Предлог за деншен ручек

Пилешки плескавици СОСТОЈКИ: 500 гр пилешко филе 5 главици млад кромид 1 јајце 1-2 лажици презла 1 лажица зачин масло НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Пилешкото месо сомелете го, додајте зачин, сечкан кромид, јајце и презла. Сè добро измешајте и оставете околу еден час. Потоа обликувајте плескавици и печете ги на масло. Печените плескавици послужете ги топли со