка со Филаделфија (Видео)

Џејмс и Хауард блескаа во 9. победа во низа на Лејкерс, Индијана доби уште една битка со Филаделфија (Видео)

Составот на Лос Анџелес Лејкерс ја прокнижи деветта победа во низа во НБА лигата и тоа против Кливленд Кавалирс кого го совлада во „Стејплс Центарот“ со 128-99. „Езерџиите“ беа без Дејвис и Рондо, но без разлика на тоа доминираа против Кавси, а во главна улога беа Леброн Џејмс и Двајт Хауард. „Кралот“ на својот поранешен клуб му даде 31 поен, 2 скокови,

Лејкерс го декласираа Кливленд

Лејкерс го декласираа Кливленд

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс забележаа победа против Кливленд кавалирс со 29 разлика. Мечот помина во знак на Леброн Џејмс кој го пропушти претходниот дуел поради настинка. Првата ѕвезда на Лејкерс во триумфот над Кливленд учествуваше со 31 поен, осум асистенции и два скока. Резултати на натпреварите од НБА лигата играни ноќта меѓу понеделник

Лејкерс го декласираа Кливленд

Лејкерс го декласираа Кливленд

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс забележаа победа против Кливленд кавалирс со 29 разлика. Мечот помина во знак на Леброн Џејмс кој го пропушти претходниот дуел поради настинка. Првата ѕвезда на Лејкерс во триумфот над Кливленд учествуваше со 31 поен, осум асистенции и два скока. Резултати на натпреварите од НБА лигата играни ноќта меѓу понеделник

„Кралот“ им пресуди“ на неговите Кавалирс, Бјелица со рекорд на кариерата

„Кралот“ им пресуди“ на неговите Кавалирс, Бјелица со рекорд на кариерата

Кошаркарите на ЛА Лејкерс на домашен терен го победија Кливленд со 128:99 и стигнаа до 33 триумф сезонава. Прво име кај „езерџиите“ очекувано беше Леброн Џејмс, кој против својот поранешен тим постигна 31 поен, осум асистенции и два скока, додека кај гостите од Охао најдобар беше Кевин Лав со 21 поен и 11 скокови. Немања Бјелица синоќа постигна 34